Herec Vyskočil o synově sebevraždě: Trápil ho a týral jeden podnikatel, byl pod tlakem

Zemřel syn Ivana Vyskočila

Herce Ivana Vyskočila smrt milovaného syna těžce zasáhla. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se slzami na tvářích vylíčil, co mohlo být důvodem, který přiměl jeho syna Jakuba spáchat sebevraždu.

Ivan Vyskočil vyloučil, že by za smrtí jeho syna stály problémy doma. „Měl hodnou a pevnou rodinu, milující ženu a bezvadný dítě,“ řekl se slzami na tvářích herec.

Za vším měl podle něj stát podnikatel Jiří V., který ve společnosti jeho syna BusLine dříve působil jako manažer. „Neustále se mu boural do firmy a psychicky ho trápil a týral. Tam to krachlo, tam to nevydržel. Ale to je všechno věc policie. Policie to už dlouho vyšetřuje. Bohužel to někdy bývá tak, že ti hodní to odskáčou a ti hajzlové jsou na koni,“ doplnil známý herec, který se se smrti syna jen těžko vyrovnává.

„Mě policie nevyšetřuje… Ale co Jakub píše v tom dopise na rozloučenou, to je hrozné,“ pokračoval Vyskočil. „Ono to vlastně nebylo ve firmě. Ten Jiří V. je mimo firmu. On s tou firmou neměl nic společného, on se do té firmy pořád cpal. Tahal z ní prachy, intrikoval, na lidi házel všelijaké nesmysly a trestní oznámení… Můj syn byl pod velkým psychickým tlakem,“ uzavřel v slzách 75letý herec.

Jakub se s Jiřím V. kamarádil

Jako vlastník podniku BusLine vystupoval Jakub Vyskočil od roku 2014, kdy začal platit zákaz anonymních akcií. Do té doby bylo nemožné dohledat skutečného vlastníka holdingu. Spekulovalo se, že firmu do té doby ovládal právě liberecký podnikatel Jiří V.

Firma BusLine patří mezi největší autobusové dopravce v Česku. Zaměstnává na 700 řidičů a začátkem března se zapojila i do pomoci ukrajinským uprchlíkům prchajícím před válkou na Ukrajině. Pomoci lidem v tíživé situaci se začátkem března rozhodl i Jakubův otec Ivan Vyskočil, který s autobusem jel až k ukrajinským hranicím, aby tam vyzvednul ukrajinské matky a děti.

Jakub Vyskočil libereckého podnikatele Jiřího V. v minulosti několikrát zmiňoval v rozhovorech pro média. „Jiří V. ve společnosti není a nikterak nepůsobí, to je definitivní minulost, jen se o tom lidé museli dlouho přesvědčovat, že tomu tak opravdu je. Je to člověk, který dlouho obchodoval se jmény lidí, které ale ve skutečnosti třeba ani vůbec neznal. Já ho však znal dlouho, byl jsem s ním kamarád a měl jsem ho opravdu rád. Teď je to, jako když se někdo rozvede,“ řekl v únorovém rozhovoru pro web iDNES Vyskočil.

Nechtěl, aby bylo jméno jeho společnosti spojováno s jejím bývalým pracovníkem. „Není možné BusLine hodit do nějakého pytle, protože byl kdysi spojený s Jiřím V. Stalo se to velmi hodící se politickou matérií. Svět není černobílý, a tak se netvařme, že jedni jsou hodní a druzí zlí. Moje chyba byla, že jsem to nepoznal dříve a často věřil příběhům ovčí babičky. To jsou chyby, které za mnou půjdou ještě dlouho,“ pronesl tehdy Vyskočil.

Tagy: