reklama

Honička s policisty skončila pádem. Cizinec se na Plzeňsku zřítil z dálničního mostu

Všechny záchranné složky zasahovaly v pondělí ráno na dálnici D5. Muž, který v odcizeném autě ujížděl německým policistům, se na 112. kilometru zřítil z viaduktu z několikametrové výšky, když vyběhl z vozu a chtěl před hlídkou uprchnout. Skončil v kritickém stavu v nemocnici.

reklama

V kradeném luxusním voze s francouzskými poznávacími značkami a navíc vysokou rychlostí se kolem čtvrté hodiny ráno pětadvacetiletý Moldavan řítil po dálnici směrem od Rozvadova na Plzeň. Ještě na německém území nereagoval na pokyn německých policistů, aby zastavil, a začal jim ujíždět.

„Než se do aktivního pronásledování zapojily naše hlídky, ujíždějící vozidlo v prostoru 112. kilometru zpomalil autobus, který právě předjížděl nákladní soupravu,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Mladík se při své zběsilé jízdě snažil mezi vozy prokličkovat, manévr se mu ale nepovedl a narazil do zadní části nákladní soupravy a také do autobusu, jehož cestujícím se naštěstí nic nestalo.

Zřítil se z 15metrové výšky

„S vozidlem poté havaroval v odstavném pruhu, kde narazil do kovových svodidel, o která se auto zastavilo. Následně řidič vystoupil z vozidla a dal se před německými policisty na útěk,“ pokračovala mluvčí.

Šofér si ale v návalu adrenalinu a pravděpodobně i kvůli tomu, že byla ještě tma, neuvědomil, že zastavil přímo na dálničním mostu. Přelezl svodidla a zábradlí a následně se zřítil ze zhruba 15metrové výšky přímo dolů. Může přitom hovořit o štěstí, že ho navíc nesrazilo auto.

„Muž byl ve velmi vážném stavu transportován letecky na emergenci Plzeň Lochotín,“ doplnila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Případ si převzali tachovští kriminalisté. Další vyšetřování se ale bude odvíjet od zdravotního stavu cizince, který teď v nemocnici bojuje o život. Pokud bude obviněn, tak pravděpodobně v zemi, kde auto ukradl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama