Jak vzniká hratelné výtvarné umění? CNN Prima Gaming navštívil studio Amanita Design

Česká republika se může chlubit řadou úspěšných herních tvůrců. Patří mezi ně i studio Amanita Design, které ovšem k vývoji videoher přistupuje jinak než ostatní. Jeho tituly jsou drobné, nápadité a oblíbené po celém světě. V čem vynikají a jak vznikají? To jsme se vydali zjistit se štábem pořadu CNN Prima Gaming. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

První téma nicméně patří masivně populární on-line hře World of Warcraft, či spíše její nepříliš známé české stopě. Na nejnovějších videích a trailerech tohoto úspěšného titulu se totiž překvapivě podílí talentovaní čeští animátoři.

Jak se ale svěřili pořadu CNN Prima Gaming, cesta ke spolupráci s americkým herním velikánem Activision Blizzard nebyla vůbec jednoduchá. V rozhovoru nám popsali vznik celého projektu a také nastínili další plány do budoucna.

V české kotlině zůstaneme také u druhé reportáže. Podívali jsme se do dílen herního studia Amanita Design, které se proslavilo drobnými, ale veleúspěšnými tituly jako Samorost, Machinarium či Chuchel. Vyzpovídali jsme mimo jiné i šéfa studia Jakuba Dvorského, který popsal skromné začátky vývojářského týmu a první zářezy na herní scéně. Dovolil nám také nahlédnout do zákulisí, kde z papírových modelů vzniká chystaná hra Phonopolis.

V hádance si zavzpomínáme na nejslavnější letecký simulátor Microsoft Flight Simulator, který letos slaví 40. výročí od vydání. A tip na hru? Tentokrát se vydáme do tankové řežby World of Tanks, kde odstartoval poněkud netradiční vánoční režim s americkými herci Arnoldem Schwarzeneggerem a Millou Jovovich.

Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz, kde najdete i archiv odvysílaných dílů.

Tagy:
počítačové hry vývoj videohry pořady CNN Prima NEWS Gaming herní průmysl animace Activision Blizzard CNN Prima Gaming World of Warcraft Amanita Design