reklama

BLOG: Hlasování o svobodě slepic je na spadnutí, pomáhat můžete nejen v Praze

V Liberci se toho nebojí. A to je dobře!
Foto: OBRAZ - Obránci zvířat

Už se to fakt blíží! Cítím to v kostech. Je velká pravděpodobnost, že se poslanci tento týden konečně začnou zabývat slepičím zákonem! A já jsem na to dobře připravená, ale nebudu vám lhát, byla to příprava náročná a dost mě to vyčerpalo. Myslela jsem si, že už jsem ten klecák ze sebe setřásla, ale úplně to tak není.

reklama

Vidím Janu, jak se o mě strachuje. Dělá statečnou, ale poznám, že o mě má velkou starost. A vlastně se jí ani nedivím, někdy už jsem tak vyčerpaná, že se mi nechce ani dojít se napít. A tak mě napadlo, že by se mi vážně hodily posily, ať na to všechno nejsem sama.

Došlo mi, že jsem tady zatím slepičila hlavně o Měsíci v kleci, ale ona se děje i spousta jiných menších akcí, do kterých je možný se pro zvířata zapojit. A dokonce se to všechno neodehrává jen v Praze, ale taky v Brně, Ostravě a Liberci, kde existují lokální skupiny Obránců zvířat.

No, a co se v takových lokálních skupinách děje? Lidi se baví, vymýšlejí a plánují různý akce, jak podpořit pozitivní změny pro zvířata v těch jejich městech a okolí. Třeba tady jsme se zrovna sešli v Brně na náměstí při Slepičí tour.

Zajímavý, co? Řešíme vážný témata, ale to neznamená, že u toho nemůže být sranda. A je taky skvělý, že tam každej může využít nějaký svoje přednosti nebo se může něco novýho naučit. Může organizovat akce, psát texty, komunikovat s novináři, fotit a natáčet videa, dělat grafiku, vymýšlet nápady nebo sbírat podpisy pro petice na stánku. Je toho dost, co? Každej si něco může vybrat.

A kdy jindy se zapojit než teď, když jdeme do finále kampaně za zákaz klecí pro slepice. Už v průběhu června nebo července by mělo být rozhodnuto. Tak je fakt nejvyšší čas, kdy k tomu zákazu ještě přispět. I když jsme na dobrý cestě, nemáme nic vyhráno!

Jestli se chcete zapojit do lokální skupiny v Praze, Brně, Ostravě nebo Liberci, tak se ozvěte mojí Báře na barbora.trnkova@obrancizvirat.cz nebo na její číslo 732 838 142. Baruš je největší sympoška a dá vám víc informací, určitě se domluvíte, nebojte! No, a tak se můžete zapojit do boje za slepičí svobodu.

Tagy: slepice novela zákona chov zvířat klecové chovy
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Slovinsko od úterý vrací ČR mezi bezpečné země. Výjimkou je Moravskoslezský kraj
Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Další články
reklama
reklama