Jak celebrity pomáhají Ukrajincům? Malátný a Klus zazpívali, Vyskočil jel na hranice

Herec Ivan Vyskočil od hranic do Česka přivezl matky s dětmi.

Ivan Vyskočil jel na hranice pro matky s dětma

Ukrajincům při konfliktu s Ruskem pomáhá i řada českých osobností. Některé svým vystoupením, jiné třeba tím, že jedou na hranice s Ukrajinou pro lidi prchající před válkou. Herec Ivan Vyskočil v úterý v nočních hodinách přivezl dokonce celý autobus plný matek a dětí.

Ve středu krátce před jednou hodinou v noci Ivan Vyskočil autobusem přivezl děti a ženy z Ukrajiny. „Vyrazili jsme v úterý asi kolem poledne, jenže nastaly hrozné zmatky. Přijeli jsme z maďarské strany,“ popsal. Pak se muselo čekat na uprchlíky. „Prý je nejdéle zdrželi na celnici Ukrajinci, kupodivu,“ podotkl Vyskočil. Ukrajinské matky s dětmi jsou tak nyní v bezpečí.

Celebrity, které samy mají potomky, prožívají aktuální situaci obzvlášť emotivně. „S dětmi vždy mluvíme napřímo, snažíme se jim situaci objasnit co nejupřímněji,“ uvedl zpěvák Tomáš Klus v úterý večer na koncertu pro Ukrajinu.

„Má dcera byla na lyžařském výcviku, kde děti neměly přístup k informacím, takže pouze něco tušily. Přesto tam nějaké děti dostaly panickou ataku. Cítil jsem, že jim to musíme nějak vysvětlit, snažím se o to,“ svěřil se frontman kapely Chinaski Michal Malátný.

Vyrovnat se s celou situací ale mají problém i dospělí. „Jsem vyděšený, vystrašený a zároveň naštvaný,“ dodal Malátný. „Ukrajina je prostě Evropa. Skutečně se mi nelíbí, že tam lidi budou trpět nebo už trpí,“ dodala zpěvačka Marie Rottrová.

Tagy: