CNN Prima News Hejnice

Hejnice

Výpis příspěvků ke štítku „Hejnice“

Muž téměř umučil parťáka, nyní stanul před soudem. Vyšetřování zkomplikovala ztráta paměti

Málem umlátil svého kolegu k smrti, nyní mu za pokus o vraždu hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Liberecký krajský soud začal rozplétat krvavý spor týkající se provozování nočního podniku v Hejnicích poblíž krajského města. Na lavici obžalovaných usedl Jan H., který svého kolegu surově bil pěstí, lokty i francouzskou holí. Zmláceného spolupracovníka podle státní zástupkyně Petry Pazderkové zachránili policisté na poslední chvíli. Práci kriminalistů výrazně ztížila i ztráta paměti poškozeného.

Rozvzteklený muž v Hejnicích málem umučil kolegu. Zásahovka ho vytáhla již nehybného

Soud v Liberci bude rozplétat krvavý příběh jako vystřižený z divokých devadesátek. Spory mezi dvěma muži kvůli podnikání měly skončit únosem a brutálním bitím. Státní zástupkyně nyní na jednoho z nich podala žalobu pro pokus o vraždu. Druhý z aktérů totiž přežil mučení jen o vlásek. V případě prokázání viny hrozí pachateli až dvacetiletý trest odnětí svobody.

Hodinové kolony, zpožděné autobusy, nehody. Sníh způsobil v Česku dopravní kolaps

Mrazivé počasí a sněžení způsobilo v pondělí na mnoha místech v Česku dopravní kolaps. U příjezdu do Prahy se tvořily hodinové kolony, hlášeny byly také četné nehody. V Libereckém kraji došlo k uzavření některých silnic pro kamiony, ve Středočeském kraji pak ani nevyjely některé linky autobusové dopravy. Na Kroměřížsku došlo k tragické nehodě. Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením na severovýchodě Česka až do večerních hodin.

V Jizerských horách je stále sníh. Silnice zůstávají zavřené a obce nemohou nic dělat

Po tropických teplotách přišlo výrazné ochlazení a ve středu na většině míst v České republice prší. Meteorologové dokonce vydali výstrahu před silným deštěm, která platí pro velkou část našeho území, zejména pro Plzeňsko. Jenže jsou i místa, kde se lidé na déšť vysloveně těšili. Třeba v Jizerských horách se stále potýkají se zasněženými vozovkami.

Povodně na Frýdlantsku vyřadily úpravnu. Teče kaše, ne voda, říká starosta

Kvůli záplavám museli v pátek večer na Frýdlantsku odstavit nedávno zrekonstruovanou úpravnu pitné vody v Bílém Potoce. Vedení města proto obyvatele vyzvalo, aby vodou šetřili. Zdrojem vody pro úpravnu je rozvodněná řeka Smědá, která ráno překročila hranici třetího povodňového stupně. Voda je neupravitelná, protože neteče voda, ale kaše, uvedl pro ČTK starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS), který je zároveň předsedou představenstva Frýdlantské vodárenské společnosti (FVS).