reklama

helma

Výpis příspěvků ke štítku „helma“

Brutální útok na německého policistu. Zkopalo ho 80 školáků, zachránila ho helma

21. srpna 2021 18:48

Obyvatelé Hamburku se vzpamatovávají ze čtvrtečního brutálního útoku. Policistu, který chtěl vyřešit spor mezi dvěma chlapci, zbilo dalších 80 studentů. Došlo i na kopance a tvrdé údery do hlavy. Tři žáci ve věku od 12 do 13 let skončili ve vazbě, píše německý týdeník Focus. Od vážných zranění zachránila napadeného cyklistická přilba, šlo totiž o policistu na kole.

V Anglii našli 121 let starou čokoládu od královny pro vojáky bojující v burské válce

3. dubna 2021 13:28

Královská čokoláda z roku 1900, vyráběná na žádost královny Viktorie pro vojáky v tehdejším válečném tažení britského impéria na jihu Afriky, byla nalezena ve staré vojenské helmě jednoho z účastníků bitev v podkroví budovy v Norfolku ve východní Anglii. Takzvané druhé búrské války se účastnil i Winston Churchill nebo Arthur Conan Doyle. Informoval o tom web CNN.

Petr Čech verze 2021. Brankář Kolář už dostal po hororovém zákroku helmu i masku

1. dubna 2021 10:14

V říjnu roku 2006 zasáhl irský fotbalista Stephen Hunt kolenem přímo do hlavy Petra Čecha. Český brankář od té doby až do konce kariéry nesundal ochrannou helmu, která se stala neodmyslitelnou součástí jeho image. Stejný doplněk bude mít nyní nasazený gólman Slavie Praha Ondřej Kolář. S novou pomůckou se musí opora „sešívaných“ sžívat po hororovém kopu od Kemara Roofea, útočníka Rangers FC.

Hokejisté ve Finsku musí kvůli covidu nasadit „akvárka“. Nedává to smysl, tvrdí Češi

14. prosince 2020 10:48

Finsko se považovalo za stát, který jde – co se přístupu ke koronavirové pandemie týče – příkladem. Jenže i v této skandinávské zemi se v posledních týdnech počet nakažených podstatně zvedl, kvůli čemuž dostala hokejová Liiga do 16. prosince stopku. Až ve středu přijde restart, bude helmy hráčů „zdobit“ celoobličejový plexi kryt. Důvod je v kontextu dnešní doby prostý – zamezit šíření infekce. Pro CNN Prima NEWS hovořili o trochu bizarní úpravě dva čeští hráči působící v nejvyšší finské lize Lukáš Klok a Šimon Stránský.

reklama