reklama

Zmateného seniora zastavila policie pásem s hřeby. Já nejsem v Německu? divil se

Policistům se muže podařilo dopadnou díky zastavovacímu pásu. (Ilustrační foto)
Zdroj: Policie ČR

Mnoho práce způsobil českokrumlovským policistům 76letý cizinec za volantem. Nejprve se nebezpečně motal po silnici, poté začal příslušníkům zákona ve svém autě ujíždět. Ti ho nakonec museli zastavit až pásem s hřeby. Zmatený senior se domníval, že se nachází v Německu.

reklama

„Ve 22:30 hodin nedaleko Kaplice zastavila hlídka kaplických policistů řidiče osobního vozidla značky Mercedes, jehož řidič doslova kličkoval po silnici ve směru od Kaplice na Hubenov,“ uvedl poručík Milan Bajcura.

K tématu

Muž na výzvu k předložení dokladů nereagoval, německy uvedl, že musí z místa pryč a ujel. „Hlídka jej začala pronásledovat a za použití světelných a zvukových znamení upozorňovat, aby zastavil. Tyto výzvy ale nerespektoval,“ sdělil Bajcura.

Policisté proto požádali o pomoc kolegy z obvodního oddělení Český Krumlov. „Nejprve byl vystavěn policejní zátaras u obce Mirkovice, ale řidič jím bez úhony projel a pokračoval na Český Krumlov. Proto policisté řidiče předjeli a před městem rozvinuli zastavovací pás, který propíchl všechny pneumatiky,“ konstatoval Bajcura.

Díky této akci se povedlo příslušníkům zákona muže zastavit. „Šetřením zjistili, že 76letý muž byl zcela zmatený místem a časem, domníval se, že je v Německu, proto ho předali do péče zdravotníků místní nemocnice,“ dodal. Test na alkohol i návykové látky byl přitom s negativním výsledkem.

Policisté nechali vozidlo odtáhnout na parkoviště Územního odboru Český Krumlov, kde budou dále prověřovat okolnosti řidičova chování. Věc je řešena pro podezření ze spáchání přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu a přestupk proti veřejnému pořádku.

Řidič cizí národnosti ve středu v noci potrápil českokrumlovské policisty.
Řidič cizí národnosti ve středu v noci potrápil českokrumlovské policisty.
Zdroj: Škoda Auto

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Je velmi málo pravděpodobné, že by se ruský Rosatom účastnil tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, řekl v nedělní Partii na CNN Prima NEWS vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Důvodem jsou informace českých bezpečnostních služeb, že za výbuchem muničních skladů ve Vrběticích stáli důstojníci ruské tajné služby GRU.

Partie

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Měli bychom si s Ruskem celou situaci ohledně výbuchu ve Vrběticích vyjasnit, myslí si komunistický poslanec Leo Luzar. Varoval, že ostrá vyjádření českých politiků mohou způsobit velké konflikty. Podle Luzara je potřeba, aby vláda poskytla více informací. Řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Za své výroky si vysloužil kritiku od poslanců napříč spektrem.

Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Vrbětice rozpoutaly střet o Rusko. Češi se na sociálních sítích o kauze dohadují
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
Další články
reklama
reklama