reklama

Herci seriálu ZOO prozradili historky z natáčení. Kdo vozítkem rozerval voliéru pelikánů?

Ve čtvrtek Prima odvysílá první díl nového seriálu ZOO, jehož děj se odehrává v prostředí zoologické zahrady. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS některé podrobnosti z natáčení prozradili herci Michaela Pecháčková a David Gránský.

reklama

Část seriálu se natáčí v safari parku ve Dvoře Králové. Další záběry pak vznikají ve filmových ateliérech. „Netěším se jenom já, ale všichni. Samozřejmě jsme nervózní, protože nám startuje první díl a to je vždycky důvod k trémě,“ vysvětlil Gránský.

Čtvrtek 13. ledna je pro jednu z hlavních představitelek seriálu Michaelu Pecháčkovou alias Sidonii Novotnou důležitý také proto, že mladá herečka slaví 18. narozeniny. Gránský jí poblahopřál přímo na place a obdaroval ji láhví alkoholu. „Není to květina z jednoho jediného důvodu – je ti 18 let,“ vysvětlil Gránský. „Doufám, že se dneska všichni budete dívat a seriál se vám bude líbit,“ vzkázala oslavenkyně.

Gránský jako záporák

Gránský si v ZOO zahraje ředitele marketingu. „Budu taková kancelářská krysa a ne úplně kladná postava. Doufám, že diváci, kteří mě měli zafixovaného z Modrého kódu a Sestřiček, mě nezačnou nenávidět. Tady k tomu budou mít nejeden důvod,“ prozradil o své roli.

Herci také prozradili, jak vypadá jejich běžný natáčecí den. „Ve 4:50 vstáváme, abychom v 6:00 byli v ateliérech. Pak následuje maskérka, kostymérna a poté jdeme na plac, kde nás čeká 13 scén,“ vysvětlila Pecháčková. Gránský dodal, že jedna scéna se natáčí asi 45 minut a natáčení se zvířaty a dětmi je vždy velmi náročné.

Na place také došlo k nehodě s vozíkem, který můžete vídat třeba i na golfových hřištích. Ten se využil i během natáčení v zoologické zahradě. „Míša měla kolem nás rychle projet a najednou nevychytala zatáčku a ztratila se mezi křovinami. Pak se ozvala rána. Míša tím vozítkem rozervala voliéru pelikánů. Naběhli chovatelé a rychle to tam začali drátovat. Chudáci pelikáni naskákali do jezírka,“ popsal se smíchem Gránský.

„Teď už se tomu směji, ale měla jsem strach znovu řídit. Nechce se mi za volant sedat znovu,“ upřesnila Pecháčková.

V hlavních rolích seriálu se představí oblíbené hvězdy jako Eva Burešová, Štěpán Benoni, Veronika Freimanová či Pavla Tomicová. Objeví se i nové tváře.

Premiérový díl ZOO můžete sledovat ve čtvrtek od 20:15 na Primě.

Tagy:
nehoda ZOO dárek narozeniny premiéra David Gránský natáčení seriál herci Prima Michaela Pecháčková

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama