CNN Prima News Human Rights Watch

Human Rights Watch

Výpis příspěvků ke štítku „Human Rights Watch“

Za homosexualitu i smrt. V Ugandě není pro gaye místo, hřímal poslanec po schválení zákona

Ugandští poslanci schválili návrh zákona, který dále zpřísňuje tresty pro homosexuály a další členy komunity LGBT+. Norma počítá s tím, že lidé, kteří se identifikují jako její členové, mohou jít až na deset let do vězení. Za sex s lidmi stejného pohlaví, kteří jsou mladší 18 let, v zemi hrozí až trest smrti. Ve středu o tom informovala agentura Reuters, podle níž teď záleží na prezidentu Yowerim Musevenim, zda zákon podepíše, nebo vetuje, a udrží si tak dobré vztahy se západními dárci a investory.

Mediální magnát podporoval protesty a tvrdě kritizoval Čínu. Soud mu udělil pět let vězení

Soud v Hongkongu poslal do vězení na pět let a devět měsíců bývalého mediálního magnáta Jimmyho Laie, který patří k největším hongkongským kritikům Čínské lidové republiky. Soud ho již dříve shledal vinným z podvodu. Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch se jedná o odplatu čínských úřadů za podporu prodemokratického hnutí v bývalé britské kolonii.

Dramatické záběry z věznice v Teheránu: Vypukl požár a zní střelba, na místě jsou zranění

Věznici Evín v Teheránu, kde jsou zadržováni političtí vězni, v sobotu zachvátil požár a od objektu se ozývala střelba a zvuk poplašného zařízení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na videonahrávky na Twitteru. Íránská státní tisková agentura IRNA uvedla, že si požár vyžádal nejméně osm zraněných, nikdo při něm ale nezahynul.

Generál Armagedon: Putinovu taktovku na Ukrajině drží nový velitel. Jeho pověst je brutální

Novým velitelem ruských jednotek na Ukrajině se stal Sergej Surovikin. Jde o nechvalně známého generála, který v 90. letech střílel do prodemokratických demonstrantů a dvakrát byl ve vězení. Do nové funkce ho ruské ministerstvo obrany jmenovalo v sobotu, tedy v den, kdy došlo k výbuchu na Kerčském mostě. Ruská média Surovikinovi přezdívají generál Armagedon, a to pro jeho schopnost brutálně jednat ve válce.

Mučení, vraždy i sexuální násilí. Němci v zásadním procesu poslali Syřana na doživotí

Čtyři tisíce případů mučení, 27 vražd a dva případy brutálního znásilnění. Takový účet za sebou zanechal někdejší plukovník syrské armády Anvar Raslan, který zároveň pracoval pro tajnou službu režimu Bašára al-Asada. Německý soud se odhodlal k historickému procesu, kdy 58letého Raslana – občana cizího státu – poslal na doživotí za mříže.

Olympiáda v Číně je šílenství. Měli bychom ji úplně bojkotovat, vyzývá německý poslanec

Poslanec německé vládní strany FDP Peter Heidt vyzývá k úplnému bojkotu zimních olympijských her v čínském Pekingu, které by měly začít za měsíc. Přidává se k němu také šéf německé pobočky Human Rights Watch Wenzel Michalski, který kritizuje Mezinárodní olympijský výbor a Mezinárodní fotbalovou federaci za přidělení nejvýznamnějších sportovních akcí autoritářským režimům.

Tenistka Pcheng Šuaj žije, ale pod nátlakem Číny. Spolupodílí se MOV na propagandě?

Jsem v pořádku, pobývám v Pekingu a chci, aby bylo respektováno mé soukromí. To je resumé půlhodinového videotelefonátu čínské tenistky Pcheng Šuaj, o kterou se v posledních týdnech strachoval celý svět, s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem. Přesto zůstává řada otazníků. Bývalá světová jednička ve čtyřhře evidentně opravdu žije a fyzicky jí nic není. Otázkou je, zda po obvinění bývalého předního politika ze sexuálního napadení zůstává svobodná.