CNN Prima News hlasování

hlasování

Výpis příspěvků ke štítku „hlasování“

Zapojte se do soutěže CNN Prima NEWS o vánoční stromek roku. Vyhraje favorit z vaší obce?

Vánoce se pomalu blíží, a tak redakce CNN Prima NEWS připravila další ročník velké sváteční ankety. Hledáme ten nejlepší vánoční stromek z celého Česka. Ukažte nám, jak jste ho nazdobili právě ve vaší obci. Vybereme 10 nejzajímavějších a vy pak budete hlasovat, který stromek z náměstí, návsí nebo zahrad je ten nej. Své fotky posílejte na e-mailovou adresu stromky@iprima.cz.

Spolu umělým slepencem? ODS v europarlamentu často hlasuje jinak než TOP 09, ukazuje analýza

Je vznik koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) pro evropské volby 2024 logickým spojením, nebo umělým slepencem? Stránka Europarlament přehledně zveřejnila analýzu, z níž například vyplývá, že se zástupci ODS a TOP 09 shodnou během hlasování jen v 61 procentech případů. Vrcholní představitelé trojkoalice, kteří společný postup oficiálně oznámili v pátek, si však za rozhodnutím stojí.

Spolu do eurovoleb? Obsah půjde bokem, zní z ANO. Zaměřme se na shody, reaguje ODS

I když se koalice Spolu v otázkách vnitrostátní politiky shodne, na evropské úrovni panují výrazné rozdíly. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec za ANO Patrik Nacher. Společnou kandidátku do eurovoleb zkritizoval na základě rozdílného hlasování nynějších europoslanců koaličních stran či jejich členství v odlišných frakcích. Obsah tak podle něj půjde zcela stranou. „Naším úkolem je hledat společnou řeč,“ reagovala poslankyně a 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix.

Černochová není ministryní ptáčků. Večer by si měla zamykat mobil do trezoru, říká Klempíř

Jana Černochová (ODS) by si měla po osmé hodině večer zavírat telefon do trezoru, rýpl si do ministryně obrany kvůli jejímu vyjádření o odchodu Česka z OSN politický marketér Oto Klempíř. V Partii PLUS na CNN Prima NEWS řekl, že Černochová není „ministryní ptáčků v lese“ a měla by se proto podobným projevům vyhnout. Kontroverzního příspěvku ministryně na sociální síti X se naopak zastal komentátor Martin Schmarcz, podle něj se nyní rozčilují hlavně „fouňové a mravokárci“.

OSN vyzývá Izrael k příměří s Hamásem. Proti bylo jen pár států včetně Česka a USA

Valné shromáždění OSN schválilo rezoluci, která vybízí k humanitárnímu příměří mezi Izraelem a Hamásem, tedy k časovým přestávkám v boji, aby se mohly do Pásma Gazy dostat transporty s pomocí. Tel Aviv návrh odmítá, protože mimo jiné nezmiňuje, že Hamás útočil první. Jeho stanovisko podpořilo v OSN jen 13 dalších států. Mezi nimi i Česko.

Schillerová: Balíček se nedotkne leda rodin ve squatech. Konec Rakušana je naprosté minimum

Aby se vládní konsolidační balíček dotkl rodin pouze v řádu stovek korun ročně, musely by žít ve squatech, řekla Alena Schillerová (ANO) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Konec ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) v pozici šéfa resortu je prý naprosté minimum. Podle místopředsedkyně nejsilnějšího opozičního hnutí je propojen s aktéry kauzy Dozimetr, proto požaduje jeho odstoupení.

Politolog: Vítězný Fico není hloupý, nepožene Slovensko do ruské náruče. Bude jako Meloniová

Slovensko neskončí v náručí Ruska ani po volebním triumfu Roberta Fica. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí politolog Vladimír Baar. Fico se podle něj coby předseda vlády vyhne prokremelským krokům, které před klíčovým hlasováním sliboval voličům. Dopadne prý spíše jako italská premiérka Meloniová: O ní se nejdříve mluvilo jako o fašistce, ve vysoké funkci si ale nakonec žádné výstřelky nedovolila.

Klíčové volby na Slovensku: Spočítejte si pomocí kalkulačky, komu byste dali hlas

Již koncem září se na Slovensku uskuteční předčasné volby do Národní rady. O přízeň voličů se budou ucházet jak dobře známé, tak nově vzniklé politické subjekty, které se v mnohém liší. Která strana by se svým programem získala váš hlas? Pomůže vám volební kalkulačka, již připravil spolek KohoVolit.eu. Vaše názory srovná se všemi kandidujícími subjekty. CNN Prima NEWS v samotný den voleb nabídne komplexní zpravodajský servis srovnatelný s volbami v Česku. Diváky čeká speciální volební studio od sobotních 20:15 do nedělních 6:00, kdy by mělo být rozhodnuto o vítězi. Dění přímo na Slovensku bude sledovat pět reportérů. Z Prahy diváky volební nocí provedou moderátoři Terezie Tománková, Petr Suchoň, Petr Převrátil a Libor Bouček.