CNN Prima News Human Rights Watch

Human Rights Watch

Výpis příspěvků ke štítku „Human Rights Watch“

Dramatické záběry z věznice v Teheránu: Vypukl požár a zní střelba, na místě jsou zranění

15. října 2022 22:16

Věznici Evín v Teheránu, kde jsou zadržováni političtí vězni, v sobotu zachvátil požár a od objektu se ozývala střelba a zvuk poplašného zařízení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na videonahrávky na Twitteru. Íránská státní tisková agentura IRNA uvedla, že si požár vyžádal nejméně osm zraněných, nikdo při něm ale nezahynul.

Generál Armagedon: Putinovu taktovku na Ukrajině drží nový velitel. Jeho pověst je brutální

10. října 2022 21:41

Novým velitelem ruských jednotek na Ukrajině se stal Sergej Surovikin. Jde o nechvalně známého generála, který v 90. letech střílel do prodemokratických demonstrantů a dvakrát byl ve vězení. Do nové funkce ho ruské ministerstvo obrany jmenovalo v sobotu, tedy v den, kdy došlo k výbuchu na Kerčském mostě. Ruská média Surovikinovi přezdívají generál Armagedon, a to pro jeho schopnost brutálně jednat ve válce.

Mučení, vraždy i sexuální násilí. Němci v zásadním procesu poslali Syřana na doživotí

13. ledna 2022 20:21

Čtyři tisíce případů mučení, 27 vražd a dva případy brutálního znásilnění. Takový účet za sebou zanechal někdejší plukovník syrské armády Anvar Raslan, který zároveň pracoval pro tajnou službu režimu Bašára al-Asada. Německý soud se odhodlal k historickému procesu, kdy 58letého Raslana – občana cizího státu – poslal na doživotí za mříže.

Olympiáda v Číně je šílenství. Měli bychom ji úplně bojkotovat, vyzývá německý poslanec

4. ledna 2022 14:14

Poslanec německé vládní strany FDP Peter Heidt vyzývá k úplnému bojkotu zimních olympijských her v čínském Pekingu, které by měly začít za měsíc. Přidává se k němu také šéf německé pobočky Human Rights Watch Wenzel Michalski, který kritizuje Mezinárodní olympijský výbor a Mezinárodní fotbalovou federaci za přidělení nejvýznamnějších sportovních akcí autoritářským režimům.

Co jiného můžu dělat? Afghánci prodávají malé dcery do manželství, bojí se hladomoru

13. prosince 2021 09:31

Nezaměstnaný, zadlužený Afghánec Fazal říká, že kvůli katastrofální ekonomické situaci v zemi se musel rozhodnout, zda provdá své dvě mladé dcery, nebo bude riskovat smrt rodiny hladem. Minulý měsíc dostal tři tisíce dolarů, když jeho 13letá a 15letá dcera vstoupily do manželství s muži ve věku více než dvojnásobném, než jsou ony samy.

Tenistka Pcheng Šuaj žije, ale pod nátlakem Číny. Spolupodílí se MOV na propagandě?

22. listopadu 2021 11:09

Jsem v pořádku, pobývám v Pekingu a chci, aby bylo respektováno mé soukromí. To je resumé půlhodinového videotelefonátu čínské tenistky Pcheng Šuaj, o kterou se v posledních týdnech strachoval celý svět, s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem. Přesto zůstává řada otazníků. Bývalá světová jednička ve čtyřhře evidentně opravdu žije a fyzicky jí nic není. Otázkou je, zda po obvinění bývalého předního politika ze sexuálního napadení zůstává svobodná.

Rok od exploze v Bejrútu: Libanonci stále cítí vztek a marně žádají spravedlnost

9. srpna 2021 15:27

Ztichlým přístavem v libanonském Bejrútu otřásla loni 4. srpna ohlušující exploze. Ve skladní budově vybuchlo 2 750 tun ledku. Později vyšlo najevo, že dusičnan amonný se v přístavu skladoval šest let. Přeživší tragédie, která si vyžádala 215 obětí, stále cítí zlost a hledají spravedlnost ve složité pavučině potenciálních viníků.

Tisíce Francouzů znovu v ulicích. Vadí jim nový režim, se kterým přišel Macron

15. července 2021 16:48

Tisíce lidí vyšly ve středu do ulic francouzských měst vyjádřit nesouhlas s plánovaným režimem v restauracích, obchodních centrech nebo na kulturních akcích, který v pondělí ohlásil prezident Emmanuel Macron v souvislosti s rostoucími počty případů nákazy novým koronavirem. V Paříži se protest neobešel bez výtržností a policie použila i slzný plyn, uvedla agentura Reuters. Shromáždění se konala i v dalších městech, úřady hlásily celkem asi 19 tisíc účastníků.