reklama

Hotely na horách se před silvestrovskou nocí plní. Některé hosty ale odrazují opatření

Hory se plní návštěvníky, kteří si tam chtějí užít novoroční oslavy. A to i přesto, že se otepluje a sněhové podmínky se mohou mírně zhoršit. Například řada krkonošských hotelů má vyprodáno, ale v jiných se volné pokoje ještě dají sehnat. Do některých středisek v dalších horách dokonce můžete vyrazit naslepo a stejně ubytování téměř najisto seženete. 

reklama

Do posledního místa je například vyprodaný wellness hotel Bouda Máma v Peci pod Sněžkou. Dokonce museli přidat 20 přistýlek. V minulosti byli zvyklí, že zde novoroční oslavy trávili převážně Němci a Čechů jen pár, ale teď se situace obrátila. „Z 90 % máme Čechy a z 10 % Němce,“ potvrdil ředitel hotelu Radek Ort.

Téměř naplněný je i Hotel Pecr Deep ve stejném středisku, i když v minulosti to prý bylo ještě lepší. „Máme téměř plno. Obsazenost oproti roku 2019 je o něco nižší, především kvůli vládnímu nařízení, jako je ubytovávat pouze očkované anebo silvestrovský raut o kapacitě pouze 50 osob v restauraci,“ popsala recepční hotelu Michaela Smolová.

Opatření odrazují hosty

Právě aktuální proticovidová opatření jsou zřejmě kamenem úrazu, kvůli kterému lidé s návštěvou hor váhají, nebo ji rovnou odříkávají. „Každý, kdo přijde do hotelu, musí se prokázat Tečkou, že byl očkován,“ řekl Ort. V restauraci kromě maximálního počtu 50 hostů mohou u jednoho stolu sedět nejvýše čtyři lidé.

Podobnou naplněnost jako v Peci pod Sněžkou hlásí i nedaleký Špindlerův Mlýn. Některé tamní hotely, jako například Clarion Hotel, jsou úplně vyprodané. V dalších jsou ještě poslední volné pokoje. „V našem hotelu jsme obsazeni z 94 %. Máme přes 95 % české klientely a malinko Němců, občas zavítá někdo anglicky mluvící,“ upřesnil ředitel hotelu Marian Novotný.

Někteří návštěvníci hor přijeli do hotelů nebo horských bud, které měli zarezervované rok dopředu, jiní sehnali ubytování i pouhé dva dny předem. Vzhledem k tomu, že hotely upustily od pořádání silvestrovských programů, budou hosté slavit příchod nového roku po svém. „Pro děti karneval a my budeme poklidně slavit,“ má jasno mladá maminka s malým dítětem. „Na silvestra půjdeme určitě do vířivky. Venku máme super vířivku,“ řekla další z návštěvnic.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama