CNN Prima News Ladislav Šustr

Ladislav Šustr

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?
Finance

PŘEHLEDNĚ: Úsporný tarif v nedohlednu. Kolik můžete získat na boj s drahými energiemi?

Domácnosti se připravují na těžký podzim způsobený dalším zdražováním. Řada z nich musí řešit problémy s placením účtů už nyní. Připravovaný úsporný tarif bude k dispozici až na podzim, přesto se mohou lidé v nouzi obrátit na úřady s žádostí o různé formy pomoci. Patří mezi ně příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a případně i dávka v hmotné nouzi.

Benzinové pumpy si nepřiměřeně zvyšovaly marži. Ministerstvo zveřejnilo údaje za červenec
Ekonomika

Benzinové pumpy si nepřiměřeně zvyšovaly marži. Ministerstvo zveřejnilo údaje za červenec

Průběžné výsledky kontrol marží prodejců pohonných hmot za červenec prozatím ukázaly nepřiměřeně zvýšené marže u většiny velkých čerpacích stanic. Přesáhly průměrnou úroveň loňského roku, a výrazně se tak odpoutaly od květnových a červnových výsledků, kdy se marže držely na velmi nízké úrovni, řekl mluvčí ministerstva financí (MF) Tomáš Weiss. S kontrolami bude MF pokračovat nejméně do konce září. Podle ekonoma Kovandy na tom pumpy vydělaly stovky milionů.

Další příspěvky autora

Tvrdý zásah do rodinných rozpočtů. Co dělat při konci fixace hypotéky?

Desetitisíce lidí čekají nepříjemné starosti. Končí jim totiž fixace stávajících hypoték. Půjčky na bydlení přitom zdražují každý měsíc kvůli zásahům České národní banky. Spolu s vyššími cenami záloh za energie se tak může pro řadu domácností jednat o citelný zásah do rodinných rozpočtů. Banky svým klientům proto radí, aby začali řešit konec fixace i několik měsíců předem.