reklama

Hygienici nás straší. Lidé si nedají zábavu vzít, říká ředitelka Colours of Ostrava

Zrušené koncerty, turné a letní festivaly. Koronavirová pandemie dopadla tvrdě také na hudební průmysl. Návštěvníci budou muset oželet také přední český festival Colours of Ostrava. Hostem Lucie Hrdličkové v pořadu Interview byla jeho zakladatelka a ředitelka Zlata Holušová.

reklama

Devatenáctý ročník ostravského festivalu organizátoři připravovali od září. Letošní Colours of Ostrava měl podle Holušové rozpočet přes 200 milionů. „Nejde jen o to, že padesát tisíc lidí přijde o oblíbené festivaly, ale my máme asi 500 dodavatelů,“ sdělila ředitelka festivalu pro CNN Prima NEWS. „A lidé, co staví pódia, zajišťují technické řízení, catering – ti všichni ztrácejí práci a nesou to velmi těžce,“ dodala Holušová.

Zrušený festival ale nekomplikuje život jen organizátorům, z každoročního konání akce profitovala i městská kasa. „Ostrava je na festivalu velmi závislá, ekonomický výsledek bývá někde na půl miliardě,“ prozradila Holušová. „Restaurace i hotely naříkají. Spoustu lidí to živí, včetně tří tisíc brigádníků. Všechny hotely na severní Moravě bývají vyprodané, a to za vysokou cenu. Obchodní domy mívají marže jako o Vánocích. Tohle léto bude znamenat bolestný sráz,“ poznamenala zakladatelka Colours of Ostrava.

Holušová v pořadu Interview veřejnost ujistila, že i přes ekonomické potíže se organizátoři vynasnaží, aby letošní line-up nabídli kompletně i příští rok. V hudební branži podle ní v současnosti panuje solidarita. „Celé odvětví vyčkávalo, nejsme v tom sami, týká se to celého světa. Kapely ani nemusely rušit turné, protože padal jeden festival za druhým, celá scéna se zbortila. Teď postavíme pomník letošnímu ročníku-neročníku a příští rok? Možná to bude nejlepší ročník všech dob,“ doufá Holušová, která už vyjednala opětovný příjezd kapely Twenty One Pilots a poprosila fanoušky, aby si vstupenky na festival nechali a nevraceli je.

Hygienici mají větší strach než veřejnost

Zakladatelce Colours of Ostrava se nelíbí, že hygienici veřejnost „straší“ a společenská nálada pak ohrožuje i hudební byznys. „Hygienici mají větší strach než veřejnost sama. Nutí nás si myslet, že už nikdy nebude nic jinak, že tato situace může trvat jakkoli dlouho a kdykoli může být znovu obnovena. To nikomu na klidu nepřidá. My bychom byli rádi, kdyby se to vrátilo do normálních kolejí,“ řekla Holušová v Interview.

Lidé si podle ní ale vždycky poradí a najdou si způsob, jak se bavit. „Lidé si nedají vzít možnost se bavit. Bude to skoro disidentské. Lidé si vymyslí způsob, jak být spolu, jen se jim to musí dovolit. Čím dřív, tím líp,“ uzavřela ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

Tagy:

Hlavní zprávy

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie
CNN

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Podzim covidu prospívá. Věřím ve Vánoce bez lockdownu, říká Dušek a varuje před chřipkou
Koronavirus

Podzim covidu prospívá. Věřím ve Vánoce bez lockdownu, říká Dušek a varuje před chřipkou

Ačkoliv se vývoj epidemie zatím řídí spíše optimistickým scénářem, čísla nakažených se nyní mohou výrazněji zvyšovat. Řekl to v pořadu Nový den ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Může za to přicházející podzim a sním spojený četnější výskyt respiračních onemocnění, například chřipky. Proto ve vysílání CNN Prima NEWS apeloval na očkování, a to jak proti covidu, tak proti zmíněné chřipce.

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova
Slovensko

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova

Coviv necovid, v Prešově to podle obyvatelů žije. V tamním podniku se konají takzvané bašavely – romské oslavy. Kromě hluku, na který si sousedé stěžují, je trápí ještě zásadnější věc. Účastníci party nedodržují žádná protikoronavirová opatření. O rouškách ani rozestupech nemůže být ani řeč, a to přesto, že na Slovensku nakažených každým dnem přibývá.

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama