reklama

Hygienici nás straší. Lidé si nedají zábavu vzít, říká ředitelka Colours of Ostrava

Zrušené koncerty, turné a letní festivaly. Koronavirová pandemie dopadla tvrdě také na hudební průmysl. Návštěvníci budou muset oželet také přední český festival Colours of Ostrava. Hostem Lucie Hrdličkové v pořadu Interview byla jeho zakladatelka a ředitelka Zlata Holušová.

reklama

Devatenáctý ročník ostravského festivalu organizátoři připravovali od září. Letošní Colours of Ostrava měl podle Holušové rozpočet přes 200 milionů. „Nejde jen o to, že padesát tisíc lidí přijde o oblíbené festivaly, ale my máme asi 500 dodavatelů,“ sdělila ředitelka festivalu pro CNN Prima NEWS. „A lidé, co staví pódia, zajišťují technické řízení, catering – ti všichni ztrácejí práci a nesou to velmi těžce,“ dodala Holušová.

Zrušený festival ale nekomplikuje život jen organizátorům, z každoročního konání akce profitovala i městská kasa. „Ostrava je na festivalu velmi závislá, ekonomický výsledek bývá někde na půl miliardě,“ prozradila Holušová. „Restaurace i hotely naříkají. Spoustu lidí to živí, včetně tří tisíc brigádníků. Všechny hotely na severní Moravě bývají vyprodané, a to za vysokou cenu. Obchodní domy mívají marže jako o Vánocích. Tohle léto bude znamenat bolestný sráz,“ poznamenala zakladatelka Colours of Ostrava.

K tématu

Holušová v pořadu Interview veřejnost ujistila, že i přes ekonomické potíže se organizátoři vynasnaží, aby letošní line-up nabídli kompletně i příští rok. V hudební branži podle ní v současnosti panuje solidarita. „Celé odvětví vyčkávalo, nejsme v tom sami, týká se to celého světa. Kapely ani nemusely rušit turné, protože padal jeden festival za druhým, celá scéna se zbortila. Teď postavíme pomník letošnímu ročníku-neročníku a příští rok? Možná to bude nejlepší ročník všech dob,“ doufá Holušová, která už vyjednala opětovný příjezd kapely Twenty One Pilots a poprosila fanoušky, aby si vstupenky na festival nechali a nevraceli je.

Hygienici mají větší strach než veřejnost

Zakladatelce Colours of Ostrava se nelíbí, že hygienici veřejnost „straší“ a společenská nálada pak ohrožuje i hudební byznys. „Hygienici mají větší strach než veřejnost sama. Nutí nás si myslet, že už nikdy nebude nic jinak, že tato situace může trvat jakkoli dlouho a kdykoli může být znovu obnovena. To nikomu na klidu nepřidá. My bychom byli rádi, kdyby se to vrátilo do normálních kolejí,“ řekla Holušová v Interview.

Lidé si podle ní ale vždycky poradí a najdou si způsob, jak se bavit. „Lidé si nedají vzít možnost se bavit. Bude to skoro disidentské. Lidé si vymyslí způsob, jak být spolu, jen se jim to musí dovolit. Čím dřív, tím líp,“ uzavřela ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama