helma

Výpis příspěvků ke štítku „helma“

Záběry z fronty: Granát z dronu spadl okupantovi na hlavu. Odrazil se od helmy a vybuchl

Ukrajinci dělají vše pro to, aby zabránili ruskému postupu u luhanské Kreminny. Hojně k tomu využívají bezpilotní letouny, z nichž svrhávají bomby na okupanty. Jeden z granátů spadl ležícímu vojákovi přímo na hlavu, poté se odrazil od helmy a explodoval. Bližší okolnosti zveřejněného sestřihu je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Za blbost se platí, řekl Pavel o jízdě bez helmy. V Kladrubech podpořil zraněné motorkáře

Když pojedete někam na motorce, vezměte si přilbu, vyzval veřejnost prezident Petr Pavel na dobročinné akci Keep Respect. Zároveň se znovu omluvil za svůj přešlap, kdy byl natočen, jak sám jezdí na motorce bez helmy. „Vůbec jsem si neuvědomil, že bych si měl vzít přilbu i na ten kousek, že už nejsem v dětských letech. Za blbost se platí,“ poznamenala hlava státu na akci podporující zraněné motorkáře, kterou dlouhodobě navštěvuje.

Na milovanou motorku sedl Pavel bez helmy. Počínání prezidenta zachytil divák na kameru

Prezident Petr Pavel jel na motorce bez helmy. Na videu, které redakci zaslal divák CNN Prima NEWS, je hlava státu natočena v obci Rtyně v Podkrkonoší. Společně s ochrankou pravděpodobně nafukuje kolo od motorky, načež na stroj nasedá bez ochranné přilby. Řidič má přitom povinnost mít za jízdy na motocyklu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou helmu. Za své jednání se Pavel omluvil.

S tímhle kusem ho*na nás poslali na Ukrajinu. Mobilizovaní Rusové si stěžují na vybavení

Vybavení nově mobilizovaných Rusů, ale i ruských vojáků, kteří už bojují na Ukrajině, vyvolává další otázky o stavu ruské armády. Na sociálních sítích se šíří záběry podivně vypadajících „neprůstřelných“ vest, které bývají vyplněny tenkými kovovými pláty či molitanem, a také vojenských helem, jejichž tvar lze dle libosti upravovat fyzickou silou. Zatímco Ukrajinci jsou z nedostatků ruské armády pobaveni, radost naopak nemají mobilizovaní Rusové. Informace o vybavení Rusů nicméně nelze v průběhu války nezávisle ověřit. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině ale vestu vyplněnou molitanem v jednom ze zákopů opuštěných Rusy skutečně v minulých dnech našel.

Po dálnici D4 se opět proháněla formule. Řáděním odvážlivce se bude zabývat policie

Sociální sítě v sobotu zaplavily fotografie formule prohánějící se po dálnici D4 ve Středočeském kraji. Ihned se vyrojily spekulace, zda se nejedná o stejného řidiče, který se před třemi lety projížděl po stejné dálnici mezi Příbramí a Dobříší. Jízdu tehdy zachytili ostatní motoristé na video, totožnost podezřelého se ale nepodařilo prokázat. Identifikaci řidiče totiž znemožnila přilba.

Dojalo nás to k slzám, přiznal elitní voják. Z Česka dorazily s helmami také obrázky

K tisícům neprůstřelných vest, vojenských helem a zdravotnického materiálu přibalila Paměť národa ukrajinským vojákům také obrázky od českých a ukrajinských dětí. Zlu se neustupuje, napsal k tomu projekt, který se věnuje uchovávání vzpomínek pamětníků české historie, na webu. Pomoc putuje ukrajinské nadaci Come Back Alive. Opravdu nás to dojalo až k slzám, děti se opravdu snažily, okomentoval neobvyklou dodávku pomoci člen ukrajinské speciální jednotky.

Lipavský vypadal v helmě jako tydýt, směje se Foldyna. Důležitá jsou gesta, oponuje Kolář

Nebyl ani na vojně a v helmě vypadal jak tydýt. Ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) zkritizoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Jaroslav Foldyna (SPD). Lipavský vyrazil podpořit Ukrajince přímo do krizových oblastí po boku rakouského a slovenského ministra zahraničí. Během cesty se mimo jiné řešila ve virtuálním prostoru fotografie, na které má nakřivo nasazenou helmu. Poslanec Ondřej Kolář (TOP 09) se šéfa české diplomacie zastal.

Lipavský to schytal za helmu na Ukrajině. Do výstroje se přitom navlékl Zeman i Topolánek

Ministr zahraničí Jan Lipavský čelí posměchu za fotky, které pochází z jeho návštěvy Ukrajiny. Pirátský exposlanec má na snímcích helmu a neprůstřelnou vestu. Nutno podotknout, že není zdaleka prvním politikem, který byl ve vojenském obleku vyfotografován. Část veřejnosti se Lipavského zastává, že jen plnil bezpečnostní předpisy. Někteří politici na Twitteru sdílejí ze solidarity své fotky, na nichž jsou zachyceni v podobném oděvu.