CNN Prima News marketing

marketing

Výpis příspěvků ke štítku „marketing“

Jirák: Pavla v kampani formoval tým. I Babiš je marketingový produkt, ale hůř tvarovatelný

6. února 2023 17:43

Petr Pavel není tak autentický, jak se mnohým podporovatelům může zdát, domnívá se mediální teoretik Jan Jirák. Marketingový tým zvoleného prezidenta ho měl formovat k tomu, aby byl přijatelný pro více voličů. Na umělém vytváření image kandidátů však odborník na mediální komunikaci nespatřuje nic zvláštního. Poražený Andrej Babiš (ANO) podle něj v kampani vystupoval více jako „on sám“, je totiž hůře tvarovatelný. Nicméně i on podle Jiráka vznikl jako „marketingový produkt“.

Pavlův tým: Generál si získal mladé i u stíhaček. Babiš se učil od Zemana a přepískl to

5. února 2023 05:46

Nově zvolený prezident Petr Pavel byl během kampaně autentický, a proto dokázal uspět nebo například oslovit mladé voliče, kteří jsou právě na věrohodnost velmi citliví. V rozsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom hovořili členové marketingového týmu, který generálovi ve výslužbě dopomohl dobýt Pražský hrad.

Babiš našel obětní beránky. Možná změní image, míní politolog o konci Prchala a dalších

3. února 2023 12:11

Vždy je lehčí najít obětního beránka v marketérech a managementu než v politicích. Tak hodnotil konec několika klíčových spolupracovníků expremiéra Andreje Babiše (ANO) politolog Lukáš Jelínek ve vysílání CNN Prima NEWS. Dosud se hovoří o odchodu marketéra Marka Prchala, skončí také mluvčí Vladimír Vořechovský a vedoucí kampaně Thünde Bartha. Co může podle experta konec klíčových členů Babišova týmu znamenat?

Konec desetileté éry. Prchal udělal z Babišových sítí fenomén, co trhalo rekordy?

3. února 2023 05:38

Po deseti letech končí mnohými obdivovaná i zatracovaná spolupráce mezi expertem na on-line komunikaci Markem Prchalem a Andrejem Babišem (ANO). Její výkladní skříní se stal facebookový profil expremiéra, kterému se podařilo vytěžit tuto sociální síť v rámci politické komunikace jako nikomu předtím. CNN Prima NEWS se proto ve spolupráci s analytickou firmou Newton Media podívala na celou historii Babišova profilu. A z dat z více jak deseti tisíc příspěvků vyplývá, že Prchal za sebou nechal skutečný fenomén.

Marketingový mág Marek Prchal končí u Babiše. Šéfa ANO propagoval 10 let

1. února 2023 16:04

Marketér Marek Prchal a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) ukončili spolupráci, která trvala deset let. Prchal to potvrdil serveru Info.cz. Důvodem podle něj není výsledek prezidentských voleb, konec v marketingovém týmu hnutí ANO byl naplánován už před nimi. Prchala nedávno ze svých řad vyloučilo sdružení reklamních profesionálů Art Directors Club Czech Republic (ADC). Babišovu kampaň před druhým kolem prezidentské volby totiž považovalo za neetickou.

Babiš: Prohru jsem čekal, teď zmizím. Pavel se ke mně na rozdíl od Fialy zachoval slušně

30. ledna 2023 09:36

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš připustil některé chyby, kterých se dopustil on či jeho tým v předvolební kampani. Expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta rovněž zmínil, že si na nějakou dobu „dá politický detox“. O jeho budoucnosti v politice prý rozhodne předsednictví hnutí ANO ve středu 8. února. Uvedl to v v rozhovoru pro iDNES.cz.

Expert: Soledar a Bachmut nejsou podstatné cíle. Posledním ruským úspěchem byl Mariupol

20. ledna 2023 08:14

Na území centrálního Donbasu už několik měsíců zuří brutální střety mezi ukrajinskou a ruskou armádou. Pokračují krvavé boje u Bachmutu, v případě Soledaru se zdá, že už se ukrajinští vojáci z tohoto doněckého města stáhli. Bezpečnostní analytik Jiří Vojáček však Bachmutu ani Soledaru velký strategický význam nepřikládá. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že posledním ruským vojenským úspěchem bylo květnové vítězství v bitvě o Mariupol.

Babiš a diplomat? To mě rozesmálo. Měl by ubrat plyn, kritizuje Žantovský

18. ledna 2023 20:02

Opravdu mě rozesmálo, jakým způsobem si Andrej Babiš představuje diplomacii, řekl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zkušený diplomat Babiše ostře zkritizoval mimo jiné kvůli novým billboardům, na nichž šéf hnutí ANO tvrdí, že jako prezident „nezavleče Česko do války“. Podle Žantovského jde o čistý marketing, který nemá s diplomacií nic společného.

Babiš se vidí spíš jako premiér než prezident. Má to dobře spočítané, míní experti

13. ledna 2023 13:25

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš nakonec přece jenom v jedné z předvolebních debat vystoupil. Prezidentský kandidát přijal pozvání do vysílání televize Nova. Jeho výkon hodnotili v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek a odborník na politický marketing Jakub Hussar. Shodli se na tom, že Babišovo vystoupení připomínalo spíš kandidaturu na premiéra než na hlavu státu.

Ve studiu se vznášel Babišův duch. Nerudová i Pavel se dopustili velké chyby, tvrdí experti

12. ledna 2023 12:47

Ačkoliv byl Andrej Babiš do předvolební debaty na CNN Prima NEWS pozván, nedorazil. Přesto se ve studiu vznášel jeho duch. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politický marketér Oto Klempíř. Politolog Jan Kubáček doplnil, že Petr Pavel s Danuší Nerudovou třetího favorita na Hrad neustále zhmotňovali, čímž podle něj opakovali chybu, kterou mohli voliči vidět v prezidentských volbách před pěti lety.

Soud byl oboustranná šavle. Babiš má teď výbušný granát, říká marketingový expert Klempíř

10. ledna 2023 07:31

Andrej Babiš (ANO) měl celou dobu pravdu, jeho soupeři lhali. Tohle je podle marketingového odborníka Oty Klempíře podprahový vzkaz, který letí pouhý týden před prezidentskými volbami od pražského městského soudu směrem k voličům. Pro boj o Hrad to může být hodně důležité. „Jeden známý mi v pondělí ráno napsal: ‚Hele, k těm volbám už teď asi nemusíme, co?‘“ popisuje Klempíř. Hned ale dodává, že jde o nadsázku. Velké představení podle něj teprve začíná.