reklama

BLOG: Hlasování o svobodě slepic je na spadnutí, pomáhat můžete nejen v Praze

Už se to fakt blíží! Cítím to v kostech. Je velká pravděpodobnost, že se poslanci tento týden konečně začnou zabývat slepičím zákonem! A já jsem na to dobře připravená, ale nebudu vám lhát, byla to příprava náročná a dost mě to vyčerpalo. Myslela jsem si, že už jsem ten klecák ze sebe setřásla, ale úplně to tak není.

reklama

Vidím Janu, jak se o mě strachuje. Dělá statečnou, ale poznám, že o mě má velkou starost. A vlastně se jí ani nedivím, někdy už jsem tak vyčerpaná, že se mi nechce ani dojít se napít. A tak mě napadlo, že by se mi vážně hodily posily, ať na to všechno nejsem sama.

Došlo mi, že jsem tady zatím slepičila hlavně o Měsíci v kleci, ale ona se děje i spousta jiných menších akcí, do kterých je možný se pro zvířata zapojit. A dokonce se to všechno neodehrává jen v Praze, ale taky v Brně, Ostravě a Liberci, kde existují lokální skupiny Obránců zvířat.

No, a co se v takových lokálních skupinách děje? Lidi se baví, vymýšlejí a plánují různý akce, jak podpořit pozitivní změny pro zvířata v těch jejich městech a okolí. Třeba tady jsme se zrovna sešli v Brně na náměstí při Slepičí tour.

Zajímavý, co? Řešíme vážný témata, ale to neznamená, že u toho nemůže být sranda. A je taky skvělý, že tam každej může využít nějaký svoje přednosti nebo se může něco novýho naučit. Může organizovat akce, psát texty, komunikovat s novináři, fotit a natáčet videa, dělat grafiku, vymýšlet nápady nebo sbírat podpisy pro petice na stánku. Je toho dost, co? Každej si něco může vybrat.

A kdy jindy se zapojit než teď, když jdeme do finále kampaně za zákaz klecí pro slepice. Už v průběhu června nebo července by mělo být rozhodnuto. Tak je fakt nejvyšší čas, kdy k tomu zákazu ještě přispět. I když jsme na dobrý cestě, nemáme nic vyhráno!

Jestli se chcete zapojit do lokální skupiny v Praze, Brně, Ostravě nebo Liberci, tak se ozvěte mojí Báře na barbora.trnkova@obrancizvirat.cz nebo na její číslo 732 838 142. Baruš je největší sympoška a dá vám víc informací, určitě se domluvíte, nebojte! No, a tak se můžete zapojit do boje za slepičí svobodu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Medvědů se bojíme, jsou přemnožení, shodují se chataři v Tatrách. Střet nepodceňují

V horách žijeme dlouhé roky, přesto se medvědů bojíme, shodli se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chataři ze slovenských Vysokých Tater. Jana Kalinčíková a Pavol Kulanga zdůraznili, že šelmy lidem nechtějí ublížit. V horách jsou podle nich ale přemnožené a čím dál tím více si proto zvykají na kontakt s lidmi, což je problém. Střet s nimi rozhodně nepodceňují.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

reklama