CNN Prima News Ladislav Šustr
Ladislav Šustr

Ladislav Šustr

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Vystudoval mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Od roku 2016 působil jako redaktor v Echo24, Týdeníku Echo a Business Monitor 24. Do redakce CNN Prima NEWS nastoupil v polovině roku 2022.

Nejnovější příspěvky autora

Hladík: Na majitele nezateplených domů padla chudoba. Obhajoval dotace
Politika

Hladík: Na majitele nezateplených domů padla chudoba. Obhajoval dotace

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) obhajoval ve vysílání CNN Prima NEWS kritizovaný dotační titul nazvaný Oprav dům po babičce. V pořadu Co na to ministr uvedl, že v době energetické krize nejvíce trpěli majitelé rodinných domů bez potřebného zateplení. Ve vysílání se také vyjadřoval k průzkumu společnosti STEM, podle kterého má podrobné povědomí o Green Dealu jen jedno procento dotázaných.

Přijde náraz, příspěvek pro solární barony se vrací. Kolik zaplatí lidé za elektřinu?
Energetika

Přijde náraz, příspěvek pro solární barony se vrací. Kolik zaplatí lidé za elektřinu?

Navzdory tomu, že cena silové elektřiny klesá, domácnosti se musí příští rok připravit na placení podobně vysokých záloh jako letos. Důvodem je poplatek za obnovitelné zdroje energií (OZE), který vláda Petra Fialy (ODS) znovu vrací do regulované složky ceny elektřiny. Bude to cenový náraz, řekl pro CNN Prima NEWS Jiří Gavor, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií. Kolik lidé nakonec zaplatí?

Další příspěvky autora

Vláda schválila státní rozpočet se schodkem 252 miliard korun. I při započtení úspor

Vláda Petra Fialy schválila státní rozpočet na příští rok s příjmy 1,94 bilionu korun a výdaji 2,192 bilionu korun. Schodek bude 252 miliard korun, na letošek je plánováno 295 miliard korun. Příjmy i výdaje se proti návrhu ministerstva financí z konce srpna zvýšily o 19 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) také řekl, že vláda seškrtá dotace za téměř 50 miliard korun.

PŘEHLEDNĚ: Policisté, úředníci nebo učitelé. Podívejte se, kolik berou státní zaměstnanci

Platy státních zaměstnanců jsou v poslední době předmětem politických debat. Na příští rok by se totiž měly zmrazit, přesto by si měli přilepšit učitelé. Státní správa se řídí tabulkami, v nichž se zohledňuje vzdělání či množství odpracovaných let. Jak se v nich orientovat a na kolik si průměrně přijdou policisté nebo státní úředníci?

Ministerstvo sportu? Nesmysl. Vláda přece chtěla úředníky a agendu škrtat, zní kritika

Ministerstvo sportu je naprostý nesmysl a v současné době i zbytečnost, myslí si odborníci oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Reagují tak na návrh připravovaný některými koaličními poslanci. Zároveň připomínají, že vláda Petra Fialy (ODS) chtěla agendu zmenšovat a úředníky propouštět. Vytvoření dalšího ministerstva by bylo proti dosavadním prohlášením vládní koalice.

Paskvil, který odradí od práce na dohodu. Změny vytvoří neřešitelný rébus, varuje expert

Pokud by konsolidační balíček prošel beze změn, znemožnil by práci na dohodu. Varuje před tím člen prezidia Komory daňových poradců Jiří Nesrovnal. Spolu se zaměstnavateli se proto snaží už od června přesvědčit poslance, že jejich návrh přinese pouze problémy a jeho zavedení do praxe způsobí zmatek. Firmy totiž nebudou vědět, zda mají svým zaměstnancům vyplácet pojištění.

Kauza Čapí hnízdo znovu na stole. Vrchní soud měl vrátit spis k dalšímu projednání

Vrchní soud v Praze ve čtvrtek rozhodl o odvolání státního zástupce v kauze Čapí hnízdo, v níž byl letos v lednu nepravomocně osvobozen bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Výsledek nesdělí, dokud rozhodnutí nedoručí státnímu zástupci a obhájcům, sdělila mluvčí soudu Kateřina Kolářová. Písemné vyhotovení usnesení podle ní nelze očekávat dříve než za měsíc.

Výborný: Jakkoli jsem duší učitel, ministru školství s rozpočtem nepomůžu

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) je smířený se škrty v rozpočtu na příští rok, řekl v pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS. Resortu bude chybět až pět miliard korun. Výborný se současně vyjádřil k ministerstvu školství, které je mu blízké vzhledem k jeho původní profesi. Jako učitel totiž nevidí rád škrty na ministerstvu školství, přesto svému kolegovi nemůže pomoci.

Cenové stropy na energie nedávají smysl a skončí. Tisíce lidí ale stále platí více

Zastropování cen energií téměř jistě skončí do konce letošního roku. Držet hranici pro cenovou hladinu elektřiny a plynu totiž nedává při současných velkoobchodních cenách smysl. Energetické společnosti nabízejí dnes nové tarify hluboko pod stropem. Přesto je několik tisíc zákazníků, kteří jsou v zajetí drahých fixací na několik let dopředu. Jejich situaci řeší i někteří dodavatelé. Kteří to jsou a co nabízejí?

Česko dováží stále více ruské ropy. Platby překračují průměr posledních let, varuje ekonom

Česko využívá stále více ruské ropy. V první polovině letošního roku činil její podíl dovezený prostřednictvím ruského ropovodu Družba kolem 65 procent. V loňském roce se přitom procenta pohybovala okolo 56 a v předchozích letech byly hodnoty ještě nižší. Uvedla to státní společnost Mero. Podíl ruské ropy je tak nejvyšší minimálně od roku 2012. Od loňska přitom v EU platí zákaz dovozu ropy z Ruska, Česko má při využití ropovodu Družba výjimku.