reklama
CNN Prima News kompenzace

kompenzace

Výpis příspěvků ke štítku „kompenzace“

Dva dny volna za očkování byl můj nápad. Babiš se nechal inspirovat, tvrdí Stropnický

Dva dny volna jako benefit za očkování byl podle jeho slov nápad nestranického kandidáta ČSSD Matěje Stropnického. Uvedl to v pořadu Partie Terezie Tománkové s tím, že premiér Babiš se nejspíš nechal inspirovat. Vláda tuto kompenzaci schválila koncem července pro státní zaměstnance, soukromým firmám takový benefit doporučila. Proočkovanost v Česku ale nadále roste jen pozvolna.

Dotace po tornádu se o dary ze sbírek nesníží, ujistila Dostálová. Omluvila se za zmatky

Dotace z programu Živel se nebudou podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) snižovat o dary z veřejných sbírek. Lidé, kteří jsou pojištění, budou zvýhodněni. Do celkových nákladů na obnovu bydlení se bude počítat místo celého pojistného plnění jen 70 procent. Úpravu doznala také možnost převodů vlastnického práva na byt či dům, nově je budou moci mezi sebou převádět například rodinní příslušníci. Na mimořádném jednání to ve středu schválila vláda, sdělila Dostálová.

Lidé darovali na pomoc po tornádu už přes 700 milionů korun

Do sbírek na pomoc jihomoravským obcím, jež ve čtvrtek poničilo tornádo, poslali dárci k pondělnímu ránu už přes 700 milionů korun. Část peněz uhradí okamžité potřeby. Zemědělské škody způsobené v noci ze čtvrtka na pátek dosáhly 1,5 miliardy korun. Jako odhad to uvádí ministerstvo zemědělství a předkládá vládě návrh kompenzací.

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN Prima NEWS řekl, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

Zdecimovaní hoteliéři kritizují stát. Na slíbenou pomoc v těžkých časech čekají marně

Pandemie nemoci COVID-19 tvrdě dopadla mimo jiné na cestovní ruch. Hoteliéři se tak kvůli uzavřeným ubytovacím zařízením nacházejí v kritické situaci a musí spoléhat na pomoc státu. Ta však stále nepřichází. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) by podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) mělo urychleně začít provozovatelům hotelů vyplácet slíbené dotace.

Křetínského EPH uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny. Vyhrál aukci na kompenzace

Aktualizováno

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny – větší černouhelnou Mehrum ve spolkové zemi Dolní Sasko a menší hnědouhelnou Deuben v Sasku-Anhaltsku, oznámil mluvčí holdingu Daniel Častvaj. EPH podle něj uspěl v aukci na platby za odstavení uhelných zdrojů. Výši finanční kompenzace mluvčí nesdělil.

Japonsko přichází kvůli hrám o další miliardy. A fanoušci si na kompenzaci počkají

Na začátku března padlo jasné rozhodnutí ze strany japonské vlády. Nadcházející letní olympijské hry v Tokiu budou pro zahraniční fanoušky zcela uzavřené. Ze šťastlivců dlouho dopředu vlastnících vstupenku na očekávanou akci se stali nešťastlivci. A příliš je nepotěší nejnovější zprávy, podle kterých za nepoužitelné zakoupené lístky nedostanou plnou náhradu. Navíc, pokud nějakou skutečně dostanou, stane se tak za poměrně dlouhou dobu.

Zoologické zahrady hlásí milionové ztráty. Otevřete aspoň venkovní areály, prosí vládu

Už teď jsme ve ztrátě, ale největší propad nejspíše teprve přijde. Tak mluví zástupci zoologických zahrad, které se potýkají s nedostatkem financí – za loňský a letošní rok už kvůli koronavirové pandemii přišly o miliony korun. Vládu proto žádají, aby přes léto povolila návštěvníkům vstup alespoň do venkovních prostor, jinak se prý zahrady budou mnohdy nacházet až v likvidační situaci, hrozí také převezení zvířat do zahraničí.

reklama