reklama

Hygienici nás straší. Lidé si nedají zábavu vzít, říká ředitelka Colours of Ostrava

Zrušené koncerty, turné a letní festivaly. Koronavirová pandemie dopadla tvrdě také na hudební průmysl. Návštěvníci budou muset oželet také přední český festival Colours of Ostrava. Hostem Lucie Hrdličkové v pořadu Interview byla jeho zakladatelka a ředitelka Zlata Holušová.

reklama

Devatenáctý ročník ostravského festivalu organizátoři připravovali od září. Letošní Colours of Ostrava měl podle Holušové rozpočet přes 200 milionů. „Nejde jen o to, že padesát tisíc lidí přijde o oblíbené festivaly, ale my máme asi 500 dodavatelů,“ sdělila ředitelka festivalu pro CNN Prima NEWS. „A lidé, co staví pódia, zajišťují technické řízení, catering – ti všichni ztrácejí práci a nesou to velmi těžce,“ dodala Holušová.

Zrušený festival ale nekomplikuje život jen organizátorům, z každoročního konání akce profitovala i městská kasa. „Ostrava je na festivalu velmi závislá, ekonomický výsledek bývá někde na půl miliardě,“ prozradila Holušová. „Restaurace i hotely naříkají. Spoustu lidí to živí, včetně tří tisíc brigádníků. Všechny hotely na severní Moravě bývají vyprodané, a to za vysokou cenu. Obchodní domy mívají marže jako o Vánocích. Tohle léto bude znamenat bolestný sráz,“ poznamenala zakladatelka Colours of Ostrava.

K tématu

Holušová v pořadu Interview veřejnost ujistila, že i přes ekonomické potíže se organizátoři vynasnaží, aby letošní line-up nabídli kompletně i příští rok. V hudební branži podle ní v současnosti panuje solidarita. „Celé odvětví vyčkávalo, nejsme v tom sami, týká se to celého světa. Kapely ani nemusely rušit turné, protože padal jeden festival za druhým, celá scéna se zbortila. Teď postavíme pomník letošnímu ročníku-neročníku a příští rok? Možná to bude nejlepší ročník všech dob,“ doufá Holušová, která už vyjednala opětovný příjezd kapely Twenty One Pilots a poprosila fanoušky, aby si vstupenky na festival nechali a nevraceli je.

Hygienici mají větší strach než veřejnost

Zakladatelce Colours of Ostrava se nelíbí, že hygienici veřejnost „straší“ a společenská nálada pak ohrožuje i hudební byznys. „Hygienici mají větší strach než veřejnost sama. Nutí nás si myslet, že už nikdy nebude nic jinak, že tato situace může trvat jakkoli dlouho a kdykoli může být znovu obnovena. To nikomu na klidu nepřidá. My bychom byli rádi, kdyby se to vrátilo do normálních kolejí,“ řekla Holušová v Interview.

Lidé si podle ní ale vždycky poradí a najdou si způsob, jak se bavit. „Lidé si nedají vzít možnost se bavit. Bude to skoro disidentské. Lidé si vymyslí způsob, jak být spolu, jen se jim to musí dovolit. Čím dřív, tím líp,“ uzavřela ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama