reklama
CNN Prima News Středozemní moře

Středozemní moře

Výpis příspěvků ke štítku „Středozemní moře“

Turci se perou s Řeckem o ropu. Erdogan hrozí Aténám „bolestí“, k hranicím vyslal tanky

6. září 2020 18:53

Eskaluje dlouhotrvající spor mezi Tureckem a Řeckem o část Středozemního moře, jehož dno je bohatým nalezištěm ropy a zemního plynu. Vody u Kypru křižují turecké těžební a válečné lodě a prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil Řecku, že by ho to mohlo „bolet“. Podle několika médií vyslal ke společné hranici obou států asi 40 tanků.

Migranti mířící do Evropy snáší v Africe nesmírné utrpení. Čelí sexuálnímu násilí

29. července 2020 09:14

Migranti směřující ke Středozemnímu moři a poté dále do Evropy zažívají na migračních trasách uvnitř Afriky nesmírné utrpení. Tisíce běženců daleko od očí evropské veřejnosti každoročně zahynou či jsou vystaveny týrání ze strany obchodníků s lidmi, milicí, vojáků či policie, uvedla zpráva Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR).

Cynická Evropo, probuď se, volají kvůli uprchlíkům premiéři Kalábrie a Sicílie

13. července 2020 22:31

Premiéři regionů Kalábrie a Sicílie na jihu Itálie vyzvali centrální vládu v Římě, aby urychleně řešila situaci s migranty, kteří připlouvají z Afriky do těchto oblastí. V prvním pololetí se oproti loňsku počet migrantů, kteří dorazili do Itálie přes Středomoří, více než zdvojnásobil, vyplývá ze zveřejněné zprávy unijní agentury pro pohraniční a pobřežní stráž Frontex.

reklama