CNN Prima News inkluze

inkluze

Výpis příspěvků ke štítku „inkluze“

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila

2. prosince 2021 13:45

Velký poprask způsobila na půdě Evropské unie eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová se svou příručkou „pokynů pro inkluzivní komunikaci“. Pro představu: Dalliová například chtěla, aby řečníci nikdy neoslovovali publikum „dámy a pánové“ a o Vánocích mluvili jen opatrně, protože ne všichni jsou křesťané a slaví je stejně. Po kritice uvedla, že pokyny ještě nejsou dostatečně rozpracované.

Nové emotikony: Těhotný muž, král bez určení pohlaví či potřesení rukou na 15 způsobů

19. července 2021 16:17

Genderově inkluzivní osoba s korunou, potřesení rukou na 15 možných způsobů podle barev kůže, ale i těhotný muž a těhotná osoba. Takových emotikonů se možná v nadcházejících měsících dočkáme. Zmíněné ikonky totiž patří mezi kandidáty na přidání do nové verze emotikonů, které využívá řada sociálních sítí.

Počítače pro všechny a mazání covidových rozdílů. Co dalšího slibují politici před volbami?

5. července 2021 09:47

Pro školství slibují politické strany před volbami do budoucna víc peněz, možné úpravy učiva a zkoušek nebo změny v inkluzi, tedy ve vzdělávání handicapovaných společně s ostatními. Některé zdůrazňují potřebu zlepšit dostupnost počítačů pro všechny žáky a řešit rozdíly ve vzdělávání, které se nyní prohloubily kvůli výuce na dálku v důsledku epidemie covidu.

Starostka Chicaga dá rozhovor jen barevným novinářům. Vadí jí příliš bílých mužů v médiích

21. května 2021 20:09

Starostka Chicaga Lori Lightfootová ve středu oznámila, že na své dvouleté výročí působení ve funkci bude poskytovat osobní rozhovory pouze barevným reportérům. Coby Afroameričance jí totiž vadí, že hromadné sdělovací prostředky ve městě jsou převážně bělošské, zatímco Chicago je rozmanitější. Informoval o tom web Chicago Tribune.

Každý je úžasný! Lego jde s dobou a představuje své první LGBTQ figurky

21. května 2021 10:33

Lego v červnu uvede na trh vůbec první sadu s tématikou LGBTQ s názvem „Každý je úžasný“. Sada 346 dílků obsahuje jedenáct figurek, každou s přiřazenou duhovou barvou. Model je podle vyjádření Lega inspirován klasickou duhovou vlajkou, symbolem solidarity s LGBTQ komunitou, informoval web CNN. Společnost tak jde s dobou a snaží se být co nejvíce inkluzivní.

Argentina má první transgenderovou fotbalistku. Otevíráme nové cesty, uvedla

13. prosince 2020 07:57

Střelkyně týmu Villa San Carlos Mara Gomezová je první transgenderovou ženou, která v Argentině odehrála profesionální fotbalové utkání. Třiadvacetiletá Gomezová získala na doporučení Mezinárodního olympijského výboru povolení od Argentinské fotbalové asociace a debut si odbyla v pondělí při prohře svého týmu 1:7 s Lanusem v argentinské lize Primera A.

Školy ani učitelé nebyli na inkluzi připraveni, tvrdí NKÚ. Funguje jen díky dotacím

12. října 2020 10:55

Školy ani učitele ministerstvo školství na inkluzi dostatečně nepřipravilo, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Jeho prověrka také zjistila, že společné vzdělávání dětí v běžných školách je finančně závislé na penězích z Evropské unie (EU). Podporu získaly v některých případech i projekty, u kterých není jisté, že handicapovaným či jinak znevýhodněným žákům pomohou. Podle ministerstva školství posuzoval NKÚ inkluzi bez širší znalosti problematiky.

KOMENTÁŘ: Omezení pro Oscary dává smysl, inkluze není žádný diktát

10. září 2020 18:16

Akademie filmového umění a věd zveřejnila nová pravidla týkající se předávání nejprestižnějších filmových cen Oscar. V platnosti budou až od roku 2024, ale okamžitě podnítila množství internetových diskusí. Jsou inkluzivní doporučení reflektující aktuální společenské trendy skutečně cestou do pekel, nebo spíše bouří ve sklenici vody?