CNN Prima News inspirace

inspirace

Výpis příspěvků ke štítku „inspirace“

Jako by Letbyová četla návod v knize. Detektiv porovnal vražedkyně miminek, z detailů mrazí

Britský soud už na začátku týdne rozhodl o doživotním trestu pro vražedkyni novorozeňat – bývalou zdravotní sestru Lucy Letbyovou, která měla usmrtit sedm dětí a pokusit se o vraždu dalších šesti. Stále ale vycházejí na světlo další detaily o jejím šokujícím případu. I když je označovaná za nejhorší vražedkyni dětí v moderní britské historii, není první. Podle vyšetřovatele se mohla inspirovat svou předchůdkyní.

Kundera, kdo to je? Diví se v bývalém kině, ve kterém se zamiloval hrdina románu Žert

„Kundera? Toho neznám,“ říká Tomáš Vjačka mezi sádrokartony, asfaltovými pásy na střechy a míchačkami. Škoda. Stavební firma Vjačka totiž sídlí v někdejším kině v ostravských Petřkovicích, kde se odehrává jedna z klíčových scén Kunderova slavného románu Žert. Díla, které odstartovalo autorovu globální slávu a bylo přeloženo do desítek jazyků včetně hebrejštiny, japonštiny či katalánštiny. O petřkovickém kině si tak četl, a pořád i čte, doslova celý svět.

Family Business Week představí osobnosti rodinného podnikání světového formátu

Family Business Week, událost, která v České republice v rámci rodinného podnikání nemá co do formátu a rozsahu obdoby, zveřejnil vystupující hosty i kompletní program prvního ročníku. V týdnu od 5. do 9. června 2023 nabídne podstatná témata rodinného byznysu, workshopy, diskuze a přednášky s majiteli rodinných firem a dalšími hosty. Hlavní hvězdou události bude Sandy Loder, člen páté generace dynastie Flemingů, která stojí za jmény jako Stonehage & Fleming a James Bond. Záštitu akci poskytl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Fanoušci jazzu truchlí, zemřel legendární pianista. Držitel Grammy podlehl zákeřné nemoci

V neděli zemřel slavný jazzový pianista Ahmad Jamal. Ve věku 92 let podlehl rakovině prostaty ve svém domě v americkém Ashley Falls. Smrt Jamala, který se stal inspirací pro generace jazzových hudebníků a jehož obdivovatelem byl i legendární Miles Davis, potvrdila jeho dcera Sumayah. V roce 2017 se Jamal stal držitelem prestižní ceny Grammy za celoživotní dílo. Informoval o tom web New York Times.

Recept na nedostatek léků? Ministerstvo uvažuje o finské cestě i vlastní výrobě

Kromě akutního „zalepení díry“ na pultech lékáren chce ministerstvo zdravotnictví výpadkům léčiv předcházet dlouhodobě. Konkrétně rezervací vyrobených léčiv, účinných látek nebo samotných výrobních linek přímo u výrobců. „Z takové rezervy bychom následně zásobili český trh během několika dní v momentě, kdy dojde k zásadnímu výpadku,“ řekl pro CNN Prima NEWS náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček.