reklama

Hvězda Star Treku sir Patrick Stewart zachraňuje pitbuly a bojuje s britskými zákony

Patrick Stewart je milovník pitbulů
Zdroj: Getty Images

Sir Patrick Stewart je známý britský herec, který si díky svému nadání vysloužil od královny Alžběty II. titul sir. Je to ale také velký milovník psů, především pitbulů a společně se svou ženou podporují čtyřnohé chlupáče, nejen jako pěstouni, ale snaží se měnit zastaralé zákony.

reklama

Osmdesátiletý herec, v Británii známý ze Shakespearových divadelních her, je hvězdou světového formátu díky sci-fi seriálu Star Trek. Ztvárnil zde postavu kapitána Jeana-Luca Picarda. Díky svým zásluhám na divadelním jevišti byl 1. ledna 2010 oceněn britskou královnou a získal titul sir.

Jeho velkou vášní jsou však pitbulové. Společně s manželkou Sunny dělají dočasnou péči. V roce 2017 poskytli dočasný domov pitbulce Ginger. Tu zachránila organizace Wags and Walk, která pečuje o psy v Los Angeles, kde Patrick část roku žije kvůli natáčení. Tuto organizaci založila dcera veterinárního lékaře, která byla zděšená situací, kdy se uspávají psi v útulcích kvůli nadbytečnosti. Už se jim takto podařilo zachránit na 1 200 psů.

V roce 2017 se rozhodli adoptovat pitbulku Ginger. Právě díky její adopci zjistili, jak velký problém v Británii s pitbuly je. Patrick totiž původně Ginger od organizace adoptoval, ale když ji chtěl převézt do Británie, dostal zákaz. Mluvil s britskou ambasádou, se všemi odborníky, ale marně. Vlastnit pitbula je v Británii zakázáno, stejně tak jako japonskou dogu (tosa inu), argentinskou dogu a brazilskou filu. Od té doby s odborníky bojuje za změnu tohoto zákona. „Pitbulolvé jsou ti nejláskyplnější a nejcitlivější psi,“ tvrdí Patrick. Snaží se tak změnit pohled na toto plemeno a zajeté stereotypy.

S Ginger to ale nebyl jediný problém. Zjistili totiž, že fenka má zpřetrhané vazy na zadních končetinách. Rozhodli se, že Ginger zaplatí operaci a budou s ní i rehabilitovat, aby jí našli nový domov, až bude zcela v pořádku. Vše se podařilo, a když se Ginger vyléčila, našli pro ni stálý domov.

“No Emma, I’m NOT going to give you any plot details...” #StarTrek #FosteringSavesLives #AdoptDontShop #PitbullsAreLove #PitbullsAreFamily #AdoptMissEmma

Posted by Patrick Stewart on Friday, April 12, 2019

Do pomoci čtyřnohým mazlíčkům se Patrick zamiloval, a tak chvíli nato do jejich života vstoupila kříženka Emma, které dělali pěstouny. Minulý rok Patrick se svou ženou pomáhal v boji proti zápalu plic desetiletému Lennymu, ale ten bohužel zemřel. I za krátkou chvíli, kterou s nimi strávil, se jim vryl do srdce. Na počest jeho života založil se ženou „Lennyho dědictví“ pod záštitou organizace Wags and Walks s cílem podpořit záchranu starších psů z útulků. V letošním roce Lennyho dědictví umožnilo organizaci zachránit více než 100 starších psů v nouzi.

Sir Patrick Stewart pomáhá psům finančně svými dary, svou slávu vynakládá na hledání nových domovů, zvyšuje povědomí o dočasné péči i problému psů seniorů. Navíc se snaží změnit zastaralé britské zákony a hlavně – sám poskytuje svůj domov a srdce psům, kteří to potřebují. Momentálně pitbulce Gurl. Inspiruje ostatní k adopcím. Na ulici se například potkal s pánem, který Patricka překvapil tím, že adoptoval Teddyho od Wags and Walks díky jeho Ginger.

A few weeks back, Sunny Ozell and I took a stroll down Larchmont Ave in Los Angeles and had a surreal chance encounter....

Posted by Patrick Stewart on Thursday, January 25, 2018

Dokonce i jeho postavě Pickarda byl přidělen pes Good Boy– a překvapivě je to pitbul. Sám Patrick si psa vyžádal. Řekl, že jako malý měl border kolii a pak celý život nic. Až před čtyřmi lety si k nim našel znovu cestu a chtěl mít jednoho po boku i během natáčení.

#GivingTuesday is extra special for Sunny and I because we honor sweet Lenny, a 10 year old pitbull mix we fostered last...

Posted by Patrick Stewart on Tuesday, December 1, 2020
Patrick a Good Boy/Instagram.com Star Trek
Patrick a Good Boy/Instagram.com Star Trek

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Krevní sraženiny po vakcíně Johnson & Johnson. Úřady chtějí pozastavit očkování
Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže
Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl
Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst počtu nakažených zpomaluje
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Další články
reklama
reklama