reklama

Jako jediný přežil pád Kellnerova vrtulníku. Teď David Horváth slaví narození syna

Snowboardista David Horváth, který jako jediný přežil pád vrtulníku na Aljašce, při němž zahynul český podnikatel Petr Kellner, se podělil o radostnou zprávu. Ve čtvrtek 22. dubna se mu narodil syn. Chlapec dostal jeho jméno.

reklama

Dobrou zprávu Horváth sdílel na sociálních sítích. „Prožívám toho dost a hlavně dost naplno. Jsou dobré dny a zlé dny. Žije to se mnou moje láska Adéla Sekerková a já jsem moc rád, že jsme stále spolu! Dnes máme další super den - David - měří 51 centimetrů, váží skoro 4 kilogramy. Oba zdrávi a všichni šťastní, ať žijeme,“ zní napsal Horváth.

Davidu Horváthovi se narodil syn.
Davidu Horváthovi se narodil syn.
Zdroj: David Horváth/CNN Prima NEWS

Český reprezentant ve snowboardingu David Horváth jako jediný přežil na konci března pád vrtulníku na Aljašce. Spolu s ním letěli podnikatel Petr Kellner a další čtyři lidé. Skupina vyrazila na heliskiing, což je extrémní sport, při němž jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu. Vrtulník však severně od největšího aljašského města Anchorage narazil do hory poblíž ledovce Knik a pak se valil několik set metrů po svahu dolů.

Vedle Kellnera přišli při havárii o život český trenér snowboardingu Benjamin Larochaix, pilot Zachary Russell a dva horští vůdci: Gregory Harms a Sean McManamy. Po nehodě strávil Horváth několik týdnů v místní nemocnici ve vážném stavu. Po zotavení vyšetřovatelům uvedl, že si není vědom žádných technických problémů. Roli měly podle něj při havárii sehrát přistávací podmínky a počasí.

David Horváth
David Horváth
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Tagy: Aljaška nehoda dítě vrtulník Petr Kellner narození dítěte David Horváth snowboardista

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Mezi široce známé příznaky onemocnění COVID-19 patří kašel, dušnost, zvýšená teplota nebo ztráta čichu či chuti. Koronavirus může způsobovat i únavu, bolesti hlavy nebo průjem. Nyní lékaři z Bengaluru v indickém státě Karnátaka uvedli, že příznakem infekce může být také extrémní sucho v ústech a další potíže spojené s ústní dutinou, informoval web The Sun.

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
Další články
reklama
reklama