reklama
CNN Prima News Helena Langšádlová

Helena Langšádlová

Výpis příspěvků ke štítku „Helena Langšádlová“

Vášnivý Evropan a silný lídr. Čeští a zahraniční politici vzpomínají na Sassoliho

11. ledna 2022 13:21

Jako na tvrdě pracujícího muže, evropského patriota a muže, se kterým byla čest pracovat, vzpomínají čeští i zahraniční politici na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten zemřel v úterý brzy ráno v nemocnici v Avionu, kde byl hospitalizován na onkologickém oddělení. Upoután na lůžko tam byl od vánočních svátků.

Ví vil sí. Nejméně pět ministrů nezvládne jednání v angličtině, opřou se o tlumočníky

27. prosince 2021 14:56

Několik členů nové vlády nezvládne vést pracovní jednání v angličtině a bude využívat tlumočníka. Pondělní Hospodářské noviny (HN) napsaly, že nedostatečné jazykové schopnosti má nejméně pět ministrů. Strany současné vládní koalice přitom slibovaly, že do vrcholných funkcí obsadí lidi s výbornou znalostí světových jazyků. Zvláště angličtina a francouzština budou klíčové při blížícím se předsednictví Česka v EU.

Noví ministři potřebují nové lidi. Úřad vlády nabobtná o zaměstnance za miliony

21. prosince 2021 13:56

Na Úřadu vlády by mělo vzniknout celkem 74 nových služebních a pracovních míst, především kvůli zřízení útvarů pro ministry bez portfeje pro vědu, legislativu a evropské záležitosti. Vyplývá to z návrhu tzv. systemizace služebních a pracovních míst k začátku roku 2022, který má ČTK k dispozici. V souvislosti se zřízením nových míst počítá návrh se zvýšením objemu peněz na platy téměř o 43 milionů korun.

Lipavský bude mít servisní roli, míní politolog. Kdo další patří mezi slabé ministry?

17. prosince 2021 08:18

Petr Fiala (ODS) musel prezidentovi slíbit, že bude mít on, jako premiér, hlavní slovo. I proto ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) bude plnit spíše servisní funkci, shrnul pozici nového šéfa české diplomacie v pořadu Nový den politolog Lukáš Jelínek. Vláda s důvěrou má však i další slabé články, které budou muset prokázat své schopnosti a trochu se „otrkat“.

Je to hoax, slovo Vánoce nikdo zakazovat nechce, tvrdí Langšádlová. Nacher jí zkritizoval

9. prosince 2021 14:52

Poprask, který způsobila eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová na půdě Evropské unie (EU) neutichá. Dalliová přišla s návrhem korektní příručky, ve které například vybízela, aby se místo „Vánoce“ říkalo „svátky“. Důvod? Všichni nejsou křesťané a Vánoce mnozí lidé slaví jinak. Kritiku si vyslechla nejen od veřejnosti, ale i od papeže Františka. Kandidátka na ministryni pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09) však informaci označuje za hoax.

KOMENTÁŘ: TOP 09 čekají těžké časy. Z jednání o nové vládě příliš nevytěžila

20. listopadu 2021 07:59

Pravicovou TOP 09 čeká v sobotu volební sněm, na kterém zřejmě bez větších problémů obhájí předsednický post Markéta Pekarová Adamová. Dá se však očekávat, že proevropskou stranu čekají krušná léta, ve kterých bude muset obhájit svoji pozici na české politické scéně. Nebude to mít však vůbec jednoduché, jelikož z pěti stran, které se budou podílet na vládě, získala objektivně nejméně. Jednoho plnohodnotného ministra – Vlastimila Válka.

PŘEHLEDNĚ: Fiala představí Zemanovi personální složení vlády. Jak bude seznam vypadat?

16. listopadu 2021 09:08

O většině jmen nové vlády Petra Fialy (ODS) už má pětikoalice jasno. Fiala chce kompletní seznam nových členů kabinetu prezidentovi Miloši Zemanovi představit ve středu během návštěvy v Ústřední vojenské nemocnici. Jak by personální zastoupení nakonec mohlo vypadat, shrnula redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací.

Fiala obsazuje poslední místa ve vládě. Heslo zní: Hledá se žena. Kdo jsou favoritky?

5. listopadu 2021 09:46

Podoba budoucí vlády Petra Fialy je už téměř jasná. Zbývá definitivně vyřešit obsazení posledních pěti resortů. Podle informací CNN Prima NEWS se na zbývající křesla hledají především ženy. Jedno z nich má být pro poslankyni Helenu Langšádlovou z TOP 09, která získá nově vytvořený post ministryně pro vědu a výzkum. Další ženou, která by ve vládě mohla usednout, je lidovecká senátorka Anna Hubáčková (nestranička za KDU-ČSL). Dostala by na starost resort životního prostředí. Celé složení vlády najdete v tabulce na konci článku.

Ceny energií mohou být do pěti let smrtící, varuje Dolejš. Vláda podle něj zaspala

26. srpna 2021 13:08

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) svou liknavostí zaspala a ceny energií v Česku mohou během pěti let vyrůst do takové míry, že budou až „smrtící“. Ve vysílání CNN Prima NEWS před tím varoval poslanec KSČM Jiří Dolejš. Že ceny energií jsou a budou velkým problémem, si uvědomuje i jeho kolegyně z dolní komory Parlamentu Helena Langšádlová (TOP 09). Ta hlásí, že stát musí podpořit ty, na které zvyšující se ceny dopadnou nejvíce.

reklama