CNN Prima News Hejnice

Hejnice

Výpis příspěvků ke štítku „Hejnice“

Hodinové kolony, zpožděné autobusy, nehody. Sníh způsobil v Česku dopravní kolaps

12. prosince 2022 08:24

Mrazivé počasí a sněžení způsobilo v pondělí na mnoha místech v Česku dopravní kolaps. U příjezdu do Prahy se tvořily hodinové kolony, hlášeny byly také četné nehody. V Libereckém kraji došlo k uzavření některých silnic pro kamiony, ve Středočeském kraji pak ani nevyjely některé linky autobusové dopravy. Na Kroměřížsku došlo k tragické nehodě. Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením na severovýchodě Česka až do večerních hodin.

Na Liberecku ukončuje dodávky plynu další firma. Místní zaplatí o polovinu více

15. října 2021 08:39

Problémy s dodavateli energií a plynu řeší i další lidé, kteří mají smlouvy s velkými firmami. Obyvatelé Hejnic na Liberecku teď za teplo zaplatí až o polovinu víc než dosud. Firma Lumius totiž poslala tamní teplárně dopis, že ukončuje dodávky. Teplárna musela během dvou dnů najít dodavatele nového, cena je ale několikanásobně vyšší.

V Jizerských horách je stále sníh. Silnice zůstávají zavřené a obce nemohou nic dělat

12. května 2021 19:00

Po tropických teplotách přišlo výrazné ochlazení a ve středu na většině míst v České republice prší. Meteorologové dokonce vydali výstrahu před silným deštěm, která platí pro velkou část našeho území, zejména pro Plzeňsko. Jenže jsou i místa, kde se lidé na déšť vysloveně těšili. Třeba v Jizerských horách se stále potýkají se zasněženými vozovkami.

Povodně na Frýdlantsku vyřadily úpravnu. Teče kaše, ne voda, říká starosta

20. června 2020 11:23

Kvůli záplavám museli v pátek večer na Frýdlantsku odstavit nedávno zrekonstruovanou úpravnu pitné vody v Bílém Potoce. Vedení města proto obyvatele vyzvalo, aby vodou šetřili. Zdrojem vody pro úpravnu je rozvodněná řeka Smědá, která ráno překročila hranici třetího povodňového stupně. Voda je neupravitelná, protože neteče voda, ale kaše, uvedl pro ČTK starosta Frýdlantu Dan Ramzer (ODS), který je zároveň předsedou představenstva Frýdlantské vodárenské společnosti (FVS).