CNN Prima News Letná

Letná

Výpis příspěvků ke štítku „Letná“

Vnitřnosti jako trofeje, či na prodej? Devadesátkový zabiják ‚‚chirurg’‘ děsil obyvatele Česka

Dita Hrabánková a Kamila Fajtová. Dvě dívky, které se nikdy nepotkaly. Dělily je od sebe stovky kilometrů. Přesto je, podle přesvědčení mnohých kriminalistů, má na svědomí jeden a ten samý vrah. Tajemný „chirurg“, který na začátku devadesátých let děsil obyvatele Ostravy a Prahy. Těla svých obětí zbavoval vnitřních orgánů a detektivům se ho nikdy nepodařilo dopadnout.

Na Letné přistál ikonický vrtulník. Češi na něj vybírají 105 milionů, pak zamíří na Ukrajinu

Na pražské Letné přistál legendární vrtulník UH-60 Black Hawk. Šlo symbolický akt spojený se 17. listopadem, tedy se Dnem boje za svobodu a demokracii a Mezinárodním dnem studentstva. Iniciativa Dárek pro Putina na něj chce vybrat mezi lidmi více než 100 milionů korun a ve spolupráci s ministerstvem poslat na Ukrajinu. Za celým projektem stojí mimo jiné Zdeněk Ondráček, stroj ponese jméno Čestmír. Na událost upozornil deník iDnes.cz.

Fotbalová Sparta válí, ve šlágru porazila Plzeň. Viktoria prohrála po 12 soutěžních výhrách

Fotbalisté pražské Sparty zdolali ve šlágru 10. kola první ligy Plzeň 2:1. Obhájce titulu zůstal v sezoně nejvyšší soutěže neporažen, z toho poosmé zvítězil. V neúplné tabulce si upevnil první místo před městským rivalem Slavií. Viktoria prohrála po rekordních 12 soutěžních výhrách, z toho po šesti v lize. Z třetí pozice ztrácí na vedoucí Spartu sedm bodů, k dobru má ale odložené utkání v Mladé Boleslavi.

OBRAZEM: Rajchl jako Orbán či Rusové varující před Putinem. Jak se v Praze demonstrovalo

Demonstrující proti vládě dokázali po takřka půlroce zaplnit horní část Václavského náměstí. Pořadatel Jindřich Rajchl poměrně vyostřil svou rétoriku a vyhecoval dav k vulgárním nadávkám vůči představitelům kabinetu Petra Fialy. U magistrály se zase díky „diverzní akci“ setkali podporovatelé Ukrajiny a v dolní části náměstí vyvolali nemalý rozruch mladí Rusové, kteří chtěli Čechy upozornit na nebezpečnost režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Táhnou protivládní demonstrace? O podzimním znovuzaplnění Václaváku experti pochybují

Zatímco vloni zaplnili demonstrující několikrát Václavské náměstí, od jara zájem veřejnosti o protesty proti vládě upadá. Přestože popularita vlády nadále spíše klesá, lidé začínají mít podle expertů pocit, že podobná shromáždění nic nezmohou, a propadají apatii. V loňském roce navíc panoval značný strach z nadcházející zimy a energetické krize, letos už je společnost v tomto ohledu klidnější.

Smutek na Spartě: Divokou přestřelku na Letné nakonec rozhodli Dánové na penalty

Fotbalisté Sparty podlehli v domácí odvetě 3. předkola Ligy mistrů FC Kodaň na penalty 2:4, v součtu s úvodní bezbrankovou remízou ze soutěže vypadli a zahrají si závěrečné předkolo Evropské ligy. V normální hrací době skončil zápas 1:1 a po prodloužení 3:3. Pražané se o postup do skupiny Evropské ligy utkají s horším z dvojice AEK Atény –⁠ Dinamo Záhřeb, jistou mají minimálně účast v Evropské konferenční lize.