Slavní pomáhají

Nejnovější příspěvky k tématu

Svět zvířat

Stav planety zcela zrcadlí úroveň vědomí lidstva! Říká autorka knihy Putování za zvířaty

Vydejte se společně s autorkou do míst, kde probíhá každodenní boj o záchranu divokých gepardů, nosorožců, šimpanzů, slonů a dalších divokých zvířat. Dozvíte se mnoho o zvířatech, jejich ochraně v praxi, ale i silné lidské příběhy těch, kteří zasvětili svůj život divočině. V neposlední řadě jsou součástí knihy také krátká zamyšlení o tom, co dnešní stav planety a podoba vztahu ke zvířatům vypovídá o nás lidech a co vše můžeme pro sebe získat, pokud svůj vztah s divočinou obnovíme.

Nekupuj, adoptuj: To je heslo hollywoodského krasavce Toma Hardyho

Jeden z nejvíc sexy mužů planety Tom Hardy je spíše obsazován do rolí „bad guys“ a podle všechno byl v mládí opravdový floutek. Odcházel z vyučování kouřit cigarety nebo ho zastavili policisté, když řídil kradený mercedes. V mládí byl několikrát zatčený a zkušenost měl i s drogami, moc tehdy nenasvědčovalo tomu, že by se z něj stala hollywoodská hvězda. Vypadá to ale, že s věkem se herec zklidnil, záporáky už jen hraje a ve skutečnosti má srdce na dlani.

Pamela Anderson: Z obálek pánských magazínů na farmu mezi zvířata

Sexbomba 90. let Pamela Anderson ke všemu přišla jako „slepá k houslím“. Svůj první kontrakt na reklamu získala díky tomu, že na sportovní utkání přišla v tričku s reklamním nápisem. Záznam ze stadionu viděl představitel společnosti propagované na tričku a nabídl Pamele smlouvu. Pak přišlo focení pro Playboy a malé role v seriálech. Jako asistentky kutila Tima si jí všimli tvůrci seriálu Pobřežní hlídka a z Pamely se stala hvězda.

Válka celebrit: Štíbrovou si neber do huby, pustil se Pavel Novotný do Martina Dejdara

V tuzemském kyberprostoru se rozhořel další konflikt celebrit. Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na Facebooku ostře opřel do herce a moderátora Martina Dejdara. Důvodem byla Dejdarova kritika jiné herečky Nikol Štíbrové. Ta se totiž vůči Dejdarovi vymezila za to, že prostřednictvím platformy Wish4you nabízel za úplatu přání od známých osobností z veřejného života. „Teď mě poslouchej, Dejdare, ty věčná, pokrytecká p***,“ začíná Novotného vzkaz dabérovi animované postavičky Barta Simpsona.

Alain Delon: Charismatický darebák, který bojuje za práva zvířat a chce umřít se svým psem

Alain Delon, nezkrotný modrooký rebel, kterému ve filmu hrály partnerky ty nejkrásnější ženy světa a další miliony žen na něho obdivně koukaly ze svých obýváků. V mládí byl za nevhodné chování vyloučen z římskokatolické školy, během služby u francouzského námořnictva strávil 11 měsíců ve vězení za nedodržování disciplíny a při vyšetřování drogového skandálu přiznal, že byl napojen na marseillskou mafii, jejíhož člena si zahrál i na stříbrném plátně ve filmu Borsalino. Ke svému synovi, kterého má se zpěvačkou Nico, se nikdy nepřiznal. I když o malém Arim Delonova matka neměla pochyb, řekl: „Buď Ari, nebo já.“ Delonova matka i tak Ariho adoptovala a tím z něho udělala Delonova nevlastního bratra. Tento charismatický herec s vražedným pohledem je zkrátka tak trochu „darebák“.

Když má sláva smysl: Brigitte Bardot, nejkrásnější bojovnice za práva zvířat

Dodnes napodobovaná a dodnes nepřekonaná. Její krása je vzorem pro ženy i po několika generacích. Černé oční linky, natupírované blond vlasy a plné rty – znaky sexbomby 60. let, která uhranula nejen stříbrné plátno, ale i svět hudby. Brigitte Bardot, která však svou slávu vnímala spíše negativně a několikrát se pokusila o sebevraždu, pravý smysl života našla až v pomoci němým tvářím. Do té se obula tak vehementně, že rozprodala svůj majetek, neminuly ji žaloby ani pokuty. Ona se však nevzdává ani ve svých pětaosmdesáti letech.

Leonardo DiCaprio jako bojovník za ochranu zvířat a planety

Být celebritou s sebou přináší mnoho možností a příležitostí. Dostanete se do hledáčku veřejnosti, získáte peníze a obojí může využít ke konání dobra. Třeba jako to dělá Morgan Freeman, Brian May, Willie Nelson a mnoho dalších. Nebo herec Leonardo DiCaprio. V roce 1998 založil svým jménem nadaci (The Leonardo DiCaprio Foundation), jejímž cílem je ochrana klimatu a divokých zvířat. A její záběr je vskutku ohromující – konkrétně se zabývá hned šesti oblastmi: ochranou divočiny, ochranou oceánů, klimatickou změnou, právy domorodců, přeměnou Kalifornie a inovativními řešeními.

Judista Lukáš Krpálek nechal vyšetřit svou Olivu v novém veterinárním koutku

Prodejna chovatelských potřeb v Brně se rozhodla ke svému sortimentu přidat i veterinární péči. O zvířata bude pečovat hned několik veterinářů a nabízí širokou škálu služeb a zákroků. Spojil se se sítí veterinárních klinik, která disponuje moderním vybavením a nabízí nonstop pohotovost, rozsáhlé technické zázemí s kompletně vybaveným operačním sálem a specializovaná ošetření.

Slavní pomáhají

Celebrity, které zachraňují svět nejen ve filmech. Zajímá vás, jestli váš idol nebo favoritka pomáhá zvířatům? Chcete vědět, kteří slavní si mohou na konto připsat zachráněné zvířecí životy? Chcete se inspirovat? Pak jste tu správně.