Malého Tadeáška našli mrtvého. Policie vyslýchá dvě osoby

Policie ukončila pátrání po čtyřměsíčním chlapečkovi, který zmizel v pátek. Podle slov matky ho měl někdo unést v kočárku z parku. Policie v souvislosti s jeho smrtí vyslýchá dvě osoby.

S tím nejhorším výsledkem skončilo pátrání po teprve čtyřměsíčním chlapečkovi. Krátce před pátou hodinou odpolední bylo nalezeno jeho tělo. Mluvčí policie Eva Hašlová uvedla, že v souvislosti s jeho smrtí vyslýchají dvě osoby.

„Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí,“ upřesnila Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Rozsáhlá pátrací akce se rozběhla v pátek večer, když matka nahlásila jeho únos. Podle jejích slov ho měl někdo i s kočárkem odvézt, když si zdřímla. Do pátrací akce se zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

V sobotu se pak pátrání rozšířilo i na obě řeky, které místem protékají, Hořínský potok a okolí mostu Josefa Straky přes Labe.

Kromě profesionálních hasičů z Mělníka chlapečka hledali také dobrovolní hasiči z okolí. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela bylo pátrání v pátek v deset hodin večer přerušeno, hasiče o pomoc policie požádala opět v sobotu v osm ráno.

„V pátek taktika byla o tom, že se prohledávala místa v dochozí vzdálenosti od místa, kde byl kočárek naposledy viděn,“ upřesnil Gabriel.

„Případ na sociálních sítích vzbudil obrovský zájem. Někteří lidé píší, že matka chlapce má být závislá na drogách. Policie ale tuto informaci nepotvrdila,“ upřesnila reportérka CNN Prima NEWS Eva Jarkovská.

Tagy: