Tvrdá srážka s velrybou. Kytovec odmrštil rybářskou loď až na pláž

U východního pobřeží Spojených států se rybářská loď nečekaně srazila s velrybou. Posádka lovila ve stejném hejnu jako kytovec, který plavidlo odmrštil na pláž. Při střetu velryba přišla o kus kůže.

„Byla před námi necelé dva metry. Připomínalo to film Čelisti. Velryba vyskočila na hladinu a já si říkal, že zřejmě přistane na naší lodi,“ popisoval dramatické okamžiky rybář Robert Riley.

Den přitom začal poklidně. Asi v půl desáté ráno byla Rileyho loď 450 metrů od pobřeží. Posádka spatřila ryby a nahodila vlasce. Netušila, že ve stejném hejnu ryb tou dobou lovila i mladá velryba.

„Byl to asi nejděsivější okamžik, na který jen tak nezapomenu,“ konstatuje Riley. Velryba při srážce přišla o část kůže. Pak v oblasti ještě chvíli plavala, což dokazují snímky svědků, kteří ji vyfotili z pobřeží.

Na oceán už se asi nevypraví

„Viděli jsme kolem velryby vyskakovat mnoho ryb. Velryba vynořovala tlamu a vypadalo to, že požírá ryby kolem,“ říká Amanda Brefachová, která kytovce vyfotila z pláže.

I když Riley rybaří v zálivu rád, po střetu s velrybou prý bude opatrnější. „Je to vzpomínka, které se nikdy nezbavím. Musím říct, že si nemyslím, že bych se ještě někdy vypravil na oceán,“ uvedl.

Tagy: