CNN Prima News ohrožený druh

ohrožený druh

Výpis příspěvků ke štítku „ohrožený druh“

Ohrožení havrani a kavky budou ještě ve větším nebezpečí, ornitologové bijí na poplach

Ornitologové z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické (ČSO) upozorňují, jak devastující vliv na ptáky i přírodu v Brně by měla zamýšlená výstavba velkokapacitní lanovky propojující výstaviště v Pisárkách s univerzitním kampusem v Bohunicích. Kvůli projektu za téměř miliardu korun by mimo jiné zaniklo poslední velké zimní nocoviště tisícovek ohrožených havranů polních a kavek obecných, kteří na Brněnsku tradičně zimují už víc než 100 let. Ornitologové zásadně nesouhlasí se záměrem postavit lanovku a považují ho za bezohledný k životnímu prostředí, drahý a zbytečný. Budou apelovat na zamítnutí projektu jako celku a připravují také petici.

Jako by měla ruce. Žena objevila na pláži extrémně vzácnou rybu, experti ji měli za vyhynulou

Objevila jsem něco zázračného, tak se cítila Australanka Kerri Yareová. Na pláži Primrose Sands našla udicovku tasmánskou (Brachionichthys hirsutus), kriticky ohrožený druh ryby. Vyznačuje se tím, že k pohybu po mořském dně využívá prsní a břišní ploutve. Odborníci se domnívali, že udicovka v této oblasti vyhynula před více než dvaceti lety, uvedl web Mirror.

Zvířat ubývá mnohem rychleji, ukazuje studie. K vyhynutí směřuje až polovina druhů

Víc než polovina zvířecích druhů v současné době zažívá prudký pokles populace. Živočichů ve volné přírodě podle nového výzkumu ubývá mnohem rychleji, než ukazovaly dosavadní výzkumy. V dějinách Země proběhlo už pět masových vymírání, vždy s jinou příčinou. Teď podle řady přírodovědců zažíváme šesté, jehož důvodem není pád asteroidu ani výbuch sopky, ale člověk.

Předčasné Vánoce ve Dvoře Králové. V tamní zoo se narodilo mládě ohroženého nosorožce

V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem se 13. prosince narodilo nosorožec dvourohého černého východního poddruhu, který je ohrožen vyhynutím. Nové mládě je samice a jde o druhý tamní letošní přírůstek. Prvním byl v březnu sameček, který dostal jméno Kyjev. V úterý to řekla mluvčí zoo Zuzana Boučková. Dvorský safari park patří k největším a nejúspěšnějším chovatelům nosorožců na světě.

Planeta za půl století přišla o dvě třetiny volně žijících živočichů

Počty volně žijících živočichů na planetě se za poslední půlstoletí zmenšily o dvě třetiny a obrovský úbytek bude pokračovat nejen kvůli znečištění, ale i kvůli stále citelnějším dopadům globálních změn klimatu. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy Světového fondu na ochranu přírody (WWF), jejíž autoři v pravidelných intervalech zkoumají vývoj populací více než 5 000 druhů obratlovců.

Netradiční dovolená: Na vlastní kůži můžete pomáhat ohroženým druhům zvířat

Projekt Redline Expedition nabízí lidem oddech od dnešní konzumní společnosti a naopak životní zážitek v podobě pomoci ohroženým druhům zvířat. Odjedete jako dobrovolník do vámi vybrané organizace zabývající se pomocí a ochranou zvířat, kdekoliv po světě. Může se jednat o zvířata žijící na souši i v oceánech. Většinou se bude jednat o kriticky ohrožené druhy zvířat, ale nezapomíná se ani na ty ostatní.