reklama

Havlíček kritizuje provakcinační kampaň: Obrázek s injekční stříkačkou mě vylekal

Ministerstvo zdravotnictví začalo s kampaní na podporu vakcíny proti koronaviru. Vizuál podle grafiků a odborníků na marketing vypadá spíše jako kampaň proti očkování. Inzerát ministerstva zdravotnictví zkritizoval i předseda vlády Andrej Babiš (ANO) či vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Druhý jmenovaný v nedělní Partii Terezie Tománkové na televizi CNN Prima NEWS dokonce uvedl, že ho obrázek s injekční stříkačkou vylekal.

reklama

Provakcinační inzerát ministerstva zdravotnictví už vyšel v některých českých novinách. Na obrázku je stříkačka. První titulek informuje o tom, že vakcína je spolehlivá cesta k běžnému životu.

K tématu

Hned pod titulkem je velký nápis „Toto není pravda!“ – ministerstvo chtělo původně vyvracet mýty o covidu, které nejsou pravdivé. To se ale fatálně minulo účinkem. Inzerát je podle grafických expertů učebnicovou ukázkou toho, jak nemá vypadat komunikace ministerstva směrem k občanům. Resort zdravotnictví v tomto ohledu kritizují i vládní činitelé.

Podle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka bude vakcinace v budoucnu prioritou čísla jedna. „Půjde o velkou akci. Čas ukáže, do jaké míry ji budeme schopni řídit. Já vakcíně věřím a očkovat se nechám. Taky jsem ale nebyl nadšený, když jsem viděl ten obrázek s injekční stříkačkou. Lekl jsem se,“ řekl v nedělní Partii.

Ještě kritičtější byl vůči kampani premiér Andrej Babiš. Inzerát označil přímo za katastrofální a ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) vzkázal, aby si pro příště sehnal lepší lidi na marketing.

K tématu

Tagy: marketing kampaň Andrej Babiš vakcína Karel Havlíček Partie Terezie Tománková Partie Terezie Tománkové Ministerstvo zdravotnictví koronavirus inzerát

Další hlavní zprávy

Stát z nás během dvou dnů udělal odběrová pracoviště. Zvykáme si, říká ředitel školy
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu
V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst počtu nakažených zpomaluje
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Nové informace k brazilské mutaci v Česku: Na Děčínsku odhalili méně agresivní variantu
Sex není pud. Děti se o něm často učí z porna místo od rodičů, říká sexuoložka
Další články
reklama
reklama