CNN Prima News inspirace

inspirace

Výpis příspěvků ke štítku „inspirace“

Kolečko o filmu Zbožňovaný: Inspiroval jsem se dědou. Oslovit Bartošku bylo drzé

24. srpna 2021 14:47

Proslavil se především jako scenárista odlehčených komedií, nyní se však Petr Kolečko podruhé v životě postavil za kameru a režíroval svůj nový film Zbožňovaný. Příběh o oblíbeném pediatrovi, který má jedinou vadu – záletné tendence, je přitom odkazem na jeho rodinu. „Film je částečně o mém dědovi, ten pro mě byl pro jednu třetinu filmu inspirací,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Kolečko přiznal, že oslovení prezidenta karlovarského festivalu Jiřího Bartošky bylo drzé.

Slováčková: Odezvu mají hlavně moje hloupá selfíčka. Prozradila, co jí dělá radost

5. května 2021 21:34

Zpěvačka a herečka Anna Julie Slováčková vydala během koronaviru debutové album Aura. Desku propaguje přes sociální sítě, protože jiná možnost nyní příliš není. „Všímám si, že když tam dám hloupé selfíčko, kde jsem nějak namalovaná a upravená, tak má větší odezvu, než když tam napíšu něco o své kapele,“ uvedla pro CNN Prima NEWS. Uživatele podle ní baví více lifestyle a pozlátko než práce.

Danteho Božská komedie vychází bez stěžejní pasáže. Mohamed už netrpí v pekle

26. března 2021 18:56

Literární klasika italského básníka Dante Alighieriho Božská komedie vychází v Nizozemí v novém překladu. Kniha však bude postrádat jednu ze stěžejních pasáží, a to o proroku Mohamedovi. Podle belgické překladatelky Lies Lavrijsenové je pasáž necitlivá a mohla by urazit velkou skupinu čtenářů. Kniha by se podle ní měla zpřístupnit také mladšímu publiku.

Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák

24. února 2021 10:39

Zpěvák Tomáš Klus řeší stejně jako mnoho jiných umělců v současné době nejen nedostatek inspirace, ale i příjmů. Proto se mimo jiné rozhodl pro nečekaný projekt — zpoplatnit své webové stránky. A to i přesto, že mu rozhodnutí někteří fanoušci vyčítají. V pořadu Showtime zpěvák prozradil, že se za to nestydí. Nemá totiž žádného sponzora, a když chce uspořádat alespoň on-line koncerty, tak to něco stojí.

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

4. prosince 2020 10:13

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Zlepšete dětem bez rodiny nebo s handicapem Vánoce díky originálním projektům

2. prosince 2020 08:09

Není snad nikdo, kdo by se na dárky pod stromečkem těšil tak moc jako děti. A co teprve ty z dětských domovů. Pro ně slova o vánočním čase stráveném s rodinou neplatí, a tak jim i jediný dárek pod stromečkem dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Na české scéně existuje hned několik programů, které se snaží zajistit dárky pro děti z dětských domovů, do sociálně slabších rodin, azylových domů či pro děti se zdravotním handicapem.

Moment, kdy se otevřel vchod do pekla. Uhelné doly v Centralii budou hořet 250 let

10. září 2020 13:23

Začalo to obyčejnou údržbou městské skládky a skončilo to masivním požárem uhelného dolu, který vyhnal z domovů přes tisíc obyvatel amerického města Centralia v Pensylvánii. Příběh města duchů, který započal v roce 1961, se stal inspirací pro spisovatele, filmaře i herní vývojáře. „Na tom místě člověk nemohl žít,“ napsal o Centralii spisovatel David DeKok.