reklama

Sledujte ŽIVĚ brífink po jednání vlády: Jak to bude s nošením roušek během léta?

Vláda hnutí ANO a ČSSD má v pondělí jednat mimo jiné o pravidlech nošení roušek během léta. Na plánu je rovněž řešení frekvence testování na onemocnění COVID-19 hrazeného zdravotními pojišťovnami. Sledujte tiskovou konferenci po jednání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO), která je naplánována na 15:30, přímo v tomto článku.

reklama

Kabinet by se měl mimo jiné zabývat návrhem hlavní hygieničky Pavly Svrčinové ohledně testování pro veřejnost. Nyní může každý antigenní test na COVID-19 hrazený ze zdravotního pojištění absolvovat každé tři dny, frekvence se pravděpodobně výrazně sníží.

Tématem vládního rokování bude i otázka nošení roušek a respirátorů. Podle Svrčinové by měla být ochrana dýchacích cest povinná i v létě v zařízeních sociálních služeb, jedná se o hromadné dopravě.

Ministři se budou zabývat i prodloužením záručního programu COVID plus do 31. prosince. Na řádném programu mají ministři například průběžné výstupy a doporučení uhelné komise. Zabývat by se mohli i dlouhodobým plánem na řešení pandemie, který počítá například s otevřením restaurací od 14. června, uvolněním amatérských sportovních soutěží nebo otázkou testování po návratu z dovolených. Materiál bude ještě před zasedáním kabinetu projednávat vládní rada pro zdravotní rizika.

Kabinet projedná i návrh, aby se státní administrativní budovou ve Štěpánské ulici v Praze místo České obchodní inspekce (ČOI) od června hospodařila státní agentura CzechInvest, která má v budově sídlo. Na programu jsou také informace o několika veřejných zakázkách, zpráva o plnění koncepce rodinné politiky za loňský rok či výroční zpráva o činnosti Státního zemědělského intervenčního fondu.

Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat v tomto článku od 15:30.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Chci domů, volá o pomoc nejznámější nevěsta džihádistů. Britové jí nevěří

Chci domů, volá o pomoc nejznámější nevěsta džihádistů. Britové jí nevěří

Snad nejznámější nevěsta džihádistů Shamima Begumová opět prosí, aby se mohla vrátit domů, tedy do Velké Británie. Byla prý jen hloupým dítětem, když odešla do Sýrie a přidala se k Islámskému státu. Británie už jí ale odebrala občanství a její návrat zamítl i letos v únoru nejvyšší soud. Begumová se tak podle některých expertů zřejmě snaží obměkčit tamní veřejnost.

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista
Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Petříček odstoupil z pražské kandidátky ČSSD. Mluví o masivním kšeftování s hlasy
Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Další články
reklama
reklama