CNN Prima News Hynek Štěpán

Hynek Štěpán

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Hynek.Stepan@iprima.cz

Nejnovější příspěvky autora

Klaus se zastal učitelky obžalované z popírání genocidy. Udal ji rodič typu Černochové, tvrdí
Domácí

Klaus se zastal učitelky obžalované z popírání genocidy. Udal ji rodič typu Černochové, tvrdí

Bývalý prezident Václav Klaus nesouhlasí s tím, že byla ve čtvrtek státním zástupcem obžalovaná učitelka pražské základní školy, která měla zpochybňovat ruské válečné zločiny na Ukrajině. Domnívá se, že genocidu ve skutečnosti nepopírala. Podle něj pouze situaci popisovala jinak než současná ministryně obrany Jana Černochová. Uvedl to na svých webových stránkách.

V Rusku otevřela další atrapa západní značky. Jídlo máme úplně stejné jako KFC, chlubí se
Rusko

V Rusku otevřela další atrapa západní značky. Jídlo máme úplně stejné jako KFC, chlubí se

V Rusku tento týden začaly opětovně otevírat některé bývalé restaurace KFC. Jedná se však pouze o napodobeninu amerického řetězce pod názvem „Rostic's“. Informuje o tom agentura Reuters. Ze země tím definitivně odchází další z velkých západních značek, v minulosti již na tamní trh kvůli válce zanevřely například Apple, Lego, Chanel či McDonald's, jenž byl ale obdobně nahrazen řetězcem Vkusno i točka (Chutně a tečka).

Další příspěvky autora

Deadpool s kolegou křísí třetí nejstarší klub světa. K návratu lámou slavného fotbalového důchodce

Wrexham, třetí nejstarší fotbalový klub světa, se po patnácti letech vrací do profesionální soutěže. Obrovskou měrou se na postupu podíleli američtí herci Ryan Reynolds a Rob McElhenney, kteří klub v roce 2021 koupili a nyní lanaří velšskou ikonu Garetha Balea k návratu na trávníky. Do povědomí široké veřejnosti ho úspěšně propagují i dokumentární sérií „Welcome to Wrexham“ na Disney+, která se v létě dočká své druhé řady.

Komentátor: Vláda nás léčí šokovou terapií. Po všech změnách už musí být občané otupělí

Vláda se zavázala ušetřit 70 miliard ze státního rozpočtu. V posledních týdnech pak rozjela kolotoč událostí, jež ji mají k úspoře dovést. Reformuje Českou poštu, zruší 77 pracovišť finančního úřadu a spekuluje se, že šetřit by chtěla i na Českých drahách. Podle komentátora Práva a webu Novinky.cz Thomase Kulidakise však její chaotické kroky dokladují nesourodost jednotlivých vládních stran.