CNN Prima News hormony

hormony

Výpis příspěvků ke štítku „hormony“

Proč je důležité nechat si vyšetřit štítnou žlázu ve chvíli, kdy plánujete rodinu?

7. května 2022 12:46

Štítná žláza je životně důležitý orgán, který, pokud správně nefunguje, může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Zdravá štítná žláza vytváří tolik hormonů, kolik tělo pro své fungování potřebuje. Dojde-li k poruše funkce tohoto orgánu, je potřeba zahájit léčbu. Na pozoru by se měly mít zejména ženy. Jak poznat, kdy je nejvhodnější doba nechat si zkontrolovat štítnou žlázu, a jaké varovné příznaky bychom rozhodně neměli podceňovat? CNN Prima NEWS oslovila lékařku Andreu Kačenkovou z laboratoře SYNLAB.

Král Juan Carlos měl dostávat injekce ženských hormonů. Jeho libido bylo národní hrozbou

23. října 2021 10:32

Bývalý španělský král Juan Carlos dostával injekce ženských hormonů, které měly snížit jeho sexuální apetit. Královo obrovské libido se totiž pro Španělsko údajně stalo národní bezpečnostní hrozbou. Tvrdí to bývalý šéf španělských policistů, podle kterého podávali injekce monarchovi příslušníci španělské tajné služby.

Mezinárodní den ženského orgasmu: Co jste o něm nevěděli a jak ho snadněji dosáhnout?

8. srpna 2021 19:39

Že mužská a ženská těla fungují rozdílně, už vědí nejen vědci, ale i partneři. Tak jako se navzájem snažíme porozumět myšlenkovým pochodům druhého pohlaví, pokoušíme se pochopit i fyzické potřeby a vyvrcholení. Nad orgasmem, a především tím ženským, totiž stále visí spousta otazníků. Jaký je jeho důvod? Jak ho snadno dosáhnout? A proč jich můžeme mít několik?

Zbavme odpadní vodu léčiv a hormonů. Z ryb se stávají hermafroditi

20. června 2021 09:17

Rybáři se radují, po mnoha letech by se vodní revíry mohly zbavit léčiv a hormonů. Ty podle některých studií mění u ryb pohlaví, stávají se z nich hermafroditi a nemohou se pořádně rozmnožovat. Stát s tím teď hodlá něco udělat. Vůbec poprvé Státní fond životního prostředí vypsal dotaci na čištění vod od léčiv a hormonů. Takto vydezinfikovanou vodu by pak bylo možné využívat třeba k zavlažování parků nebo zalévání zeleniny a jiných zemědělských plodin.