V chicagské márnici našli 50 těl v rozkladu plné larev. Okolí zamořil nesnesitelný zápach
Než začnete číst Co byste měli vědět, než začnete číst
V chicagském ústavu bylo nalezeno přes 50 těl.
Ostatky byly napadeny hlodavci a larvami.
Ředitelce byla okamžitě pozastavena licence.
Proč si sousedé dlouhodobě stěžovali na zápach?
Více než 50 těl v různých stadiích rozkladu objevili ve čtvrtek vyšetřovatelé v pohřebním ústavu South Chicago Chapel na jihu Chicaga. Podle státních úřadů byla těla uchovávána v nevyhovujících podmínkách a byla napadena hlodavci i larvami. Licence pohřební ředitelky byla okamžitě pozastavena a úřady nyní identifikují ostatky a informují pozůstalé.
Úřad soudního lékaře okresu Cook nyní identifikuje více než 50 těl nalezených v pohřebním ústavu South Chicago Chapel na jihu Chicaga. Forenzní specialisté zjišťují jejich stav a dohledávají dokumentaci včetně úmrtních listů. Podle úřadů může celý proces trvat několik dní, píše WGN-TV.
ČTĚTE TAKÉ: Po hromadném znásilnění zemřela 19letá Američanka. Obžalovaní si stěžují u soudu kvůli růžové
Illinois Department of Financial and Professional Regulation mezitím pozastavil licenci pohřební ředitelce Johanně Morganové. Regulační úřad uvedl, že další provoz zařízení představoval riziko pro veřejnou bezpečnost a zájmy veřejnosti. Podle CBS News byla některá těla uložena v nechlazených prostorách a byla napadena hlodavci, což vedlo k pokročilému rozkladu ostatků a výskytu larev.
Na problémy podle všeho dlouhodobě upozorňovali i lidé z okolí. Sousedka, která žije přímo za pohřebním ústavem, uvedla, že nepříjemný zápach cítila prakticky neustále. „Prostě to pořád smrdělo. Bylo to fakt strašné. Připomínalo to mrtvou myš,“ popsala.
Podobnou zkušenost měl i další obyvatel ze sousedství. „Přemýšlel jsem, odkud ten zápach pochází. Smrdělo to jako shnilá kanalizace, prostě odporný zápach. Bylo to nesnesitelné,“ řekl pro NBC Chicago.
Čtěte také
Manžel ředitelky je spojován s podobnou kauzou
Večer na místo přijeli také zaměstnanci pohřebního ústavu Emmanuel Funeral Home & Cremation Services, kteří si měli vyzvednout tělo, aniž by věděli o probíhajícím vyšetřování. Pastor Christopher Jennings uvedl, že zaměstnanci South Chicago Chapel s nimi přestali komunikovat. „Přijeli jsme si pro jednoho zesnulého. Nevíme, co se děje. Nejprve s námi mluvili a slíbili, že zavolají zpět. To se ale nestalo, a když nikdo nereagoval na naše další telefonáty, rozhodli jsme se přijet zjistit, co se děje. A našli jsme tohle,“ uvedl.
Prezidentem společnosti, která provozuje South Chicago Chapel, je Clark Morgan, manžel Johanny Morganové. Jeho jméno je přitom spojováno i s dalším případem. Vlastnil krematorium Heights Crematory v Chicago Heights, které bylo v roce 2025 uzavřeno kvůli podezření z nesprávného zacházení s těly zemřelých. Vyšetřování tehdy odhalilo desítky ostatků uložených v přívěsech bez odpovídajícího chlazení.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Šándor: Na masy ruských vojáků budou ukrajinské drony krátké. Konflikt se nevyvíjí dobře