CNN Prima News hlasování

hlasování

Výpis příspěvků ke štítku „hlasování“

Hledá se český herní klenot. Hlasujte v anketě Česká hra roku a rozhodněte, kdo zvítězí

21. listopadu 2022 11:14

Zapojte se do hlasování v anketě Česká hra roku a rozhodněte, který tuzemský titul si za rok 2021 zaslouží ocenění ze strany veřejnosti. Svůj hlas můžete dát jedné z 15 vybraných českých videoher, mezi nimiž nechybí velké blockbustery či drobná nezávislá tvorba. Hlasovat můžete do 23. listopadu 2022 včetně. Mediálním partnerem ankety je herní pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz.

Další Zemanovo veto. Vrací návrh služebního zákona, kritizuje „dobře placené trafiky“

18. listopadu 2022 15:04

Prezident Miloš Zeman vetoval koaliční novelu služebního zákona, jež má zrušit na ministerstvech funkce odborných náměstků i omezení počtu náměstků politických. Prezidentská kancelář to oznámila na svých webových stránkách. Návrh zákona tak poputuje zpět do Poslanecké sněmovny. Zástupci vládní pětikoalice Zemanovo veto s největší pravděpodobností přehlasují.

Výrobci elektřiny zaplatí odvod z příjmů, schválili poslanci. Protiústavní, zlobí se ANO

18. listopadu 2022 14:05

Poslanecká sněmovna schválila odvody z nadměrných příjmů výrobců elektřiny. Stát by na nich měl získat asi 80 miliard korun. Peníze pak mají sloužit ke kompenzacím za vysoké ceny energií. Zákon ale musí ještě projednat Senát a podepsat prezident. Pro novelu, která zavádí horní hranici ceny elektřiny u výrobců, hlasovalo 80 poslanců ze 146 přítomných, opoziční kluby ANO a SPD návrh legislativy po celou dobu jednání kritizovaly – podle nich by mohl být proti ústavnímu pořádku.

Sledujte ŽIVĚ: Přehlasují poslanci Zemanovo veto ke kritizovanému státnímu rozpočtu?

15. listopadu 2022 12:15

Poslaneckou sněmovnu čeká další dlouhé jednání. Zákonodárci se budou věnovat především hlasování o novele letošního státního rozpočtu, kterou vetoval prezident Miloš Zeman. Svůj nesouhlas zdůvodnil tím, že rozpočet počítá s nižšími příjmy, než by mohly být. K přehlasování prezidentova veta je zapotřebí nejméně 101 hlasů a vládní pětikoalice jich má 108. Sledujte živý přenos z jednání zákonodárců.

CNN: Co ukázala překvapivá bitva o Kongres? Rudá vlna nepřišla, Trump i Biden reagují stejně

11. listopadu 2022 06:47

Ve Spojených státech stále napjatě očekávají výsledky voleb do Kongresu, hlasování totiž přineslo nečekaně těsný souboj. Média věštila, že republikáni drtivě ovládnou Sněmovnu reprezentantů a možná i Senát, zatím ale horko těžko obrací stavy v dolní komoře. Jak na překvapivé volby reagují dva největší adepti na příští prezidentské kandidáty?

Druhé kolo prezidentských voleb v Brazílii: Bolsonaro bude mít těžkého soupeře. S kým se utká?

3. října 2022 05:19

V prvním kole prezidentských voleb v Brazílii zvítězil v neděli levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který porazil stávajícího krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara. Nezískal ale většinu hlasů, takže se 30. října uskuteční druhé kolo hlasování. Podle tiskových agentur to oznámil brazilský volební úřad TSE.

Okamura ke svému přešlapu: Měl jsem volební lístek pro Růžičku ještě roztrhat a sníst?

25. září 2022 17:17

Šéf SPD Tomio Okamura už druhý den obhajuje svůj protestní hlas pro znovuzvoleného senátora Jiřího Růžičku. Ten obhájil svůj post v horní komoře parlamentu již v prvním kole. Ačkoliv Okamura volební lístek přeškrtal a natrhnul, stále pravděpodobně platil. „Měl jsem ten lístek ještě zmuchlat? Sníst? Roztrhat na kusy? Ještě něčím polít? Hlavně jsem rád, že jsem vyjádřil nesouhlas s politikou vlády Petra Fialy (ODS),“ doplnil pobaveně Okamura v povolební Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Expert vysvětlil Okamurovu blamáž: Co kdyby lístek počmáralo dítě nebo poničil pes?

24. září 2022 22:58

Předseda SPD Tomio Okamura chtěl v pátek vyjádřit nesouhlas s Fialovou vládou. Jeho hnutí na Praze 6, kde volí, však do senátních voleb nepostavilo svého kandidáta. Okamura se tak rozhodl znehodnotit lístek pro Jiřího Růžičku (za TOP 09), který mandát obhajuje. Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně. Vyplývá to z vyjádření mluvčího Českého statistického úřadu (ČSÚ) Jana Cieslara.

Za váš hlas dám pětistovku. Na severu Čech došlo k několika případům volebního kupčení

24. září 2022 18:26

Policie podezřívá z maření voleb muže, který měl v Mikulášovicích na Děčínsku slíbit nejméně dvěma lidem až 500 korun za konkrétní volbu do zastupitelstva obce. Policie přijala téměř dvě desítky podnětů, které se týkaly průběhu voleb v Ústeckém kraji – ve většině případů šlo o možné kupčení s hlasy, umělé navyšování počtu voličů či výskyt falešného předvolebního letáku. Na severu Čech se v minulosti několikrát komunální volby kvůli podobným případům opakovaly.