reklama

Italská pobřežní hlídka se už druhým dnem snaží vysvobodit velrybu z rybářské sítě

Italská pobřežní hlídka se už druhý den snaží vyprostit vorvaně, který se zamotal do rybářské sítě. Zamotané velryby si v sobotu ráno všiml jachtař poblíž Liparských ostrovů ve Středozemním moři a ihned to oznámil příslušným orgánům.

reklama

Druhým dnem se italská pobřežní hlídka společně s potápěči a biology snaží vyprostit obrovského kytovce ze sítě. Podle agentury AP je ale velryba z celé situace rozrušená a záchrannou akci jim vůbec neulehčuje.

V podobné situaci se u ostrova Salina ocitl už jiný, asi desetimetrový vorvaň začátkem tohoto měsíce. Ten byl zamotaný do ilegální rybářské sítě, ze které se ho záchranářům podařilo dostat.

Středozemní moře je domovem asi jedenácti různých druhů kytovců a vedle vorvaně tu žije například plejtvák myšok, kosatka, nebo delfíni skákaví.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama