reklama

Tvrdá srážka s velrybou. Kytovec odmrštil rybářskou loď až na pláž

U východního pobřeží Spojených států se rybářská loď nečekaně srazila s velrybou. Posádka lovila ve stejném hejnu jako kytovec, který plavidlo odmrštil na pláž. Při střetu velryba přišla o kus kůže.

reklama

„Byla před námi necelé dva metry. Připomínalo to film Čelisti. Velryba vyskočila na hladinu a já si říkal, že zřejmě přistane na naší lodi,“ popisoval dramatické okamžiky rybář Robert Riley.

Den přitom začal poklidně. Asi v půl desáté ráno byla Rileyho loď 450 metrů od pobřeží. Posádka spatřila ryby a nahodila vlasce. Netušila, že ve stejném hejnu ryb tou dobou lovila i mladá velryba.

„Byl to asi nejděsivější okamžik, na který jen tak nezapomenu,“ konstatuje Riley. Velryba při srážce přišla o část kůže. Pak v oblasti ještě chvíli plavala, což dokazují snímky svědků, kteří ji vyfotili z pobřeží.

Na oceán už se asi nevypraví

„Viděli jsme kolem velryby vyskakovat mnoho ryb. Velryba vynořovala tlamu a vypadalo to, že požírá ryby kolem,“ říká Amanda Brefachová, která kytovce vyfotila z pláže.

I když Riley rybaří v zálivu rád, po střetu s velrybou prý bude opatrnější. „Je to vzpomínka, které se nikdy nezbavím. Musím říct, že si nemyslím, že bych se ještě někdy vypravil na oceán,“ uvedl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama