reklama

Houbaření se změnilo v boj o život: Michala napadla medvědice. Popsal, jak jí unikl

Obrovské štěstí v neštěstí měl Michal, který při houbaření u slovenské obce Dúbrava narazil na medvědici s mláďaty. Bylo to jen asi kilometr od lidských obydlí, proto mají místní čím dál tím větší strach. 31letý muž setkání s divokou šelmou popsal pro deník Nový čas.

reklama

„Je to velmi nepříjemný zážitek, už bych to nechtěl znovu zažít. Byli jsme na houbách. Hledal jsem je a medvědice byla za zatáčkou za stromy i se dvěma odrostlými mláďaty. Postavila se a v afektu na mě zaútočila,“ popsal Michal pro Nový čas.

Zvíře se za ním rozběhlo, a tak se dal na útěk. „Po chvíli mě doběhla a tlapou mě bouchla do zadku. Drápem mu udělala ránu, bylo to dost hluboké,“ pokračoval muž s tím, že po nárazu spadl na zem.

„Rozkročila se nade mnou. Začala mi funět a řvát do ucha. Já jsem nevěděl, co dělat, tak jsem začal strašně křičet. Potom uskočila. Ale kroužila pořád okolo mě, nemohl jsem se ani pohnout. Jen co jsem se pohnul, tak se vrátila. Nakonec odešla pryč,“ doplnil Michal, který má doma malé dítě.

Lidé mají strach

Lidé v obci Dúbrava mají z medvědů strach, podle starostky Eleny Grňové jsou tam šelmy přemnožené. Chodí do kukuřičných polí a nebojí se vlézt ani do blízkosti lidských příbytků. Před měsícem našli místní v obci nedaleko kontejneru zastřelenou 130kilovou medvědici.

„Budeme čekat, aby došlo k neštěstí jako před nedávnem na Liptově?“ narážela starostka na první případ zabití člověka medvědem na Slovensku za posledních sto let. „Lidé se v naší obci, ale i v těch okolních na Podpolaní bojí těcto šelem. Cítí se ohrožení,“ stěžovala si.

Medvědí stopy byly přitom nalezeny i v zastavěné části obce a nedaleko zařízení pro seniory.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Vláda rozhodla o změnách v testování. Na koho se výjimka bude vztahovat?

Lidé v izolaci se po pozitivním PCR testu na koronavirus nebudou muset 30 dní testovat v zaměstnání či škole nebo jít do karantény, a to ani po rizikovém kontaktu. Změnu schválila vláda premiéra Petra Fialy (ODS), premiér to řekl na tiskové konferenci. V praxi se stávalo, že lidé, kteří se vraceli do práce po pětidenní izolaci, měli pozitivní antigenní test. Ten znamenal dalších pět dní karantény.

Zeman si při ceremoniálu rýpl do rektora JAMU. Kvůli hrám o Ovčáčkovi mu nepodal ruku

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval jedenáct nových rektorů vysokých škol. Letošní akce na Pražském hradě si však získala větší pozornost než dřívější v předešlých letech. Nový rektor Mendelovy univerzity Vojtěch Adam už nyní čelí výzvám k rezignaci. A přímo během ceremoniálu zaujal sám Zeman, když jako jedinému nepodal ruku novému rektorovi Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) Petru Michálkovi. Ten totiž napsal sérii satirických her o Zemanově mluvčím Jiřím Ovčáčkovi.

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Známý moderátor se ostře pustil i do Adele: Je rozmazlená primadona, stejně jako Meghan

Adele se proměnila v rozmazlenou primadonu, která jedná ve stylu Meghan Markleové: Co chce, to dostane. Těmito slovy okomentoval novinář Piers Morgan zpěvaččino rozhodnutí zrušit koncertní šňůru v Las Vegas jen několik hodin před jejím začátkem. Podle něj za tak razantním rozhodnutím nestála pandemie covidu, ale samotná zpěvačka, která se na vystoupení nepřipravila včas.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

reklama