CNN Prima News respirátory

respirátory

Výpis příspěvků ke štítku „respirátory“

Léto bez restrikcí? Tento optimismus už mizí, řekl Prymula. Predikoval, kdy vlna skončí

Počty případů covidu v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem dvou tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny upozornil, že by se v Česku mohla obnovit povinnost nošení respirátorů či v nějaké míře znovu zavést Tečka. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň zmínil, že počty hospitalizovaných kvůli covidu stále nejsou alarmující. Ve vysílání CNN Prima NEWS také předpověděl, kdy by současná vlna mohla skončit.

Covidová vlna zrychluje, vláda nevylučuje znovuzavedení opatření. Vrátí se respirátory?

Denní přírůstky nákazy koronavirem jsou nejvyšší za poslední dva a půl měsíce. V nemocnicích s covidem leží 262 osob, šestnáct z nich je ve vážném stavu. V Česku převažuje velmi nakažlivá subvarianta omikronu. Vrátí se některá opatření? Ministerstvo zdravotnictví to nevylučuje. Podle odborníků, které oslovili reportéři CNN Prima NEWS, však nové restrikce zatím nejsou potřeba.

PŘEHLEDNĚ: S rouškou, nebo bez? Z letadel mizí covidová opatření, existují ale i výjimky

Hodně z nás už spřádá plány na letní dovolenou a přemýšlí, kam vycestovat. Spousta dovolenkářů jistě využije cestu letadlem, která byla v posledních dvou letech spojená s nošením roušek a respirátorů. To ovšem nyní pro cesty do mnohých turisty oblíbených destinací končí. Přečtěte si, do kterých zemí můžete letět bez ochrany dýchacích cest, a kam se naopak ještě bez roušky nebo respirátoru nepodíváte.

Respirátory ve zdravotnictví skončí nejpozději 11. května, slibuje Válek

Pokud Sněmovna neschválí ukončení pandemické pohotovosti, které má na programu nynější schůze, navrhne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) příští týden zrušení respirátorů ve zdravotnictví a sociálních službách usnesením vlády. Skončí tak nejpozději 11. května, řekl ve středu novinářům. Zrušeny ale podle něj mohly být už ve středu, kdyby opoziční strany neobstruovaly jednání Sněmovny.

Respirátory od čtvrtka nebudou povinné v hromadné dopravě, rozhodla vláda. Kde zůstanou?

Od čtvrtka rušíme povinnost respirátorů ve veřejné dopravě, oznámil ve středu na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Petr Fiala (ODS). Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale doporučuje dál respirátory nosit ve veřejné dopravě i dalších prostorech, kde se nachází větší množství lidí. Povinné ovšem zůstávají už jen ve zdravotnických zařízeních.

Chřipka je zpátky. Vedle koronaviru se v Česku šíří nejvíc, nejhůř je v Lucembursku

Chřipka typu A se v Česku v posledních týdnech stává vedle koronaviru dominantním virem. Vyplývá to z informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Dříve chřipková epidemie obvykle přicházela v lednu a únoru, v předchozích dvou letech ji prakticky zastavilo nošení respirátorů. V polovině března ale experti SZÚ varovali, že letošní epidemii chřipky nelze zcela vyloučit.