reklama

helma

Výpis příspěvků ke štítku „helma“

V Anglii našli 121 let starou čokoládu od královny pro vojáky bojující v burské válce

Královská čokoláda z roku 1900, vyráběná na žádost královny Viktorie pro vojáky v tehdejším válečném tažení britského impéria na jihu Afriky, byla nalezena ve staré vojenské helmě jednoho z účastníků bitev v podkroví budovy v Norfolku ve východní Anglii. Takzvané druhé búrské války se účastnil i Winston Churchill nebo Arthur Conan Doyle. Informoval o tom web CNN.

Petr Čech verze 2021. Brankář Kolář už dostal po hororovém zákroku helmu i masku

V říjnu roku 2006 zasáhl irský fotbalista Stephen Hunt kolenem přímo do hlavy Petra Čecha. Český brankář od té doby až do konce kariéry nesundal ochrannou helmu, která se stala neodmyslitelnou součástí jeho image. Stejný doplněk bude mít nyní nasazený gólman Slavie Praha Ondřej Kolář. S novou pomůckou se musí opora „sešívaných“ sžívat po hororovém kopu od Kemara Roofea, útočníka Rangers FC.

Hokejisté ve Finsku musí kvůli covidu nasadit „akvárka“. Nedává to smysl, tvrdí Češi

Finsko se považovalo za stát, který jde – co se přístupu ke koronavirové pandemie týče – příkladem. Jenže i v této skandinávské zemi se v posledních týdnech počet nakažených podstatně zvedl, kvůli čemuž dostala hokejová Liiga do 16. prosince stopku. Až ve středu přijde restart, bude helmy hráčů „zdobit“ celoobličejový plexi kryt. Důvod je v kontextu dnešní doby prostý – zamezit šíření infekce. Pro CNN Prima NEWS hovořili o trochu bizarní úpravě dva čeští hráči působící v nejvyšší finské lize Lukáš Klok a Šimon Stránský.

reklama