reklama

Potyčka na ministerstvu. Protestující se domáhali vstupu do budovy, ochranka surově zasáhla

Na ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky se v pátek vpodvečer strhla potyčka. Řada menších podnikatelů, hoteliérů, taxikářů i rolbařů přišla ministrovi Karlu Havlíčkovi předat petici. Za doprovodu televizního štábu situace vygradovala.

reklama

Hoteliéři, taxikáři a rolbaři přijeli z hor do hlavního města České republiky, aby ministru Havlíčkovi předali petici. V budově ministerstva průmyslu a obchodu v ulici Politických vězňů ale situace vygradovala.

K tématu

„Majitelka Luční boudy vešla do budovy a chtěla podat petici. Ochranka ji ale vykazovala pryč,“ popisuje situaci kameraman CNN Prima NEWS Ján Schürger. Do budovy přicházeli další protestující, kteří ani přes výzvu neopustili vestibul, což jeden muž z ochranky nevydržel.

„Ochrance ruply nervy. Napadla jednoho kameramana, který točil pro demonstrující,“ doplnil Schürger s tím, že byla okamžitě přivolána policie. Ta incident zaznamenala. Ke zkratu se starší muž na kameru nechtěl vyjadřovat. Štábu CNN Prima NEWS ale dodal, že se omlouvá a svého neadekvátního chování lituje.

Kvůli incidentu na ministerstvu průmyslu a obchodu kontaktovala redakce CNN Prima NEWS ministra Karla Havlíčka, který sdělil, že podle všeho došlo k nedorozumění. Uvedl, že nechce v tuto chvíli dělat soudce, protože doba je složitá a lidé jsou nervózní. Celá věc se bude dále řešit a ministr věří v brzké vysvětlení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama