CNN Prima News kompenzace

kompenzace

Výpis příspěvků ke štítku „kompenzace“

Státní kasa má za leden schodek 6,8 miliardy korun. Loni byla i díky provizoriu v plusu

1. února 2023 14:07

Státní rozpočet skončil v lednu ve schodku 6,8 miliardy korun. Ve středu o tom informovalo ministerstvo financí. Loni v lednu bylo lednové hospodaření státu přebytkové, výsledek 3,9 miliardy ale byl ovlivněn rozpočtovým provizoriem, které omezilo výdaje státu na dvanáctinu rozpočtu roku 2021. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury jde o důsledek kompenzací za vysoké ceny energií.

Kolovratník: Účty za energie budou i čtyřnásobné. Vše kompenzovat nejde, přiznal Munzar

24. listopadu 2022 22:53

Kritikou vlády v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nešetřil místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO). Kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) například vyčítal, že v době energetické krize slibuje zestátnění ČEZ, ale nic se neděje. Následně podotkl, že účty za energie v roce 2023 budou až čtyřnásobně. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) vládu hájil. Podotkl ale, že stát nemůže kompenzovat naprosto vše. Přesto zdůraznil, že vláda nenechá nikoho padnout.

Schiller: Vládu požádáme o kompenzace, turistická sezona v Českém Švýcarsku letos končí

27. července 2022 14:38

Ústecký kraj bude po vládě premiéra Petra Fialy (ODS) požadovat finanční kompenzace pro provozovatele a cestovní ruch v Národním parku České Švýcarsko. V souvislosti se současným požárem parku to ve středu oznámil místní hejtman Jan Schiller (ANO). Ten dále řekl, že turistická sezona v oblasti pro letošní rok de facto končí, a protože i kvůli pandemii koronaviru jsou místní lidé závislí na turismu ve svízelné situaci, potřebují finance.

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

16. července 2022 05:11

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Američtí operátoři žádají obří kompenzace za vyřazení Huawei a ZTE z budování 5G sítí

12. dubna 2022 10:23

Více než 180 žádostí o úhradu nákladů na odstranění technologií čínských firem Huawei a ZTE z telekomunikačních sítí se sešlo americkému telekomunikačnímu regulátoru Federal Communications Commission (FCC). Američtí operátoři po státu celkem žádají 5,6 miliardy dolarů jako kompenzace. Regulátor nyní řeší, kde na všechny přihlášené nároky o úhradu nákladů vezme peníze.

Sledujte ZÁZNAM brífinku vlády: Jakou podobu budou mít nové restrikce a co vše se rozvolní?

9. února 2022 13:24

Na středeční schůzi vlády by měl kabinet schvalovat opatření, podle kterého už nebude pro vstup do restaurací a dalších provozoven nutné předkládat covidový certifikát. Řešit budou také návrh státního rozpočtu na letošní rok a kompenzace pro podnikatele, kteří byli omezeni protiepidemickými restrikcemi platnými od 25. listopadu do 26. prosince 2021. Jednání začne v 10 hodin, ve 14 hodin by se pak měla uskutečnit tisková konference, kterou přineseme živě.

Baxa: Kompenzace Babišovy vlády? Velký podvod. Pomoc byla maximální, oponuje Jermanová

7. února 2022 22:53

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) chce co nejdříve představit plán úplného otevření kultury. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Rovněž slíbil, že vyplácení kompenzací za ušlý zisk vlivem covidových opatření se bude týkat i lidí pracujících v tomto odvětví. Podle poslankyně Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) však vláda pro podnikatele nedělá dostatek.