reklama

Potyčka na ministerstvu. Protestující se domáhali vstupu do budovy, ochranka surově zasáhla

Na ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky se v pátek vpodvečer strhla potyčka. Řada menších podnikatelů, hoteliérů, taxikářů i rolbařů přišla ministrovi Karlu Havlíčkovi předat petici. Za doprovodu televizního štábu situace vygradovala.

reklama

Hoteliéři, taxikáři a rolbaři přijeli z hor do hlavního města České republiky, aby ministru Havlíčkovi předali petici. V budově ministerstva průmyslu a obchodu v ulici Politických vězňů ale situace vygradovala.

„Majitelka Luční boudy vešla do budovy a chtěla podat petici. Ochranka ji ale vykazovala pryč,“ popisuje situaci kameraman CNN Prima NEWS Ján Schürger. Do budovy přicházeli další protestující, kteří ani přes výzvu neopustili vestibul, což jeden muž z ochranky nevydržel.

„Ochrance ruply nervy. Napadla jednoho kameramana, který točil pro demonstrující,“ doplnil Schürger s tím, že byla okamžitě přivolána policie. Ta incident zaznamenala. Ke zkratu se starší muž na kameru nechtěl vyjadřovat. Štábu CNN Prima NEWS ale dodal, že se omlouvá a svého neadekvátního chování lituje.

Kvůli incidentu na ministerstvu průmyslu a obchodu kontaktovala redakce CNN Prima NEWS ministra Karla Havlíčka, který sdělil, že podle všeho došlo k nedorozumění. Uvedl, že nechce v tuto chvíli dělat soudce, protože doba je složitá a lidé jsou nervózní. Celá věc se bude dále řešit a ministr věří v brzké vysvětlení.

Tagy:

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama