CNN Prima News Jacob Blake

Jacob Blake

Výpis příspěvků ke štítku „Jacob Blake“

Střelec z Kenoshy se po rozsudku hroutil štěstím. Jsme zlomení, vzkázali rodiče oběti

20. listopadu 2021 00:08

Kyle Rittenhouse, který čelil obviněním z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě při demonstracích v americkém Wisconsinu, je nevinen ve všech bodech obžaloby. Takový verdikt v pátek oznámila soudní porota. 18letý mladík se před vynesením rozsudku klepal, poté se samotným štěstím málem zhroutil a musel jej uklidňovat jeho právník. Verdiktem jsou naopak zničeni rodiče jednoho ze zastřelených či strýc muže, kvůli kterému k demonstraci vůbec došlo.

Ósakaová střídá roušky. Co zápas, to uctění památky jiného zabitého Afroameričana

10. září 2020 06:03

Nejlépe placená ženská sportovkyně světa se na tenisovém US Open činí ze všech sil. Japonka Naomi Ósakaová je na newyorském grandslamu už v semifinále a k získání druhé trofeje z Flushing Meadows jí tedy scházejí pouze dva vítězné zápasy. Výborné výkony dvaadvacetileté hráčce umožňují, aby uctila památku různých obětí nejen policejní brutality ve Spojených státech amerických.

Biden se setkal s rodinou černošského mladíka Blakea, Trump ho zkritizoval

4. září 2020 13:12

Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden se setkal ve čtvrtek s rodinou černošského mladíka Jacoba Blakea, kterého předminulý týden střelil bělošský policista sedmkrát do zad. Incident spustil v USA novou vlnu demonstrací a nepokojů, kvůli níž navštívil město Kenosha se státě Wisconsin před třemi dny i prezident Donald Trump. Ten se ale podle televize CNN s mladíkem ani jeho rodinou nesetkal, Bidena ostře zkritizoval.

Trump navštívil vypálené obchody v Kenoshe. Národní garda mohla ničení zabránit, řekl

2. září 2020 08:13

Americký prezident Donald Trump si v úterý prohlédl obchody zničené při nepokojích v Kenoshe, které propukly po hospitalizaci Afroameričana Jacoba Blakea, kterého postřelil policista. Výtržnosti z konce srpna označil šéf Bílého domu za domácí teror. Kdyby město jednalo včas a požádalo o podporu Národní gardy, mohlo podle něj devastaci zabránit. Podnikatelům i policii na místě přislíbil finanční pomoc. S Blakeovou rodinou se však nesetkal, přestože to sliboval.

Postřelený černoch z Wisconsinu měl v autě nůž. Nepředstavoval hrozbu, tvrdí právník

27. srpna 2020 21:40

Černoch Jacob Blake, kterého při víkendovém zásahu ve městě Kenosha několikrát postřelil policista, měl na podlaze ve svém autě nůž. Ve středu to uvedly úřady státu Wisconsin, kde se tento případ stal. Žádné další zbraně Blake neměl, informovala agentura Reuters. Kvůli incidentu ve městě na břehu Michiganského jezera vypukly protesty, které pokračovaly i minulou noc, avšak v poklidnějším duchu než během předchozích večerů. Na dalších místech USA podle Reuters demonstrace zesílily.

Nepodpoříš nás, jsi rasista. BLM čelí kritice kvůli šikaně těch, kteří se nepřidají

27. srpna 2020 20:25

Hnutí Black Lives Matter („Na černošských životech záleží“) se dostává pod palbu kritiků. Podle nich už nejde jen o boj za rasovou rovnost a snahu zabránit policejní brutalitě. Někteří aktivisté z hnutí BLM totiž vyvolávají ostré konfrontace s lidmi, kteří se k protestům přidávat nechtějí. Dokazuje to například video z pondělní demonstrace ve Washingtonu, D.C., kde protestující slovně napadli ženu sedící v restauraci na tamní promenádě. Důvodem byl fakt, že nezvedla pěst, což je symbolickým gestem pro vyjádření solidarity s BLM.

Máme dost zabíjení, říkají kluby NBA. Dva z nich chtějí bojkot zbytku sezony

27. srpna 2020 14:46

Hráči Orlanda Magic už byli nastoupení na palubovce, chystali se na pátý duel osmifinálové série basketbalové NBA s Milwaukee. Jeho hráči ale vysedávali v kabině a nehodlali z ní vyjít ven. Bucks zápas bojkotovali kvůli policejnímu násilí v USA, a to zejména v kontextu víkendového incidentu, při kterém byl vážně zraněn Afroameričan Jacob Blake. Vedení zámořské soutěže na to reagovalo odložením zbylých středečních zápasů. Zůstat by ale nemuselo jen u nich. Například losangeleské kluby volají po tom, aby se na protest neodehrál celý zbytek sezony.