Inaugurace připomínala rockový koncert. Na Hrad nastupuje nabušený šedesátník, míní expert

Petr Pavel se ve Vladislavském sále stal rockovou hvězdou, popsal ve vysílání CNN Prima NEWS odborník na politický marketing Oto Klempíř. Podle něj možná nastává nová éra prezidentů, ve které na Hrad nastupují „nabušení šedesátníci“.

Při příchodu prezidenta Petra Pavla do Vladislavského sálu na jeho inauguraci mu tleskalo více než 800 čestných hostů. „Myslím, že to prezidenta překvapilo. V tu chvíli se v tom nespontánním prostoru stal trochu rockovou hvězdou,“ řekl Klempíř a dodal, že daný okamžik mu mohl připomenout jeho odchod z čela NATO, kdy mu také všichni tleskali.

Velkým překvapením bylo podle Klempíře rozbalení standarty, kterou v roce 2015 skupina Ztohoven na protest proti politice tehdejšího prezidenta Miloše Zemana vyměnila za rudé trenýrky. „Člověk by měl zapůsobit nějakou krásnou překvapující věcí, nikdo to nečekal. Celé to připomínalo rockový koncert, lidé tleskali, křičeli, prožívali to,“ popsal odborník na politický marketing.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pavlova inaugurace nebyla „bez ztráty kytičky“. Pekarová naštvala Zemanovou, létalo i sklo

Dalším důležitým okamžikem podle něj bylo, že se Pavel pozdravil se svými příznivci, rozdával jim podpisy a fotil se s nimi. „Bylo to velmi spontánní a možná nastává nová éra prezidentů. Už to nebudou ti staří muži, kteří mají politiku jako svůj job, ale budou to přímí, mladší a nabušení šedesátníci, kteří půjdou do lidí jako opravdový prezident,“ sdělil Klempíř a připomněl, že Pavel již oznamoval, že plánuje chodit zejména do „podhradí“.

Oto Klempíř ve vysílání zároveň inauguraci srovnával s volbou prezidenta v Číně. V čem vidí podobnost a co by prezidentovi Pavlovi poradil, se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Tagy: