CNN Prima News Helena Langšádlová

Helena Langšádlová

Výpis příspěvků ke štítku „Helena Langšádlová“

Lidé podle průzkumu nejvíce věří Babišovi, Okamurovi a Zemanovi. Jak si stojí premiér Fiala?

3. února 2023 15:14

Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z přelomu loňského a letošního roku mu důvěru vyslovilo 45 procent dotázaných. Druhým nejdůvěryhodnějším je šéf SPD Tomio Okamura, kterému věří 43 procent lidí. Následuje prezident Miloš Zeman se 35 procenty a premiér Petr Fiala (ODS) se 34 procenty.

Zeman by v prezidentských volbách podpořil Fialu. Kteří kandidáti patří mezi jeho favority?

30. června 2022 11:27

Pokud se novou hlavou státu stane expremiér Andrej Babiš (ANO) nebo předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula, budu spokojen, řekl v rozhovoru pro MF DNES prezident Miloš Zeman. Jiní kandidáti jsou pro něj „málo erudovaní“ a „nemají silný životní příběh“. Prezident mimo jiné i promluvil o jmenování nového ministra školství Vladimíra Balaše (STAN) a prozradil také, se kterými členy vlády má problém.

Aliance pro rodinu je napojena na Putina, řekla Langšádlová. Teď se za výrok omlouvá

17. června 2022 14:22

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) bere zpět své kontroverzní tvrzení o Alianci pro rodinu. V minulosti totiž prohlásila, že spolek, který vyznává tradiční pojetí rodiny, je napojen na Putinův režim. Za výrok dostala předžalobní výzvu, jde prý totiž o již dříve vyvrácené lži a pomluvy, informoval web Echo 24.

Langšádlová čelí předžalobní výzvě. Alianci pro rodinu pohoršilo spojování s Ruskem

10. června 2022 14:33

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09) čelí předžalobní výzvě. Zaslala ji Aliance pro rodinu v reakci na prohlášení političky na sociálních sítích, v němž členka vlády zmiňovala napojení Aliance na ruský režim prezidenta Vladimira Putina. Podobná předžalobní výzva bude dle jejích autorů v nejbližších dnech předána rovněž místopředsedkyni Sněmovny Olze Richterové (Piráti), a to kvůli obdobným výrokům ve vysílání CNN Prima NEWS.

Apokalypsa, krádež SPZ, papouškování propagandy. Jaké hlášky padly v nedělní Partii?

6. června 2022 07:13

Válka na Ukrajině i vzrůstající ceny energií byly tématem první části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Druhá část se nesla v duchu hádky o ruských webech. Jaké nejzajímavější výroky v Partii zazněly? Diskutovali místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS), předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala, ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ANO) a poslanci Ondřej Lochman (STAN) a Jiří Kobza (SPD).

Přestřelka v Partii: Poslanci se pohádali o vyhlášení války na Ukrajině i ruských webech

5. června 2022 12:33

Poslanec SPD Jiří Kobza vyvolal ostré reakce od svých kolegů ze Sněmovny v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Řekl, že ani jedna ze stran konfliktu na Ukrajině té druhé nevyhlásila válku, čímž naznačil její zpochybnění. Že to Putin nenazval válkou, neznamená, že tam není válka, reagoval viditelně rozčilený poslanec STAN Ondřej Lochman.

Sledujte Partii se Skopečkem a Fialou z SPD: Jak nejlépe pomoci občanům?

3. června 2022 19:39

Drahota a válka – do chudoby upadá stále více lidí. Jak bude vláda pomáhat? A na koho se zaměří? V Partii Terezie Tománkové diskutovali místopředseda Sněmovny za ODS Jan Skopeček a předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala. Ve druhé části velká politická debata: ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová z TOP 09, místopředsedkyně sněmovny za ANO Jana Mračková Vildumetzová a poslanci Ondřej Lochman za STAN a Jiří Kobza za SPD. Nedělní Partie startuje v 11 hodin.

Ševčík je ostuda pro celou VŠE, zuří Láska. Hon na čarodějnice, kontruje děkan

22. dubna 2022 22:48

Nový děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Miroslav Ševčík se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS obhajoval před senátorem Václavem Láskou (SEN 21). „Je alarmující, že působíte ve vysokém školství tolik let. Jste ostudou pro fakultu i celé VŠE,“ prohlásil Láska. Děkan však oponoval s tím, že se na něj pořádá hon na čarodějnice.

Zkraťme rozpočet Hradu. Ministři chtějí potrestat Zemana kvůli milosti pro Baláka

30. března 2022 10:27

Vláda by měla podle některých ministrů zvážit zkrácení rozpočtu Hradu kvůli rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana udělit milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) novinářům při příchodu na středeční jednání kabinetu řekla, že Zeman zneužil pravomoci prezidenta. Podle dalších ministrů však reakce vlády nesmí být „klukovinou“ a bránit Hradu pečovat například o památkově chráněné budovy.

Vášnivý Evropan a silný lídr. Čeští a zahraniční politici vzpomínají na Sassoliho

11. ledna 2022 13:21

Jako na tvrdě pracujícího muže, evropského patriota a muže, se kterým byla čest pracovat, vzpomínají čeští i zahraniční politici na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten zemřel v úterý brzy ráno v nemocnici v Avionu, kde byl hospitalizován na onkologickém oddělení. Upoután na lůžko tam byl od vánočních svátků.

Ví vil sí. Nejméně pět ministrů nezvládne jednání v angličtině, opřou se o tlumočníky

27. prosince 2021 14:56

Několik členů nové vlády nezvládne vést pracovní jednání v angličtině a bude využívat tlumočníka. Pondělní Hospodářské noviny (HN) napsaly, že nedostatečné jazykové schopnosti má nejméně pět ministrů. Strany současné vládní koalice přitom slibovaly, že do vrcholných funkcí obsadí lidi s výbornou znalostí světových jazyků. Zvláště angličtina a francouzština budou klíčové při blížícím se předsednictví Česka v EU.