reklama

Hoteliéři z horských oblastí žádají kompenzaci. Prahou projely i rolby

Horští podnikatelé nejen z gastronomických a ubytovacích služeb, ale i třeba prádelen, úklidových služeb či půjčoven vybavení, svolali protest do Prahy. Přijeli do centra se dvěma rolbami předat Ministerstvu obchodu a průmyslu v ulici Politických vězňů petici s názvem Neničte hotely a hospody. Akce ale vygradovala v potyčku a ukončila ji policie.

reklama

Červená rolba projela centrem Prahy až k odtahové plošině. Cesta drobných podnikatelů a restauratérů z horských oblastí na ministerstvo průmyslu a obchodu se ale zvrtla ve chvíli, kdy přišli za doprovodu televizních štábů do vestibulu úřadu. Tam se strhla potyčka.

K tématu

Protestující totiž ani na výzvy ochranné služby neopustili vestibul ministerstva. „Ochrance ruply nervy a napadla jednoho kameramana, který točil pro demonstrující,“ popsal situaci kameraman CNN Prima NEWS Ján Schürger.

Protestu se zúčastnili zástupci horského byznysu, kteří do centra dorazili i s rolbou. Z důvodu pandemie koronaviru platí v zimních střediscích přísná bezpečnostní a hygienická opatření. U vleků a lanovek jsou vymezené koridory a u kabin je vládou nařízeno mít po celou dobu provozu otevřená okénka.

K protestům se přidalo i Sdružení českých taxikářů. Ti také žádali vládu o kompenzace, ministerstvo financí příspěvek zamítlo.

Více podrobností pro vás připravujeme.

Tagy: protest Letná kompenzace rolby finanční příspěvek

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama