reklama

Havlíček je nejpracovitější ministr. Vstává dřív než já, zastává se Babiš šéfa dopravy

V červenci se stalo na tuzemských železničních tratích několik velkých nehod či tzv. mimořádných událostí. Opoziční politici naznačují, že Karel Havlíček (za ANO), který je ministrem dopravy, a k tomu i ministrem průmyslu a obchodu a místopředsedou vlády, své funkce nestíhá. Premiér Andrej Babiš se však člena vlády zastal a uvedl, že je Havlíček nejpracovitějším ministrem.

reklama

Nejtragičtější vlakovou nehodou posledních dnů byl střet dvou vlaků na regionální trati na Karlovarsku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 se zranilo. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U Běchovic narazil vlak bez cestujících do rychlíku. Na stejné trati pak tento týden v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

Někteří opoziční politici viní vládu z toho, že je Karel Havlíček ministrem dvou rezortů, a tak nemůže stíhat své povinnosti. Premiér Babiš však před odletem na summit EU řekl, že je Havlíček nejpracovitější ministr.

„Vstává o půl hodiny dříve než já, ve čtvrt na pět. Když se staly ty nehody, okamžitě tam jel. Každý máme nějaký tah na branku. Pan Havlíček dělá maximum, máme největší investice. Někdy mám z těch vašich otázek pocit, že by měl Havlíček řídit všechny vlaky v zemi,“ reagoval Babiš, který v kumulaci dvou ministerských funkcí nevidí problém.

Pekarová Adamová požaduje osobní zodpovědnost

S tímto výrokem nesouhlasí zástupci opozice. Poslanec Lukáš Černohorský (Piráti) v pořadu 360º Pavlíny Wolfové v televizi CNN Prima NEWS přímo prohlásil, že by Havlíček neměl být ministrem dopravy jen napůl, ale měl by se rezortu věnovat na plný úvazek. Tím Černohorský narážel na Havlíčkovu „trojfunkci“.

„Po ministru dopravy a průmyslu a obchodu v jedné osobě budu chtít vědět dvě věci. Co on a jeho předchůdci udělali pro to, aby podobné situace nenastaly, a jakou zodpovědnost on osobně za nehody vyvodí. Takhle to dál nejde,“ napsala na Facebook předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Havlíček se stal ministrem průmyslu a obchodu 30. dubna 2019, když nahradil Martu Novákovou. Ta se zapsala do povědomí veřejnosti výrokem „Za drahá mobilní data si Češi mohou sami.“ Krátce na to ji premiér Babiš z funkce odvolal.

Druhou ministerskou pozici získal Havlíček letos 24. ledna, když vystřídal ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Toho Babiš odvolal kvůli zakázce na elektronický prodej dálničních známek za 401 milionů korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu
Volby 2021

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama