reklama

Herec Vyskočil řekl, koho chce volit. Možná si odsednu, reagovala Heidi Janků

Herec Ivan Vyskočil váhá, zda bude volit hnutí ANO, SPD, komunisty nebo trojkoalici Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS). Řekl to v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. „Možná si odsednu,“ reagovala s trochou nadsázky zpěvačka Heidi Janků. Ta preferuje koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

reklama

„Vím, koho nebudu volit. Petra Fialu a jeho slepenec nechci. ODS není jiná, máme s ní špatné zkušenosti. Topka je probruselská a lidovcům jde hlavně o to, aby byli ve Sněmovně, na zbytku jim nezáleží. Přichází tedy v úvahu hnutí ANO, SPD, KSČM a Trikolora,“ uvažoval nahlas Vyskočil. Tomu by se líbila vládní spolupráce ANO s SPD.

Volby do Poslanecké sněmovny proběhnou 8. a 9. října a volební kampaň je v závěrečné fázi. Který z politických subjektů jim přijde sympatický a který nikoliv, prozradili ve vysílání CNN Prima NEWS kromě Vyskočila také zpěvačka Heidi Janků a zpěvák Daniel Hůlka.

Na Vyskočilovy preference bezprostředně reagovala Janků: „Možná si odsednu.“ Sama bude volit právě koalici Spolu, kterou Vyskočil ostře zkritizoval. „Budu tak volit, protože jsem podnikatelka a chci změnu. Pokud by vládlo ANO s SPD, asi bych emigrovala,“ dodala.

Daniela Hůlku zatím v kampani nejvíce oslovila Trikolora. „Mě nejvíce přesvědčují osobní setkání. Také sleduji program a výroky lídrů. Nejsympatičtější mi přijde Trikolora. Doufám, že se dostane do Sněmovny. Věnuje se například tomu, co naše české děti prožívaly během covidu, to bylo hrozné,“ uvedl.

I když všichni tři hosté měli často velmi odlišné politické názory, debata se nesla v přátelském duchu. Podle posledních průzkumů je největším favoritem voleb hnutí ANO, které by mohlo dostat kolem 25 procent hlasů.

Druhé místo patří koalici Spolu a třetí Pirátům se Starosty. Obě koalice se pohybují kolem 20 procent. Čtvrtou příčku si drží hnutí SPD. Tomu průzkumy přisuzují něco přes 10 procent. ČSSD, komunisté, hnutí Přísaha a trojkoalice TSS balancují na pětiprocentní hranici, která je nutná pro vstup do Sněmovny.

Tagy:
politika kultura KSČM hnutí ANO volby SPD Trikolóra Daniel Hůlka volby 2021 SPOLU Heidi Janků Co Čech, to politik! Ivan Vyskočil

Hlavní zprávy

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Německo má po 16 letech novou vládu. Merkelovou vystřídal kancléř Scholz

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama