reklama

Jak tráví víkend ministři? Schillerová v obchodech, Havlíček se projel lokálkou

Někteří ministři, jako Alena Schillerová a Karel Havlíček, se rozhodli vyrazit o víkendu do obchodů a na hory. Občanům ČR ale vláda ústy ministra zdravotnictví doporučila, aby necestovali a nestýkali se.
Zdroj: twitter.com

Necestujte a buďte doma, žádala před víkendem kvůli špatné epidemické situaci vláda české občany. Někteří ministři ale doma nezůstali, a ještě se svým cestováním všem veřejně sami pochlubili na sociálních sítích. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyrazila na inspekci zlevněných respirátorů do hypermarketů. Karel Havlíček (za ANO), ministr dopravy, obchodu a průmyslu, se projel lokálkou po jižních Čechách.

reklama

Ve hře jsou přitom od následujícího pondělí další zpřísňování vládních protiepidemických opatření. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že se bude diskutovat i o možnosti necestování napříč kraji, či o omezení pohybu v okruhu bydliště.

Radou vlády se Schillerová s Havlíčkem příliš neřídili.
Radou vlády se Schillerová s Havlíčkem příliš neřídili.
Zdroj: twitter.com

I přes varování a žádosti o omezení pohybu se Schillerová rozhodla ve videu na svém Twitteru ukázat, jak se promítlo odpuštění daně na respirátory v cenách ochranných pomůcek a považovala za nutné osobně projít hned několik obchodů, aby to zjistila. V sobotu navštívila tři obchodní řetězce – Globus, Tesco a Albert.

Co ale zřejmě nečekala, byla vlna kritiky. Lidé si ihned všimli nejen toho, že ministryně nesedí doma podle doporučení, ale i toho, že jezdí nepřipoutaná. „Povinnost používat ve vozidle bezpečnostní pásy pro ministry neplatí?“ ptal se jeden z uživatelů Twitteru a do svého komentáře označil i profil Policie ČR. Schillerová si svou chybu zjevně uvědomila, omluvila se a přispěla Českému sdružení obětí dopravních nehod částkou deset tisíc korun. Přesto se incidentem policie nadále zabývá.

Při svém procházení obchody Schillerová zjišťovala, na kolik vychází jeden respirátor, zda jich má řetezec dostatek a zda se na ně vztahuje maximální počet kusů k prodeji pro jednoho zákazníka. Každý zástupce obchodního řetězce ji ujišťoval, že mají dostatek zásob, alespoň prozatím, a že maximální limit nákupu na osobu není stanoven. Svou inspekci nakonec Schillerová ukončila nákupem asi desítky respirátorů.

Výlet lokálkou do jižních Čech čelí kritice

Zatímco ministryně financí jezdila po obchodních řetězcích, dvojitý ministr Havlíček se rozhodl opustit rušné město a projel se lokálkou do jižních Čech. Na svém Twiteru následně sdílel fotky z výletu. Na snímcích pózuje se svým psem. Ještě před víkendem však Blatný Čechy prosil, aby zůstali doma a zbytečně necestovali. Poukazoval tak i na přeplnéné hory a skiareály, na které vyrážejí davy lidí bobovat či běžkovat.

Právě i kvůli tomu se i pod příspěvkem ministra Havlíčka začala hromadit vlna kritiky. „Pokud vím, nemáme nikam jezdit, ani lokálkou, ani na hory. Ale já jsem jen obyčejný, poslušný občan. Počkám si až mi zase Blatný nebo Babiš vynadá,“ napsal jeden z uživatelů. Další doplnil, že je takové jednání „v háji“, kdy Blatný následně „vzdychá, že opatření nezabírají“.

Na Havlíčkovu cestu reagoval například i poslanec Dominik Feri (TOP 09): „Na výletu do přírody nic blbě není. Je to jeden ze způsobů, jak se z toho všeho nezbláznit. Tak snad bude ministr Havlíček na vládě hlasovat pro omezení pohybu mezi kraji,“ napsal na Instagramu Feri.

I přesto, že je pobyt na čerstvém vzduchu zdravý a v koronavirové době vnímaný jako snad jediná možnost „útěku“ z chaosu, lidem se tedy zjevně nelíbí, že se někteří ministři chovají, jako by se jich výzvy vlády, ve které sedí, netýkaly. Mnozí občané to, jak lze číst z jejich vyjádření na sociálních sítích, vnímají tak, že jednání těchto ministrů nepřidává důvěryhodnosti celému kabinetu.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Lifestyle

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Koronavirus

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty

Přibližně deset procent zaměstnanců se odmítá nechat povinně testovat na koronavirus, uvedl krajský předseda organizace Asociace samostatných odborů Liberec Milan Šubrt. Firmy s 250 a více zaměstnanci přitom mají od úterý povinnost na pracovišti lidi testovat. „Začínáme mít problém s tím, že se nám tvoří skupina lidí, kteří testování odmítají,“ postěžoval si pro CNN Prima NEWS.

Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
Povinné testování státních zaměstnanců od 10. března? Mimořádně se proto sejde vláda
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?
Další články
reklama
reklama