reklama

Skiareály praskaly ve švech i na Nový rok. Monínec sjezdovku raději zavřel

Jak to vypadá v novém roce na horách, když se nesmí lyžovat? Novoroční počasí vylákalo ven tisíce lidí, kteří vyrazili na čerstvý vzduch na sjezdovky. Jako v předchozích dnech vyměnili lyže za boby a sáňky. Ovšem některé skiareály řekly dost kvůli velkému množství návštěvníků.

reklama

I první den nového roku skiareály praskaly ve švech. Osazenstvo je ale kvůli zákazu lyžování úplně odlišné. Ve Špindlerově Mlýně namísto lyžařů teď sjezdovky obsadili sáňkaři a bobaři. Ti si kopec můžou buď vyjít pěšky, nebo je lanovka vyveze až nahoru na Medvědín.

Monínec sjezdovku uzavřel

„Rodiny s dětmi vyjdou ven a hledají aspoň ten kousek sněhu, který teď je, a ten je samozřejmě ve většině už jen ve skiareálech. Je tam všude možně plno pekáčů, se sáňkami a podobně,“ uvedl ředitel Asociace horských středisek Libor Knot.

To ve skiareálu Monínec se ve čtvrtek rozhodli, že sjezdovku, kam v předchozích dnech mířily masy lidí bobovat a sáňkovat, nakonec raději uzavřou. „V areálu už to pak vypadalo trošku katastroficky, nebo ne katastroficky, ale těch lidí už bylo opravdu strašně moc. Potom došlo k doporučení policie, že bychom měli zabraňovat shromažďování a že bychom neměli povolovat ani sáňkování,“ vysvětlil ředitel Areálu Monínec Jaroslav Krejčí.

Špindlerův Mlýn omezení neplánuje

Podle ředitele areálu navštěvovalo Monínec během vánočních svátků i několik set lidí denně. K sáňkování a bobování měli k dispozici sjezdovku přímo pod hotelem. V pátek už ale lidé vyrazili spíš jen na novoroční procházku. „Přišli jsme se hlavně projít, protože ten čerstvý vzduch potřebujeme,“ řekla jedna z návštěvnic. „Chtěli jsme se podívat na sníh. Malý ho nikdy pořádně neviděl. A chtěli jsme si zkusit boby, dostal je pod stromeček. Tak se nám to podařilo aspoň takhle, když nás nepustili na sjezdovku,“ dodal další.

Ve Špindlerově Mlýně se prý omezení neplánuje. Sjezdovky jsou dostatečně zabezpečené a lidem na ně nikdo vstup zakazovat nebude.

K tématu

Tagy: lyžování lidé Nový rok návštěvníci koronavirus uzavírání procházka skiareál bobování sáňkování

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama