reklama

Potyčka na ministerstvu. Protestující se domáhali vstupu do budovy, ochranka surově zasáhla

Na ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky se v pátek vpodvečer strhla potyčka. Řada menších podnikatelů, hoteliérů, taxikářů i rolbařů přišla ministrovi Karlu Havlíčkovi předat petici. Za doprovodu televizního štábu situace vygradovala.

reklama

Hoteliéři, taxikáři a rolbaři přijeli z hor do hlavního města České republiky, aby ministru Havlíčkovi předali petici. V budově ministerstva průmyslu a obchodu v ulici Politických vězňů ale situace vygradovala.

K tématu

„Majitelka Luční boudy vešla do budovy a chtěla podat petici. Ochranka ji ale vykazovala pryč,“ popisuje situaci kameraman CNN Prima NEWS Ján Schürger. Do budovy přicházeli další protestující, kteří ani přes výzvu neopustili vestibul, což jeden muž z ochranky nevydržel.

„Ochrance ruply nervy. Napadla jednoho kameramana, který točil pro demonstrující,“ doplnil Schürger s tím, že byla okamžitě přivolána policie. Ta incident zaznamenala. Ke zkratu se starší muž na kameru nechtěl vyjadřovat. Štábu CNN Prima NEWS ale dodal, že se omlouvá a svého neadekvátního chování lituje.

Kvůli incidentu na ministerstvu průmyslu a obchodu kontaktovala redakce CNN Prima NEWS ministra Karla Havlíčka, který sdělil, že podle všeho došlo k nedorozumění. Uvedl, že nechce v tuto chvíli dělat soudce, protože doba je složitá a lidé jsou nervózní. Celá věc se bude dále řešit a ministr věří v brzké vysvětlení.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama