helma

Výpis příspěvků ke štítku „helma“

S tímhle kusem ho*na nás poslali na Ukrajinu. Mobilizovaní Rusové si stěžují na vybavení

20. října 2022 07:32

Vybavení nově mobilizovaných Rusů, ale i ruských vojáků, kteří už bojují na Ukrajině, vyvolává další otázky o stavu ruské armády. Na sociálních sítích se šíří záběry podivně vypadajících „neprůstřelných“ vest, které bývají vyplněny tenkými kovovými pláty či molitanem, a také vojenských helem, jejichž tvar lze dle libosti upravovat fyzickou silou. Zatímco Ukrajinci jsou z nedostatků ruské armády pobaveni, radost naopak nemají mobilizovaní Rusové. Informace o vybavení Rusů nicméně nelze v průběhu války nezávisle ověřit. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině ale vestu vyplněnou molitanem v jednom ze zákopů opuštěných Rusy skutečně v minulých dnech našel.

Po dálnici D4 se opět proháněla formule. Řáděním odvážlivce se bude zabývat policie

14. srpna 2022 13:20

Sociální sítě v sobotu zaplavily fotografie formule prohánějící se po dálnici D4 ve Středočeském kraji. Ihned se vyrojily spekulace, zda se nejedná o stejného řidiče, který se před třemi lety projížděl po stejné dálnici mezi Příbramí a Dobříší. Jízdu tehdy zachytili ostatní motoristé na video, totožnost podezřelého se ale nepodařilo prokázat. Identifikaci řidiče totiž znemožnila přilba.

Dojalo nás to k slzám, přiznal elitní voják. Z Česka dorazily s helmami také obrázky

24. března 2022 00:15

K tisícům neprůstřelných vest, vojenských helem a zdravotnického materiálu přibalila Paměť národa ukrajinským vojákům také obrázky od českých a ukrajinských dětí. Zlu se neustupuje, napsal k tomu projekt, který se věnuje uchovávání vzpomínek pamětníků české historie, na webu. Pomoc putuje ukrajinské nadaci Come Back Alive. Opravdu nás to dojalo až k slzám, děti se opravdu snažily, okomentoval neobvyklou dodávku pomoci člen ukrajinské speciální jednotky.

Lipavský vypadal v helmě jako tydýt, směje se Foldyna. Důležitá jsou gesta, oponuje Kolář

15. února 2022 23:17

Nebyl ani na vojně a v helmě vypadal jak tydýt. Ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) zkritizoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Jaroslav Foldyna (SPD). Lipavský vyrazil podpořit Ukrajince přímo do krizových oblastí po boku rakouského a slovenského ministra zahraničí. Během cesty se mimo jiné řešila ve virtuálním prostoru fotografie, na které má nakřivo nasazenou helmu. Poslanec Ondřej Kolář (TOP 09) se šéfa české diplomacie zastal.

Lipavský to schytal za helmu na Ukrajině. Do výstroje se přitom navlékl Zeman i Topolánek

9. února 2022 14:47

Ministr zahraničí Jan Lipavský čelí posměchu za fotky, které pochází z jeho návštěvy Ukrajiny. Pirátský exposlanec má na snímcích helmu a neprůstřelnou vestu. Nutno podotknout, že není zdaleka prvním politikem, který byl ve vojenském obleku vyfotografován. Část veřejnosti se Lipavského zastává, že jen plnil bezpečnostní předpisy. Někteří politici na Twitteru sdílejí ze solidarity své fotky, na nichž jsou zachyceni v podobném oděvu.

Nic k zabíjení vám nedáme, posíláme helmy. Němci dál odmítají dodávat Ukrajině zbraně

26. ledna 2022 15:42
Aktualizováno

Německo poskytne ukrajinské armádě 5 000 vojenských přileb. Oznámila to německá ministryně obrany Christine Lambrechtová. Zatímco některé členské státy Severoatlantické aliance dodávají Ukrajině kvůli vyhrocenému napětí s Ruskem zbraně, Berlín to odmítá. Kancléř Olaf Scholz nesouhlas s dodávkami zbraní vysvětluje dlouhodobým postojem německé vlády, která dává přednost diplomacii.

Detaily smrti herce Gasparda Ulliela: Měl lyžovat bez helmy. Zanechal po sobě malého syna

20. ledna 2022 08:57

Francouzský herec Gaspard Ulliel, který zahynul tento týden na horách, lyžoval údajně bez helmy. Informuje o tom deník Daily Mail. Představitel mladého Hannibala Lectera se v úterý na sjezdovce v Savojsku srazil s dalším lyžařem. Do nemocnice byl vrtulníkem transportován ve vážném stavu se zraněním lebky. Ve středu pak jeho rodina potvrdila, že závažnou nehodu nepřežil.

Brutální útok na německého policistu. Zkopalo ho 80 školáků, zachránila ho helma

21. srpna 2021 18:48

Obyvatelé Hamburku se vzpamatovávají ze čtvrtečního brutálního útoku. Policistu, který chtěl vyřešit spor mezi dvěma chlapci, zbilo dalších 80 studentů. Došlo i na kopance a tvrdé údery do hlavy. Tři žáci ve věku od 12 do 13 let skončili ve vazbě, píše německý týdeník Focus. Od vážných zranění zachránila napadeného cyklistická přilba, šlo totiž o policistu na kole.

V Anglii našli 121 let starou čokoládu od královny pro vojáky bojující v burské válce

3. dubna 2021 13:28

Královská čokoláda z roku 1900, vyráběná na žádost královny Viktorie pro vojáky v tehdejším válečném tažení britského impéria na jihu Afriky, byla nalezena ve staré vojenské helmě jednoho z účastníků bitev v podkroví budovy v Norfolku ve východní Anglii. Takzvané druhé búrské války se účastnil i Winston Churchill nebo Arthur Conan Doyle. Informoval o tom web CNN.

Petr Čech verze 2021. Brankář Kolář už dostal po hororovém zákroku helmu i masku

1. dubna 2021 10:14

V říjnu roku 2006 zasáhl irský fotbalista Stephen Hunt kolenem přímo do hlavy Petra Čecha. Český brankář od té doby až do konce kariéry nesundal ochrannou helmu, která se stala neodmyslitelnou součástí jeho image. Stejný doplněk bude mít nyní nasazený gólman Slavie Praha Ondřej Kolář. S novou pomůckou se musí opora „sešívaných“ sžívat po hororovém kopu od Kemara Roofea, útočníka Rangers FC.