Hladík přilévá olej do ohně. Bartošovo ministerstvo může skončit, souhlasí s nápadem Stanjury

Ministr životního prostředí Petr Hladík

Hladík o zrušení ministerstva pro místní rozvoj

Lidovecký ministr Petr Hladík by v budoucnu chtěl zrušit ministerstvo pro místní rozvoj. Souhlasí tak s nápadem ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), který svou úvahu pronesl na sobotním kongresu své strany. Podle Hladíka by se agenda resortu mohla přesunout na jiná ministerstva. Šéf ministerstva pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) podobné úvahy odmítl.

Ministr životního prostředí Petr Hladík by se nebránil zrušení ministerstva pro místní rozvoj. „Obecně se dá zrušit. Určitě by to šlo a agendy rozdělit mezi jiné resorty. Bavme se o tom ale až v příštím volebním období, protože až tehdy to bude relevantní,“ řekl Hladík v pořadu Partie Terezie Tománkové.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Stanjura chce zrušit resort Pirátům. Nechme jen ten pro hledání národního ptáka, opáčil Bartoš

Téma nastolil ministr financí Zbyněk Stanjura, který by byl pro zrušení Bartošova ministerstva. „Potřebujeme méně byrokracie a agendy. Také ministerstev. Můžeme zrušit ministerstvo pro místní rozvoj nebo vytvořit druhé silné ekonomické ministerstvo spojením dopravy a průmyslu,“ řekl Stanjura.

Hladík by ale žádné změny v tuto chvíli neprováděl. Podle něj by celá debata mohla začít až za rok a půl, kdy se odehrají volby do Poslanecké sněmovny.

S lidovcem souhlasí i bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Ta uvedla, že slovům Stanjury rozumí, protože se hledají možnosti k úsporám. „Hledá každou korunu, a pokud je nějaké nevýkonné ministerstvo jako pod vedením Ivana Bartoše, tak tomu rozumím. Agendy resortu jsou zejména v čerpání fondů, stavebním právu nebo cestovním ruchu. Ministerstvo ale nemá výtlak. Je to vizitka pana Bartoše,“ řekla Dostálová.

Pirátský ministr pro místní rozvoj na Stanjurův nápad reagoval podrážděně. „Podle mě to je málo a není to dost pravicové. Měli bychom zrušit úplně všechny agendy a nechat jen jedno Ministerstvo pro hledání národního ptáka. Všechny ostatní problémy občanů vyřeší přece neviditelná ruka trhu,“ uvedl Bartoš na sociální síti X.

Tagy:
Terezie Tománková Klára Dostálová Ivan Bartoš Česká pirátská strana Zbyněk Stanjura Petr Hladík Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky