Hlubuček se ukázal poprvé od propuštění z vězení. U urny se kasal projekty na magistrátu

Obviněný politik v kauze Dozimetr Petr Hlubuček

Ovlivní výsledky voleb na malých obcích kauzy hnutí STAN?

Poprvé od propuštění z vazební věznice se obviněný bývalý starosta městské části Praha-Lysolaje Petr Hlubuček objevil na veřejnosti. Stejně jako statisíce občanů České republiky zamířil k volební urně. Z volebního aktu zveřejnil fotografii, u níž vzkázal, že splnil svou občanskou povinnost a připomněl vlastní projekty na magistrátu.

Do volební místnosti zamířil Hlubuček v sobotu ráno. „Přátelé, splnil jsem svou občanskou povinnost a odvolil jsem. Kdo ještě váháte, určitě běžte,“ připsal k fotografii, na níž vhází svůj hlas do volební urny. Zároveň se však chlubil vlastními projekty.

„Když jsem si pročítal předvolební sliby, jsem rád, že se v mých projektech bude pokračovat jak na městské části, tak na magistrátu. Však víte: energocentrum, truhlárna, bioplynová stanice, pražská sluneční elektrárna a samozřejmě výstavba nové čtvrti v Lysolajích-Dolině...“ vyjmenoval některé.

Ve vazbě strávil dva a půl měsíce

Příspěvkem, v němž oznámil, že volil, se poprvé od svého propuštění z vazební věznice připomněl veřejnosti. Hlubuček, který byl také náměstkem pražského primátora za STAN, je obviněný v korupční kauze Dozimetr. Ve vazbě v Litoměřicích strávil dva a půl měsíce.

V kauze je obviněna více než desítka lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky. Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět obviněných – Hlubučka, Michala Redla, Mateje Augustína, Pavla Kose a Zakaríu Nemraha. Všichni až na Kose už byli propuštění a jejich stíhání pokračuje na svobodě.

Tagy: