reklama

Hvězda Star Treku sir Patrick Stewart zachraňuje pitbuly a bojuje s britskými zákony

Sir Patrick Stewart je známý britský herec, který si díky svému nadání vysloužil od královny Alžběty II. titul sir. Je to ale také velký milovník psů, především pitbulů a společně se svou ženou podporují čtyřnohé chlupáče, nejen jako pěstouni, ale snaží se měnit zastaralé zákony.

reklama

Osmdesátiletý herec, v Británii známý ze Shakespearových divadelních her, je hvězdou světového formátu díky sci-fi seriálu Star Trek. Ztvárnil zde postavu kapitána Jeana-Luca Picarda. Díky svým zásluhám na divadelním jevišti byl 1. ledna 2010 oceněn britskou královnou a získal titul sir.

Jeho velkou vášní jsou však pitbulové. Společně s manželkou Sunny dělají dočasnou péči. V roce 2017 poskytli dočasný domov pitbulce Ginger. Tu zachránila organizace Wags and Walk, která pečuje o psy v Los Angeles, kde Patrick část roku žije kvůli natáčení. Tuto organizaci založila dcera veterinárního lékaře, která byla zděšená situací, kdy se uspávají psi v útulcích kvůli nadbytečnosti. Už se jim takto podařilo zachránit na 1 200 psů.

V roce 2017 se rozhodli adoptovat pitbulku Ginger. Právě díky její adopci zjistili, jak velký problém v Británii s pitbuly je. Patrick totiž původně Ginger od organizace adoptoval, ale když ji chtěl převézt do Británie, dostal zákaz. Mluvil s britskou ambasádou, se všemi odborníky, ale marně. Vlastnit pitbula je v Británii zakázáno, stejně tak jako japonskou dogu (tosa inu), argentinskou dogu a brazilskou filu. Od té doby s odborníky bojuje za změnu tohoto zákona. „Pitbulolvé jsou ti nejláskyplnější a nejcitlivější psi,“ tvrdí Patrick. Snaží se tak změnit pohled na toto plemeno a zajeté stereotypy.

S Ginger to ale nebyl jediný problém. Zjistili totiž, že fenka má zpřetrhané vazy na zadních končetinách. Rozhodli se, že Ginger zaplatí operaci a budou s ní i rehabilitovat, aby jí našli nový domov, až bude zcela v pořádku. Vše se podařilo, a když se Ginger vyléčila, našli pro ni stálý domov.

“No Emma, I’m NOT going to give you any plot details...” #StarTrek #FosteringSavesLives #AdoptDontShop #PitbullsAreLove #PitbullsAreFamily #AdoptMissEmma

Posted by Patrick Stewart on Friday, April 12, 2019

Do pomoci čtyřnohým mazlíčkům se Patrick zamiloval, a tak chvíli nato do jejich života vstoupila kříženka Emma, které dělali pěstouny. Minulý rok Patrick se svou ženou pomáhal v boji proti zápalu plic desetiletému Lennymu, ale ten bohužel zemřel. I za krátkou chvíli, kterou s nimi strávil, se jim vryl do srdce. Na počest jeho života založil se ženou „Lennyho dědictví“ pod záštitou organizace Wags and Walks s cílem podpořit záchranu starších psů z útulků. V letošním roce Lennyho dědictví umožnilo organizaci zachránit více než 100 starších psů v nouzi.

Sir Patrick Stewart pomáhá psům finančně svými dary, svou slávu vynakládá na hledání nových domovů, zvyšuje povědomí o dočasné péči i problému psů seniorů. Navíc se snaží změnit zastaralé britské zákony a hlavně – sám poskytuje svůj domov a srdce psům, kteří to potřebují. Momentálně pitbulce Gurl. Inspiruje ostatní k adopcím. Na ulici se například potkal s pánem, který Patricka překvapil tím, že adoptoval Teddyho od Wags and Walks díky jeho Ginger.

A few weeks back, Sunny Ozell and I took a stroll down Larchmont Ave in Los Angeles and had a surreal chance encounter....

Posted by Patrick Stewart on Thursday, January 25, 2018

Dokonce i jeho postavě Pickarda byl přidělen pes Good Boy– a překvapivě je to pitbul. Sám Patrick si psa vyžádal. Řekl, že jako malý měl border kolii a pak celý život nic. Až před čtyřmi lety si k nim našel znovu cestu a chtěl mít jednoho po boku i během natáčení.

#GivingTuesday is extra special for Sunny and I because we honor sweet Lenny, a 10 year old pitbull mix we fostered last...

Posted by Patrick Stewart on Tuesday, December 1, 2020
Patrick a Good Boy/Instagram.com Star Trek
Patrick a Good Boy/Instagram.com Star Trek

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí

Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí

Před očkováním lidí starších 85 let proti nemoci COVID-19 by měl jejich celkový zdravotní stav nejprve zhodnotit lékař. V souvislosti s 33 úmrtími po vakcíně v Norsku to doporučuje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ten zatím v Česku zaznamenal jeden případ závažného zhoršení zdravotního stavu u seniora nad 80 let, který nastal třetí den po očkování proti koronaviru.

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní
Tetřev zaútočil na běžkařku. Mohl ji považovat za sexuálního partnera, míní ornitolog
V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Další články
reklama
reklama