Hrůzný nález na Slovensku: Rodiče na zahradě zakopali tělo osmiměsíční dcery

Rodiče na zahradě zakopali tělo osmiměsíční dcery (Zdroj: TV JOJ)

Na dvoře rodinného domu ve slovenském městě Nové Zámky v pátek policie vykopala tělo osmiměsíčního děvčátka. Její rodiče od loňského léta sousedům tvrdili, že je nemocná. Příčina smrti holčičky je předmětem dalšího šetření.

Osmiměsíční děvčátko zmizelo v červnu loňského roku. Když se na na malou Lucinku sousedé ptali rodičů, odpovídali, že má zdravotní problémy. „Stále nám tvrdili, že je v nemocnici, ale nám to už nedalo. Oni na ni už ani nečekali, neměla tam nic, jako by neexistovala,“ uvedla pro TV JOJ jedna z tamních obyvatelek.

Kontaktovali proto sociální správu. „My jsme se jen zeptali, jestli vědí, že je v nemocnici, jak nám rodiče tvrdili,“ upřesnila. O údajných zdravotních potížích nevěděl ani pediatr. Do domu, kde rodina bydlela, proto dorazila policie i se služebním psem. V pátek večer pak na dvoře vykopali tělíčko.

„Případ vyšetřujeme jako trestný čin usmrcení. Přesná příčina smrti dítěte bude známa až po pitvě,“ uvedla policejní mluvčí Renáta Čuháková.

Jejich sousedé nedokáží pochopit, jak žena mohla celé měsíce tajit takovou věc. „Chtěli jsme jí podat pomocnou ruku, říkala jsem jí, ať se sbalí, vezme děti a s jde bydlet k nám, ale ona že ne. Nevím, jestli se ho bála, že jí ublíží,“ upřesnila tamní obyvatelka s tím, že ženu měl muž nutit chodit žebrat. Oba totiž měli být bez práce.

Tagy: