reklama

Tvrdá srážka s velrybou. Kytovec odmrštil rybářskou loď až na pláž

U východního pobřeží Spojených států se rybářská loď nečekaně srazila s velrybou. Posádka lovila ve stejném hejnu jako kytovec, který plavidlo odmrštil na pláž. Při střetu velryba přišla o kus kůže.

reklama

„Byla před námi necelé dva metry. Připomínalo to film Čelisti. Velryba vyskočila na hladinu a já si říkal, že zřejmě přistane na naší lodi,“ popisoval dramatické okamžiky rybář Robert Riley.

Den přitom začal poklidně. Asi v půl desáté ráno byla Rileyho loď 450 metrů od pobřeží. Posádka spatřila ryby a nahodila vlasce. Netušila, že ve stejném hejnu ryb tou dobou lovila i mladá velryba.

K tématu

„Byl to asi nejděsivější okamžik, na který jen tak nezapomenu,“ konstatuje Riley. Velryba při srážce přišla o část kůže. Pak v oblasti ještě chvíli plavala, což dokazují snímky svědků, kteří ji vyfotili z pobřeží.

Na oceán už se asi nevypraví

„Viděli jsme kolem velryby vyskakovat mnoho ryb. Velryba vynořovala tlamu a vypadalo to, že požírá ryby kolem,“ říká Amanda Brefachová, která kytovce vyfotila z pláže.

I když Riley rybaří v zálivu rád, po střetu s velrybou prý bude opatrnější. „Je to vzpomínka, které se nikdy nezbavím. Musím říct, že si nemyslím, že bych se ještě někdy vypravil na oceán,“ uvedl.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Rusko

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

  • Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.

Zdraví

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Lidé si stále častěji myslí, že se na krizi přiživujeme, tvrdí zdravotníci
Olayinka: Že jsem v rasistickém týmu? Nesmysl. To bych za Slavii nehrál tři roky
Roztržka s Moskvou bude na dlouho, říká Zemanův muž pro vztahy s Ruskem
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Další články
reklama
reklama