BLOG: Hlasování o svobodě slepic je na spadnutí, pomáhat můžete nejen v Praze

Už se to fakt blíží! Cítím to v kostech. Je velká pravděpodobnost, že se poslanci tento týden konečně začnou zabývat slepičím zákonem! A já jsem na to dobře připravená, ale nebudu vám lhát, byla to příprava náročná a dost mě to vyčerpalo. Myslela jsem si, že už jsem ten klecák ze sebe setřásla, ale úplně to tak není.

Vidím Janu, jak se o mě strachuje. Dělá statečnou, ale poznám, že o mě má velkou starost. A vlastně se jí ani nedivím, někdy už jsem tak vyčerpaná, že se mi nechce ani dojít se napít. A tak mě napadlo, že by se mi vážně hodily posily, ať na to všechno nejsem sama.

Došlo mi, že jsem tady zatím slepičila hlavně o Měsíci v kleci, ale ona se děje i spousta jiných menších akcí, do kterých je možný se pro zvířata zapojit. A dokonce se to všechno neodehrává jen v Praze, ale taky v Brně, Ostravě a Liberci, kde existují lokální skupiny Obránců zvířat.

No, a co se v takových lokálních skupinách děje? Lidi se baví, vymýšlejí a plánují různý akce, jak podpořit pozitivní změny pro zvířata v těch jejich městech a okolí. Třeba tady jsme se zrovna sešli v Brně na náměstí při Slepičí tour.

Zajímavý, co? Řešíme vážný témata, ale to neznamená, že u toho nemůže být sranda. A je taky skvělý, že tam každej může využít nějaký svoje přednosti nebo se může něco novýho naučit. Může organizovat akce, psát texty, komunikovat s novináři, fotit a natáčet videa, dělat grafiku, vymýšlet nápady nebo sbírat podpisy pro petice na stánku. Je toho dost, co? Každej si něco může vybrat.

A kdy jindy se zapojit než teď, když jdeme do finále kampaně za zákaz klecí pro slepice. Už v průběhu června nebo července by mělo být rozhodnuto. Tak je fakt nejvyšší čas, kdy k tomu zákazu ještě přispět. I když jsme na dobrý cestě, nemáme nic vyhráno!

Jestli se chcete zapojit do lokální skupiny v Praze, Brně, Ostravě nebo Liberci, tak se ozvěte mojí Báře na barbora.trnkova@obrancizvirat.cz nebo na její číslo 732 838 142. Baruš je největší sympoška a dá vám víc informací, určitě se domluvíte, nebojte! No, a tak se můžete zapojit do boje za slepičí svobodu.

Tagy: