reklama
CNN Prima News kompenzace

kompenzace

Výpis příspěvků ke štítku „kompenzace“

Tisícovka denně pokračuje. Kdo má nárok na kompenzační bonus a jak o něj žádat?

20. ledna 2022 12:05

Od ledna se rozjelo nové kolo kompenzačního bonusu pro drobné podnikatele. Ti mohou dostat až 1000 korun denně za prosinec 2021 a leden 2022, celkem tak až 71 tisíc korun. Stejně jako v předchozích obdobích mohou živnostníci žádat ale jen za splnění několika konkrétních podmínek. Žádosti mohou posílat až do 1. března, pokud jde o prosincové období, a až do 1. dubna, pokud jde o leden.

Ženě volali z ČEZ kvůli smlouvě, šlo ale o shodu jmen. Kde vzal dodavatel osobní údaje?

13. ledna 2022 23:51

Energetická společnost ČEZ zavolala ženě z Plzně, která chtěla vypovědět smlouvu. Aspoň si to pracovnice kontaktního centra firmy myslely. Jenže omylem zavolaly její jmenovkyni z Hradce Králové, která se navíc narodila ve stejný den. Ta ale smlouvu s touto firmou uzavřenou nemá a nechápe, odkud má dodavatel energie její osobní údaje.

Středula: Povinné očkování pro různé profese platí už roky. To dosud nikdo nezpochybnil

6. ledna 2022 17:54

Českem nadále rezonuje otázka povinného očkování proti koronaviru. Zejména se jedná o povinnosti pro vybrané profesní skupiny. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula v pořadu K věci uvedl, že takové očkování proti jiným nemocem v Česku platí již roky. „Je zajímavé, že povinné očkování proti zhruba deseti nemocem platí pro konkrétní profese již roky a nikdo ho nezpochybnil,“ uvedl.

Schillerová: Není jasné, jak to bude s kompenzacemi. Nová vláda by měla rychle jednat

22. prosince 2021 20:44

Vláda Petra Fialy (ODS) ve středu představila nová opatření, o kompenzacích pro podnikatele a firmy však neřekla ani slovo. Právě to kritizuje bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO). „U všech kompenzací, kromě kompenzačního bonusu, není jasné, zda a jak budou fungovat. Čekala jsem, že se k nim vláda vyjádří,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidé v karanténě dostanou peníze navíc. Vrátí se i krizové ošetřovné, podepsal Zeman

15. prosince 2021 15:50

Prezident Miloš Zeman podepsal obnovení krizového ošetřovného kvůli koronaviru. Bude činit 80 procent redukovaného základu výdělku, vypláceno bude zpětně od listopadu. Zeman podepsal také návrh, aby lidé, kteří se ocitli v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru, dostávali denně příspěvek až 370 korun. A podnikatelé či lidé pracující na dohodu budou moci žádat o kompenzace.

Sledujte ZÁZNAM: Jak bojovat s cenami energií? Babiš a Havlíček navrhnou opatření

13. prosince 2021 09:40

Ceny energií a emisních povolenek v Evropě prudce rostou. Hrozí, že se řada podniků, živnostníků a domácností dostane do vážných problémů. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (ANO) zhodnotí aktuální stav a představí návrhy opatření v rámci České republiky a Evropské unie. Pondělní tisková konference začíná v 10:00.

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

30. listopadu 2021 00:14

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

Sledujte ZÁZNAM: Covid ničí české hospodářství. Kolik dostanou firmy s omezením výroby?

29. listopadu 2021 14:46

Vláda řešila, zda kvůli dopadům epidemie covidu na české hospodářství obnoví podle návrhu ministerstva práce a sociálních věcí část programu Antivirus. Firmy s omezením výroby a služeb by měly znovu dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 tisíc korun. Tisková konference po jednání vlády, na které vystoupí ministryně financí Alena Schillerová (ANO), je plánovaná na 15:00. Sledovat živě ji můžete v tomto článku.

Vláda schválila obnovení Antiviru. Podniky mohou žádat o náhradu mezd zpětně od listopadu

29. listopadu 2021 14:30

Firmy s omezením výroby a služeb kvůli epidemii budou moci opět čerpat příspěvky na náhrady mezd z programu Antivirus. V pondělí to schválila vláda, vše potvrdila na Twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podniky mohou žádat o příspěvky od 1. listopadu. Maláčová chce, aby program, běžel do února.

reklama