Hlavní zprávy v 18.55: Veterináři objevili desítky tun drůbežího masa se salmonelou

Zpravodajská hodina nabitá informacemi z domova i ze zahraničí. Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS a FTV Prima startují už v 18:55. Co se v nich mimo jiné dozvíte?

Od 1. září se vrací povinné nošení roušek do veřejné dopravy, obchodů nebo společných prostor škol. Zakrytá ústa a nos budou muset mít lidé taky na všech vnitřních akcích bez ohledu na počet účastníků. Naopak třeba na restaurace se nová opatření nevztahují.

Vláda schválila novely několika zákonů, které mají upravit provoz na českých silnicích. Od roku 2022 by se tak měl změnit bodový systému. Za některé vážné přestupky budou nově hrozit přísnější pokuty i bodový systém. Postihy budou navíc přísněji nastaveny pro nové řidiče.

Veterináři objevili v Česku za poslední tři měsíce více než 70 tun drůbežího masa se salmonelou. Většina nakažených dodávek pocházela z Polska.

Další program na CNN Prima NEWS:

Cestovní byznys Richarda Questa ve 20:05

Novinář CNN Richard Quest radí, jak si co nejvíc zpříjemnit a usnadnit časté pracovní cesty. Provede nás po hotelích a letištních saloncích, porovná letecké společnosti a představí věrnostní programy a benefity pro ty, kteří často cestují.

Svět vědy ve 20:35

Jaké jsou nejnovější poznatky vědců, konstruktérů a objevitelů všeho druhu? Spousta problémů, se kterými se setkáváme v každodenním životě, má překvapivě zázračná řešení.

360° Pavlíny Wolfové ve 21:10

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my taky.

KB Interview ve 21:50

Rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. To je KB Interview Martina Moravce.

Tagy: