reklama

Horolezce zasypala sněhová bouře. Po dvou dnech je vyprostila národní garda

Po dvou dnech se posádce vrtulníku společně s národní gardou arizonské armády podařilo zachránit tři horolezce, kteří v neděli uvízli ve sněhem pokrytém kaňonu Haribo v Arizoně. Uvedlo to americké ministerstvo obrany.

reklama

Jak píše agentura AP, pátrání začalo už v neděli. Kvůli špatnému počasí ale záchranáři museli akci odložit. Helikoptéra U-H 60 Blackhawk horolezce vyzvedla až v úterý a přepravila na velitelskou základnu. Odtud byli převezeni do nemocnice. Ministerstvo zároveň uvedlo, že stejný vrtulník vyprostil ještě čtyři členy záchranného týmu z totožné oblasti.

Záchrana se podařila právě když se obyvatelé severní Arizony vyhrabávali z poslední sněhové bouře. Ta podle Národní meteorologické služby stát zasáhla v neděli a zasypala města Flagstaff, Prescott, Show Low a Payson až půl metrem nového sněhu. Počasí se uklidnilo až v úterý.

Kvůli sněhové bouři došlo v Arizoně také k několika dopravním nehodám. Až do úterý odpoledne byla uzavřena část dálnice, uvedl mluvčí ministerstva veřejné bezpečnosti Bart Graves. Při několika sklouznutích a haváriích ale nikdo nebyl vážně zraněn, dodal.

K tématu

Tagy: sníh záchrana vrtulník turisté helikoptéra Arizona sněhová bouře horolezci

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama