CNN Prima News Letná

Letná

Výpis příspěvků ke štítku „Letná“

Monastyrskyj jednal i v Česku, na Letné si prohlížel zničené ruské tanky. Rakušan smutní

18. ledna 2023 21:11

Ukrajinský ministr vnitra Denys Monastyrskyj, který ve středu ráno zahynul při pádu vrtulníku u Kyjeva, zanechal i stopu v Česku. Loni v létě se totiž vydal do Prahy na jednání s evropskými resortními kolegy při českém předsednictví. Navíc promluvil před Čechy na Letné, kde se podíval na výstavu ve válce zničené ruské výzbroje. Mimo jiné udržoval kontakt i se svým českým protějškem Vítem Rakušanem (STAN). Ten na zemřelého ukrajinského politika zavzpomínal.

Brutálně napadli policisty na fotbale. Policie hledá výtržníky z letenského stadionu Sparty

9. ledna 2023 15:47

Policisté pátrají po dvou mužích, kteří podle nich loni v září při fotbalovém zápase mezi Spartou a Baníkem v Praze napadli dva jejich kolegy. Policisté na letenském stadionu zabraňovali střetu mezi fanoušky fotbalových klubů, když jednoho z nich kopl mladší z podezřelých do břicha a dalšího udeřil druhý podezřelý pěstí do hlavy.

Fialo, to stačí, jste váleční štváči, hlásali demonstranti na Letné. Přednesli 20 požadavků

26. listopadu 2022 15:53

Proti vládě premiéra Petry Fialy (ODS) demonstrovaly v sobotu na pražské Letné vyšší stovky lidí. Zúčastnění si s sebou přinesli například vlajky nebo hesla proti ministerskému kabinetu či Spojeným státům americkým. Na akci, kterou svolal spolek Národní rada obnovy, občané demonstrovali za nízké ceny energií a potravin nebo za snížení inflace. Protest, který se obešel bez incidentů, pořadatelé ukončili před 17:30.

OBRAZEM: Nadávky, potyčky, svíce a květiny. 17. listopad provázely demonstrace i pieta

17. listopadu 2022 20:07

Letošní oslavy výročí 17. listopadu nebyly spjaté pouze se vzpomínkami na revoluční dění v roce 1989, ale také s nejrůznějšími protivládními demonstracemi. Zatímco se na Národní třídě střídali jednotliví politici, aby uctili památku tvrdého policejního zásahu před 33 lety, mířil průvod demonstrantů k České televizi. Naopak protesty spolku Chcípl pes na Letné se obešly bez většího zájmu veřejnosti. Celý sváteční den však doprovázelo nepříjemné deštivě počasí.

Ukořistěný ruský tank byl v Praze už v roce 1942. Budil tehdy respekt a dával Čechům naději

16. července 2022 19:12

Na pražské Letné je v těchto dnech vystavena zneškodněná ruská vojenská technika. Má připomenout hrůzy války a to, že nad okupanty jde zvítězit. Podobnou expozici ale spatřili Češi již v roce 1942. Propagandistická akce pod záštitou zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha se ovšem nacistům částečně vymkla z rukou. „Například vystavený těžký ruský tank KV-2 budil obrovský respekt a dodával Pražanům naději, že i Hitlera je možné porazit. Zato ruské zbraně nyní vystavené na Letné vyvolávají hlavně strach a obavy, že je Putin může použít i proti naší zemi,“ porovnává obě akce historik Jan B. Uhlíř.