CNN Prima News Ivan Hlinka

Ivan Hlinka

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Hlinka“

Růžička: Jak uspět na MS? Je to i na trenérovi. Hlinka mi radil, abych z hráčů nedělal blbce

12. května 2023 13:23

Byl to on, kdo Česko dovedl ke dvěma zatím posledním titulům hokejových mistrů světa. Vladimír Růžička v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozrazuje, jak se dává dohromady vítězný tým. Jak rychle se pozná, že máte v kabině výjimečnou partu. Kdy na hráče křičet, kdy je konejšit. Jeden z nejúspěšnějších trenérů české historie před startem letošního šampionátu přiznává, že u televize je fanouškem, který kvůli sportu dokáže brečet i nadávat.

Dvanáct zlatých příběhů MS. Patří k nim řezníkův pláč, ledoví gangsteři, pomsta Faselovi

11. května 2023 18:12

Čeští hokejoví fanoušci slavili titul mistrů světa už dvanáctkrát, ke každému z těch prvenství se pojí nejen příběhy dokola omílané, ale i ty pozapomenutější. Třeba o rozhlasovém prapraZárubovi, jehož od koncentráku zachránila pomoc fotbalisty Bicana. O slzách tvrďáckého řezníka z Vysočiny. Nebo o písničce, kterou ukradl Václav Klaus.

Dozvuky Nagana. Matuška zpíval hymnu v Buffalu, Češi tleskali ruské ikoně a Hlinka v NHL

23. února 2023 06:23

Více než 100 tisíc lidí na Staroměstském náměstí, další desetitisíce fanoušků v ulicích Prahy. Nesmírná hrdost a slzy – nebo minimálně husí kůže – i při dnešním sledování 25 let starých záběrů. To je ten nejvýznamnější efekt úspěchu českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Ale co zůstává v kontextu důsledků senzačního tažení v Japonsku trochu upozaděné?

Jak táta vyhrál Nagano. Vzpomínky Haškové, Paterové a Růžičky mladšího

22. února 2023 06:31

Dominika Hašková by chtěla vědět, jestli někdo v chumlu jásajících hráčů po finále s Ruskem řekl dobrý fór. Jmenovkyně Paterová přemýšlí nad tím, zda Nagano může za fakt, že celá rodina miluje sushi. A Vladimír Růžička mladší vzpomíná, jak mu táta přivezl z Japonska hokejky skolených kanadských velikánů Erica Lindrose a Joea Sakica. Redakce CNN Prima NEWS při 25. výročí největšího českého sportovního úspěchu vyzpovídala děti tří zlatých hrdinů.

Zapomenuté Nagano: Češi nechtěli vyhrát, Kanaďané byli nájezdoví panicové a podvod Švédů

7. února 2023 05:59

Vyslovení těch šesti písmen mnoha Čechům stále zařídí mráz běhající po zádech. Nagano. Přesně před 25 lety začala v japonském městě olympiáda, na které se díky triumfu hokejistů na „Turnaji století“ urodil zřejmě nepřekonatelný sportovní úspěch. Každý ví, že Dominik Hašek zavřel bránu a celá republika ho pak chtěla za prezidenta. Ale co se vám mohlo v kontextu počinu party trenéra Ivana Hlinky po čtvrt století vytratit z paměti nebo jste to vůbec nevěděli?