Blamáž, jakou Anglie téměř sto let nepamatuje. Maďaři uštědřili Albionu historický debakl

Fotbalisté Anglie utrpěli nejhorší domácí porážku od roku 1928. V rámci Ligy národů podlehli Maďarsku vysoko 0:4 a na stejného soupeře nestačili podruhé v řadě. Albion prohrál domácí zápas o čtyři branky bez vstřeleného gólu poprvé v historii, čtyřikrát inkasovali doma Angličané poprvé od roku 1953.

Maďaři před deseti dny porazili Anglii poprvé od roku 1962 a nyní stejný kousek zopakovali dokonce na soupeřově hřišti. Záložník Roland Sallai otevřel skóre po čtvrthodině pohotovým zakončením po standardní situaci. Pětadvacetiletý záložník Freiburgu přidal druhou trefu v 70. minutě a po 69 letech napodobil výkon legend Ference Puskáse a Nándora Hidegkutiho, kteří jako poslední maďarští hráči zaznamenali dva góly na anglické půdě.

V 80. minutě přidal další gól prudkou ranou Zsolt Nagy a senzační výsledek stvrdil v závěru Gazdag. „Zvolili jsme trochu omlazenou sestavu, a když se začal zápas vyvíjet v náš neprospěch, bylo to znát. Odpovědnost beru plně na sebe, nenašel jsem správný balanc mezi novými a zkušenými hráči. Ukázalo se, že jsme nebyli dost silní,“ kál se po utkání anglický trenér Gareth Southgate.

Domácí se na žádnou odpověď nezmohli, závěr navíc dohrávali bez vyloučeného Stonese. Anglie prohrála doma čtyřbrankovým rozdílem poprvé od duelu se Skotskem v roce 1928 (1:5).

„Jsme samozřejmě zklamaní, ale není důvod k panice. Je to naše první vysoká porážka za hodně dlouhou dobu. Musíme zvednout hlavy a pokračovat v přípravě na mistrovství světa. Ne každý zápas vyjde podle našich představ,“ burcoval kapitán Harry Kane.

Je to poprvé od roku 1953, co Anglie inkasovala doma čtyři góly. Tehdy rovněž Maďarům podlehla 3:6. Po utkání i během něj se hráči Albionu dočkali od fanoušků zejména hlasitého pískotu.

Maďarsko po čtyřech utkáních vede překvapivě se sedmi body skupinu A3. Druzí Němci ve všech třech předchozích utkáních Ligy národů remizovali 1:1, v Mönchengladbachu ale v úterý nedali šanci úřadujícím mistrům Evropy z Itálie. Vyhráli 5:2 a na Maďarsko ztrácí bod.

Třetí jsou právě Italové s pěti body a na posledním místě se krčí Angličané. Dosud získali jen dva body za remízy s Německem a Itálií, navíc ve čtyřech duelech dokázali skórovat jen jednou. Vítěz skupiny postupuje do semifinále Ligy národů, poslední celek sestupuje do nižší divize.

Tagy:
Německo Anglie Itálie Maďarsko fotbal sport prohra Harry Kane Gareth Southgate Liga národů UEFA