reklama
CNN Prima News inspirace

inspirace

Výpis příspěvků ke štítku „inspirace“

Kolečko o filmu Zbožňovaný: Inspiroval jsem se dědou. Oslovit Bartošku bylo drzé

24. srpna 2021 14:47

Proslavil se především jako scenárista odlehčených komedií, nyní se však Petr Kolečko podruhé v životě postavil za kameru a režíroval svůj nový film Zbožňovaný. Příběh o oblíbeném pediatrovi, který má jedinou vadu – záletné tendence, je přitom odkazem na jeho rodinu. „Film je částečně o mém dědovi, ten pro mě byl pro jednu třetinu filmu inspirací,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Kolečko přiznal, že oslovení prezidenta karlovarského festivalu Jiřího Bartošky bylo drzé.

Slováčková: Odezvu mají hlavně moje hloupá selfíčka. Prozradila, co jí dělá radost

5. května 2021 21:34

Zpěvačka a herečka Anna Julie Slováčková vydala během koronaviru debutové album Aura. Desku propaguje přes sociální sítě, protože jiná možnost nyní příliš není. „Všímám si, že když tam dám hloupé selfíčko, kde jsem nějak namalovaná a upravená, tak má větší odezvu, než když tam napíšu něco o své kapele,“ uvedla pro CNN Prima NEWS. Uživatele podle ní baví více lifestyle a pozlátko než práce.

Danteho Božská komedie vychází bez stěžejní pasáže. Mohamed už netrpí v pekle

26. března 2021 18:56

Literární klasika italského básníka Dante Alighieriho Božská komedie vychází v Nizozemí v novém překladu. Kniha však bude postrádat jednu ze stěžejních pasáží, a to o proroku Mohamedovi. Podle belgické překladatelky Lies Lavrijsenové je pasáž necitlivá a mohla by urazit velkou skupinu čtenářů. Kniha by se podle ní měla zpřístupnit také mladšímu publiku.

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

4. prosince 2020 10:13

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Zlepšete dětem bez rodiny nebo s handicapem Vánoce díky originálním projektům

2. prosince 2020 08:09

Není snad nikdo, kdo by se na dárky pod stromečkem těšil tak moc jako děti. A co teprve ty z dětských domovů. Pro ně slova o vánočním čase stráveném s rodinou neplatí, a tak jim i jediný dárek pod stromečkem dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Na české scéně existuje hned několik programů, které se snaží zajistit dárky pro děti z dětských domovů, do sociálně slabších rodin, azylových domů či pro děti se zdravotním handicapem.

reklama